TRAVELNEWS.CZ

V dosud otevřených horských chatách, po vysokohorských stezkách obklopených tichem

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kPodzim na horách je obdobím roku, kdy je každý prostor zahalen do ticha. Obklopuje údolí, rozcestí, stěny a jen čas od času ho naruší hvizd svišťů nebo řev jelenů, zpěv kukačky, zvuk větru, kámen valící se dolů z kopce.

V červenci do ČR přijelo víc turistů, podnikatelé se ale v kontextu s energiemi připravují na složitý podzim a zimu

osO 31 % víc hostů než loni přijelo letos v červenci do hotelů v České republice. Srovnáme-li data se stejným obdobím před pandemií covidu-19, tedy s prvním prázdninovým měsícem roku 2019, návštěvníků bylo o 5,7 % méně než dřív. Vyplývá to z informací Institutu Turismu, které na základě dat Českého statistického úřadu vyjdou na www.tourdata.cz.

Tip na aktivní dovolenou: jihotyrolské farmy Roter Hahn

griesserhof nPlánujete aktivní dovolenou a chcete si ji pořádně užít? Znamená to pro vás podnikat pěší turistické výlety či vysokohorské výšlapy, jezdit na kole po skvěle udržovaných cyklistických stezkách a zaplavat si v čistých alpských jezerech?

Článek - Jedinečné Benátky. Co vidět a ochutnat v této destinaci?

a9fvebkdvtdtqzhwc8yln4fia1kvmiidn6o3rlwimosxfa0qnp8wm-3a94p5ziownngpoqiKaždý rok Benátky navštíví zhruba třicet milionů turistů. Toto vysoké číslo je důkazem, že jen málokteré italské město se těší takové oblibě návštěvníků jako právě Benátky. Co vidět v Benátkách? A jaké místní speciality byste měli rozhodně ochutnat?

Nejlepší dovolená s dětmi? V dětském hotelu Oberjoch.

o1Je prima vyjet na dovolenou s dětmi, ale má to svá úskalí. Rodiče si potřebují vydechnout a děti si chtějí trochu zadovádět po dnech strávených ve školkách a školách. Krásně to jde skloubit v dětských hotelech. Jeden z nejúžasnějších je v německém Oberjochu, v Algavských Alpách, nedaleko hranic s Rakouskem.

Užijte si dovolenou v klidu a včas se připravte na plánované výdaje. Nepodceňujte bezpečnost.

jv indie palmyPo dvou covidových letech se letos téměř polovina Čechů chystá v létě na dovolenou do zahraničí. Před cestou je třeba zvážit, jak budeme na dovolené platit, co pro nás bude nejvýhodnější, jak se vyhnout zbytečným poplatkům, a podle toho se na cestu připravit. Je třeba myslet i na bezpečnost svých peněz. Česká bankovní asociace proto připravila pár rad, které se mohou při cestách do zahraničí hodit.

Vsaďte na agroturistiku a užijte si víkend v krásném prostředí ekofarmy!

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kLámete si hlavu nad tím, kam vyrazit s dětmi během parných víkendů? Namísto městských výletů vsaďte tentokrát na pobyt v přírodě. Právě v tomto období je na něj ten nejlepší čas! Vyrazte na ekofarmu, načerpejte potřebnou energii a poznejte agroturistiku v celé své kráse.

Aktuální informace k situaci na hraničních přechodech

 loucen 2016_mwecker__033V článku naleznete informace o aktuální situaci na hraničních přechodech

Lyžařská sezóna 2021/2022: aktuální doporučení

spinNíže uvedené podmínky mohou být změněny a zpřísněny v důsledku zhoršeného vývoje epidemie covid-19. Důrazně proto doporučujeme, abyste se před odjezdem seznámili s hygienicko-epidemiologickými podmínkami v místě, do něhož hodláte cestovat. Za tímto účelem  doporučujeme kontaktovat ubytovatele a navštívit webové stránky turistické oblasti, v níž hodláte pobývat.

Strana 1 z 29