TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Singletrack Glacensis – Zdobnice otevírá singletracky

amirimport-2010-03-26-180251-2e8f00de-38f9-11df-84e4-001a64a218ce 200_200Další trasy česko-polského projektu Singletrack Glacensis se otevřou ve Zdobnici. Celkem 60 km tras celého projektu tak doplní síť singletracků v česko-polském příhraničí pod jednou značkou na více než 200 km, síť hodnou evropského zřetele a zájmu bikerů.

Novohradsko-Doudlebsko nabízí návštěvníkům originální kus sebe

hos-180809-7266Nabídnout svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a na cestu domů kus sebe je filosofií projektu turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko „Opravdu od nás“. Originální chutě a vůně tradičních výrobků specifických pro tuto lokalitu určitě stojí, mimo jiné, za návštěvu této nejjižnější části jižních Čech. Zvlášť, když se tu lze celý podzim ubytovat s 30% slevou a získat k tomu až 70% slevy na různé atraktivity.

10 důvodů, proč vyrazit do Brna

V Brně se rozhodně nudit nebudete! Na své si tu přijdou milovníci dobrého jídla, architektury i umění. Poznejte moderní tvář moravské metropole s našimi tipy na nejzajímavější místa. A jak do Brna? Přece pohodlně půjčeným autem od HoppyGo! V nabídce naleznete přes 2 000 aut a více než 300 modelů vozů, takže si na své přijde prakticky každý.

Za vínem na Stezku korunami stromů v Krkonoších

dsc 2498Máte rádi kvalitní víno a rádi byste ochutnali vína od českých, ale i zahraničních vinařů, a ještě si při tom užili krásy Krkonošského národního parku? Pak byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu Vinné Stezky, která se bude konat 19. září na Stezce korunami stromů v Krkonoších.

Slovensko přeřazuje Českou republiku mezi rizikové země, a to od pátku 18. září 2020 od 9:00 hodin

0ebzxto1rh1nlwa5 gargzxqlzxq1sbljlzzwzv30gqjd8ghjr2utp-sgdslng3gjqqz7jaV důsledku tohoto rozhodnutí dochází pro české občany s účiností od pátku 18.9.2020 od 9:00 hodin ke změně vstupních podmínek na území Slovenska.

Prague City Swim: Ve Vltavě se závodilo za dobrou věc

doksy race_ilustracni_foto_05Střelecký ostrov ožil tuto sobotu druhým ročníkem závodu Prague City Swim. 208 rekreačních plavců a paddleboardistů se zde sešlo, aby podpořili pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Charitativní závod neziskové organizace Alsa přišla opět podpořit i řada známých osobností: zapojili se do závodu, jeho organizace nebo se postarali o příjemný doprovodný program.

Noční prohlídky hradů a zámků

ffsNemějte výčitky z toho, že trávíte topické letní dny ležením u vody. Aktivity přece můžete dohnat, až sluce zapadne. K noční návštěvě zvou nejen hrady, zámky a pivovary, ale třeba i zajímavé sportovní události.

V zimě běžky, v létě pěšky. Vydejte se na víkend do Jizerek

griesserhof sedlk_nJizerské hory jsou oblíbenou destinací zejména v zimě, pro kilometry bílé stopy, kterou tu každoročně brázdí tisíce běžkařů. Co tu ale dělat v létě, když jsou hřebeny bez sněhu? Výletovat, rozhlížet se nebo běhat. Jizerky se totiž pyšní jedním z nejčistších ovzduší z celé České republiky.

Kvildské slavnosti na Zlaté stezce

download 4Odpoledne plné zábavy a zajímavostí na Zlaté stezce čeká všechny její návštěvníky, kteří v sobotu 1. srpna dorazí na Šumavu na Kvildské historické slavnosti. Od 12:00 do 18:30 zde můžete zavítat do historie a současně poznat zábavnou formou zajímavé česko-bavorské projekty, lidové tradice a přírodu.

Strana 1 z 44