Styl

Jak se zachovat v případě požárů v turistických destinacích či zpoždění zavazadel?

r0lax1xfpev4nvmnisquaharsp0teasjmoeb-eu23o4hcspuxomqx5xtztwo33jhhwt-7fmZačátek prázdnin patří k nejvytíženějším termínům z celého roku. Ovlivňuje jej rekordní poptávka po zájezdech, přetíženost vzdušného prostoru, vytíženost pracovníků na letišti a stejně tak vysoké teploty, sucho a riziko požárů v oblíbených letních turistických destinacích. Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) proto turistům radí, jak se i v těchto okolnostech připravit na cestu, jak předejít nepříjemným situacím a jak si užít pohodovou dovolenou.

Čeká nás prázdninový cestovatelský víkend číslo jedna. Počty odjezdů na dovolené narostou až čtyřnásobně a lidé vyrazí na cesty i z dalších důvodů

griesserhof nV pátek dopoledne dostanou děti vysvědčení a nastane cestovatelské období, které se intenzitou odjezdů řadí na přední místa v roce. Až o 400 % narostou počty odjezdů dovolenkářů ve srovnání s předchozími víkendy v červnu. Poptávku po cestování však první prázdninový víkend umocňuje v Česku několik dalších faktorů. První červencový týden má o jeden pracovní den méně a toho lidé s oblibou využívají, aby vyrazili někam na prodloužený víkend nebo za rodinou. Také Slováci, Poláci a další cizinci, kteří u nás dlouhodobě pracují, proto ve velkém pojedou domů. Když k tomu připočítáme různé kulturní akce, včetně filmového festivalu v Karlových Varech, bude v dopravních prostředcích i na silnicích plno.

V Brandýse vzniká nová čtvrť pro život-děti si vyzkoušely nové parkourové hřiště

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaV Brandýse nad Labem dnes otevřely děti a parkouristi první parkourové hřiště v tomto městě. Vzniklo v rámci nově budované čtvrti Bydlení Brandýs nedaleko historického centra. Bytový projekt se chlubí tím, že díky spojení osobního a družstevního vlastnictví, se daří vytvořit novou čtvrť budoucnosti s pestrou skladbou obyvatel. Chybět nebude ani hřiště pro děti, veřejné prostory pro odpočinek místních i komerční prostory.

Víkendový tip z pivovaru Velké Popovice: Tomáš Klus, Monkey Business, Wohnout, Brutus a YoYo Band 8. června na Dni Kozla

vstava pro vechny smysly 2018 6Na letošním 29. ročníku Dne Kozla vyvrcholí oslavy 150. výročí založení pivovaru ve Velkých Popovicích. Mezi gratulanty budou také Tomáš Klus, Monkey Business, Wohnout, Brutus a YoYo Band. Na stagi v areálu pivovaru bude živá hudba v jejich podání znít od 12 do 21 hodin. Vstup na Den Kozla je zdarma.

Resort Český les zve cyklisty do nedotčeného přírodního ráje

0birnenkorb-mostviertel--dTuristy málo známá oblast chodského pohraničí nabízí milovníkům aktivního odpočinku stovky kilometrů rozmanitých a skvělé značených cyklostezek. Teprve loni otevřený Resort Český les v srdci CHKO Český les skýtá pro cykloturistiku ideální zázemí s 52 prostornými boutique pokoji, moderní restaurací, klidnou terasou, champagne lounge a wellness.

Stovky psů a jen jedna rvačka

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaJiž poosmé se Centrální park Lužiny zaplnil milovníky pejsků s jejich čtyřnohými svěřenci na Psím dnu s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly se návštěvníci dozvěděli, jak bezpečně cestovat s pejskem, co dělat, když vím o týraném zvířeti, samozřejmě mohli podpořit přítomné útulky, což je hlavní důvod pořádání této úspěšné akce. I když po zahájení mírně poprchávalo, postupně se počasí umoudřilo, a nejen pro pejsky byla naprosto ideální teplota.

Festival labutí ve sklárně Koulier

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaZahajte prázdniny netradičně. Připojte se a objevte na Festivalu labutí ve sklárně Koulier na Oflendě krásu, umění a radost ze sklářského řemesla, které bylo v loňském roce zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Festival labutí v tomto roce proběhne ve sklárně Koulier od 28. června do 6. července. Souběžně si budou moct všichni zájemci užít i exkurzi do výroby a vidět, jak se rodí tato křehká krása.

Psí den, který pobaví a pomůže.

 havel_jpg_3_hotelDne 18.5. se v Centrálním parku na Lužinách bude konat již 8. ročník Psího dne. Nebude chybět potřebná osvěta, soutěže, z nichž nejnapínavější bude bezpochyby skok do výšky.

V polovině května dorazí do Prahy 30 vinařů

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaCelkem 46 stánků, 30 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 13. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 18. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží.

Strana 1 z 58