Cestovatelské tipy nejen pro knihomoly

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaKniha na dovolené je klasika, bez níž si pobyt u moře, na horách nebo na chalupě už ani nedokážeme představit. Knihy ale mohou být i dobrým vodítkem, jak poznat zajímavá a netradiční místa. Chystáte se na cesty po Evropě? Tady je pár tipů nejen na nejkrásnější knihovny, knihkupectví, ale i další místa, která se budou líbit nejen vášnivým čtenářům.

Francie: doporučení na cesty v souvislosti s Olympijskými a Paralympijskými hrami 2024

 xgd0yuz9zya6lyfss1rwbrgtcin9w7j1jipq oxurvyks_4cgbvgmolrjnvuxtbny-k88zuOlympijské hry a paralympijské hry se uskuteční ve dnech 26. července – 11. srpna a 28. srpna – 8. září 2024. LOH se uskuteční po celé Francii, avšak zahájení a velká část sportovních událostí budou probíhat v Paříži a blízkém okolí. Celkově se očekává příjezd 16 milionů návštěvníků na dva hlavní týdny OH.

PIVO s BIO Levandulí Chodouňskou

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaPivo má v naší kultuře nezastupitelné místo. A když se tento zlatavý mok spojí s blahodárnými účinky BIO Levandule Chodouňské, vznikne téměř magický nápoj, kterým můžete obdarovat pány koledníky, zpestřit si párty, rodinnou oslavu nebo se jím jen tak odměnit. Jde o spodně kvašené pivo, světlý ležák, s unikátní bylinou uvnitř lahve.

Hudební procházka Vídní

kolnsk dm 2Vídeň by měl každý Čech vidět a trošku taky znát. Byla mekkou českých muzikantů. Spojení je dodnes na tisíc. Při každé návštěvě Vídně nás polije nostalgický pocit něčeho důvěrně známého i společné historie, sdílených chutí a vkusu.

Nassfeld a celebrity

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaNa co se spousta Čechů nejvíce těší? Na tradiční opening ve slunném Nassfeldu v jihorakouských Korutanech. Tato událost se stala pravidelným zimním zážitkem, který spojuje nejen skvěle upravené a oblíbené sjezdovky, ale také vynikající gastronomii, wellness, apres ski a večerní zábavu.  

Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka nespí ani v zimě, ČD Nostalgie se chystá na sezonu

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaAni po uzavření bran Železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka na konci října činnost v Centru historických vozidel neutichla. Muzeum se začalo hned připravovat na další sezónu v roce 2024. Proběhlo rozšíření muzejní drážky s rozchodem 600 mm a v plném proudu je také údržba a obnovy provozních historických vozidel v Lužné i na dalších místech, kde jsou historická vozidla Českých drah deponována.

Kam na Vánoční trhy: do Prahy, Českého Krumlova, Olomouce, ale i saských Drážďan či polské Vratislavi

 -zprtdbewz9xtti4iahb2-ugf b09bvqkjnaginl4ltdp6vv02q4lxfkgy6dckc6ghwzroyZima přišla letos v plné parádě včetně bohaté sněhové nadílky i do měst a rozjely se také tradiční vánoční trhy. Pokud vás láká jejich atmosféra i možnost nákupů a chcete jej spojit s výletem, přinášíme několik tipů.  

Tip na netradiční adventní výlet: Večerní prohlídka pivovaru Radegast v Nošovicích za svitu čelovek a s rozšířenou ochutnávkou

Chcete-li si na chvíli odpočinout od rušných adventních trhů a sladké chuti cukroví či svařeného vína, vydejte se na netradiční večerní prohlídku pivovaru Radegast v Nošovicích s čelovkami a s rozšířenou ochutnávkou piva o Volbu sládků – Půlnoční, Black IPA. Prohlídky se konají ve středu 6., 13. a 20. prosince od 18 hodin.0die-donau-im-blick-weinherbst-in-der-wachau--niederoesterreich-werbung--o.2608975

PAŠERÁCKÝ FESTIVAL: V Tyrolsku inspiruje nový festival

 

Náměstí v Kössenu se letos poprvé stane dějištěm zbrusu nového pašeráckého festivalu, který nahradí tradiční pohánění dobytka. Festival se uskuteční 23. září 2023 od 11:00 do 19:00 a bude za každého počasí zábavným zážitkem pro celou rodinu.

Strana 1 z 31