TRAVELNEWS.CZ

Styl

Bude padělání očkovacích průkazů trestný čin?

0image002Letošní rok by letecké společnosti ve své firemní historii nejraději vymazaly. Stejně tak by to s chutí udělaly všechny subjekty, které spadají do oblasti cestovního ruchu. V polovině února uzavřela letecké spojení se světem Čína. Uzavírka celosvětového leteckého provozu vyvrcholila v polovině března. 

Zimní střediska otevřou 18. prosince 202

pavilon lesnho prameneDne 4. prosince vyhlášením potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný, že od 18. prosince mohou otevřít tuzemská zimní střediska, tedy vleky a lanovky.

VELETRH CZECH TRAVEL MARKET SE V TERMÍNU 24.–25. 11. 2020 NEKONÁ! PROBĚHNE 23.–24. 11. 2021!

h75xl650 palmgolf ourika marrakechVážené dámy, vážení pánové, dovolujeme si vás informovat, že s ohledem na aktuální situaci se jubilejní 5. ročník veletrhu CZECH TRAVEL MARKET, původně plánovaný na 24.–25. 11. 2020, nekoná.

Legendy a mýty z Jižního Tyrolska

0die-donau-im-blick-weinherbst-in-der-wachau--niederoesterreich-werbung--o.2608975V Jižním Tyrolsku se skrývá mnoho příběhů, které se vyprávějí již po generace. Takovéto příběhy nenajdete na internetu ani v knihách. Hostitelé z farem Roter Hahn si je předávali od prarodičů vnoučatům a od dítěte k dítěti. V roce 1940 byl pověřen Dr. Friedrich Wilhelm Mai, folklorista, shromažďováním jihotyrolských legend a ság.

Největší Vánoční trhy letos v Praze nebudou, Staroměstské náměstí ozdobí pouze strom

zakharova rodkin_francesca_photo by alain hanelNejvětší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos konat nebudou. Společně se tak domluvili zástupci města a organizátora, společnosti Taiko, a. s. Rozhodnutí vyplynulo z aktuální situace související s pandemií Covid-19. Vánoční atmosféru bude v srdci Staroměstského náměstí připomínat pouze strom, který letos organizátoři přivezou ze středních Čech.

Trojská botanická zahrada hostí přehlídku těch nejlepších bonsají

restaurace vyhldka - lanternaBotanická zahrada hl. m. Prahy dne 1. října za přítomnosti japonského velvyslance Jeho Excelence Shimazakiho Kaorua a dalších hostů slavnostně zahájila přehlídku těch nejlepších bonsají od předních českých pěstitelů i z vlastních sbírek. Letos je výstava nazvána Bonsaje v srdci Evropy a rostliny se netradičně představí na pozadí podzimně se barvící Japonské zahrady. O víkendu 3. a 4. října čeká na malé i velké návštěvníky bohatý program, který přiblíží japonskou kulturu.

Tip z Praha Září: Večer pro otrlé tanečníky – 27. 9. na Výstavišti!

0gqkfeThe Tap Tap, Vítkovo kvarteto, comeback skupiny Sloky se zpěvačkou Janou Plodkovou i s kapelníkem Markem Taclíkem a řada hostů v nečekaných rolích na Večeru pro otrlé tanečníky v neděli 27. září od 16 do 22 hodin na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Své 30 narozeniny zde navíc oslaví časopis Reflex.

Reakce AČCKA na včerejší mediální výroky Jana Papeže k cestovním kancelářím

nirwana bali indonesia 2Reakce AČCKA na včerejší mediální výroky pana Jana Papeže, kdy mimo jiné zaznělo, že by zákazníci měli zpětně uhradit 20 % z dosud nerealizovaných zájezdů za navýšenou práci cestovních kanceláří. Proti-stanovisko AČCKA bylo zasláno redaktorovi článku a uveřejněno u příslušného rozhovoru.

Stanovisko AČCKA k uzavření hranic Maďarska od 1.9.2020

8iigqblq4Nečekané rozhodnutí maďarské vlády vyvolalo zděšení u českých cestovních kanceláří i českých turistů a je dalším negativním zásahem do restartu činnosti cestovních kanceláří a narušením probíhající dovolenkové sezony.Maďarsko patří spolu se Slovenskem mezi nejoblíbenější turistické destinace s nejkratší dojezdovou vzdáleností a celoročním využitím zejména oblíbených maďarských lázní.

Strana 1 z 45