TRAVELNEWS.CZ

Styl

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Dejte si pozor na tyto věci

12aaaCelý rok se těšíte na moment, kdy si odpočinete od stresu a rutiny běžných dní a užijete si zasloužené volno? Pak udělejte vše proto, abyste podchytili případná rizika a nic a nikdo vám vaši vysněnou dovolenou u moře nezkazil. Máte-li namířeno na rekreaci do Chorvatska, přečtěte si naše tipy, aby byl váš pobyt u Jaderského moře co nejpohodovější.

Výstava motýlů ve skleníku Fata Morgana o víkendu

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaTradiční přehlídka křehké motýlí krásy v Botanické zahradě hl. m. Prahy se koná už jen do 22. května. Pro návštěvníky, kteří výstavu nestihli, mají organizátoři dobrou zprávu. Okřídlení krasavci totiž skleník Fata Morgana ještě po několik týdnů zdobit budou.

Nevzhledné „křečáky“ trápí 80 % populace – nebojte se jich a zjistěte jak na ně

nohyPéče o tělo je jedna z nejčastějších věcí, kterou lidé zanedbávají. Není divu. V životním shonu je občas těžké udržet krok i jen s pořádným čistěním zubů. Něčemu musíte věnovat pravidelnou péči, jinde se stačí čas od času objevit na kontrole u odborníka. Tak je tomu i s křečovými žilami – pravděpodobně se vám během života nějaké objeví, trápí totiž až čtyři pětiny populace. Je proto dobré vědět kam s problémem jít a co od lékaře čekat.

Chcete si vyzkoušet nezávislé cestování? Nasedněte do obytňáku a vydejte se vstříc novému dobrodružství!

websize plitvicka_jezeraČtyři zdi hotelového pokoje, snídaně formou bufetu a na večeři výběr ze dvou jídel. Klasická dovolená může být občas nuda. Co si to letos trošku ozvláštnit? Místo penzionu si zarezervujte obytňák, sbalte rodinu, chopte se volantu a vydejte se vstříc nezapomenutelným zážitkům. Že nevíte, jak začít? Nebojte se, poradíme vám, na co se před odjezdem připravit a co před samotnou cestou rozhodně nepodcenit!

Turistické koule – novinka roku 2022

basČeská značka ručně vyráběných a malovaných skleněných ozdob Koulier zahájila výrobu turistických koulí. Jedná se tak o další novinku letošního roku v podobě nového konceptu sběratelského suvenýru pro návštěvníky hradů, zámků a další turistických cílů. Tento suvenýr se může stát zdrojem opakované radosti návštěvníka.

Oblíbený festival růžových vín se vrací na Rašínovo nábřeží. Svá vína představí na 30 vinařů

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaKolem 45 stánků, z toho více než 30 vinařů především z Moravy, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program – takový bude jedenáctý ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 22. května na pravém břehu Vltavy.

Váš pes už míří na Psí den s Prahou 13. Přijďte taky!

stezkakorunamiZačal být váš pejsek neklidný? On už se od svých psích kamarádů z peSeMeSek na procházkách dozvěděl, že se brzo koná Psí den s Prahou 13! 21. května v Centrálním parku na Lužinách oslavujeme naše čtyřnohé přátele ve velkém stylu. Ať už máte pejska doma, nebo jste jen jejich fanda, na 6. ročníku nejoblíbenější psí akce v Praze se zaručeně pobavíte.

Již 91. sezonu zahájila Zoo Praha

vstava pro vechny smysly 2018 6Příchod luskounů nebo otevření nového Pavilonu goril – na tyto a další novinky se mohou návštěvníci těšit v nadcházející 91. sezoně, kterou dnes slavnostně zahájila pražská zoo. Stěžejním tématem akce byla také sbírka na pomoc zoologickým zahradám na Ukrajině a programy pro uprchlé ukrajinské rodiny.

Životní drama Niny s těhotnou dcerou na Ukrajině.

zakharova rodkin_francesca_photo by alain hanelNinu, znám osobně asi 7 let.  Odešla před 14 lety do ČR za prací a zde se jí narodily dvě děti. Ve výběru partnera a dětí měla smůlu. Jejich otec nechtěl, aby chodily do školy, měl skoro 20 exekucí, vyhrožoval Nině deportací, vzal jim i rodné listy, přestal platit na děti, a tak jim nastali obrovské problémy. 

Strana 1 z 50