TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Ut fames Duis nibh arcu pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis justo sed nonummy et Donec et. Hendrerit velit orci sagittis eu Aenean pharetra faucibus eu laoreet nunc. Tincidunt nulla a Nulla eu convallis scelerisque sociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac ullamcorper adipiscing et Donec. Enim montes parturient.

Divocí koně Převalského se vrátili do Slatiňan

Návštěvníci zámku ve Slatiňanech na Chrudimsku budou moct znovu obdivovat vzácné koně Převalského. Ti se do tamního parku vrátili po víc než půl roce. Zapůjčila je pražská zoologická zahrada. Do hippologického muzea ve Slatiňanech se po více než půl roce vrátili dva koně Převalského.

Geocaching: najdětě svůj poklad

Nebaví vás „obyčejná turistika“ a rádi byste si výlet zpestřili něčím akčnějším? Vyzkoušejte geocaching, který je určen všem milovníkům bezpečného dobrodružství od ranného do pozdního věku. Jedinou nevýhodou této moderní zábavy se sportovním nádechem je jeho vysoká návykovost – některé kešky vám prostě nedají spát.

České Švýcarsko: relax i dobrodružství

Nádherná a magická krajina nejmladšího národního parku u nás, v minulosti uchvátila známé hudebníky Fredericka Chopina i Antonína Dvořáka a velké popularitě se těší mezi lidmi dodnes. České Švýcarsko je známo jako ideální místo pro letní rodinnou dovolenou, romantické výlety či svatební cesty.

Češi objevují v Turecku místní kuriozity

Řada nejrůznějších kuriozit, perliček a možností jak poznat „živou kulturu“ Turecka i jinak než z okolí hotelových komplexů, láká každoročně tisíce Čechů do této oblíbené destinace. Kompletní servis dopravy, ubytování a zázemí hotelu, které vám poskytne cestovní kancelář, si totiž můžete zpestřit dle vlastní libosti.

Češi nejraději jezdí na kole, z netradičních sportů je nejvíce láká paragliding

ilustracni foto2Podle zajímavé celorepublikové ankety holdují Češi aktivně nejvíce cyklistice – věnuje se jí asi polovina dotazovaných. Z netradičních sportů by pak čtvrtina z nich ráda vyzkoušela paragliding.

Strana 72 z 72