Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Výlety s dětmi ve středních Čechách: kam za zábavou, koupáním i poznáním

 havel_jpg_3_hotelZaujmout malé děti není vůbec hračka. A vymyslet, kam s nimi zajet na výlet, to už se blíží téměř nevyřešitelnému hlavolamu. Středočeská centrála cestovního ruchu představuje tipy z regionu, které nadchnou celou rodinu.

Královéhradecká galerie uvede po více jak 30 letech větší soubor soch Henryho Moora v České republice

 havel_jpg_3_hotelGalerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá ve čtvrtek 20. června v 18 hodin čtyři nové výstavy. V hlavním výstavním prostoru galerie představí badatelský projekt Henry Moore a československé umění po roce 1945 sestávající se z několika ikonických děl tohoto významného britského umělce. V Bílé kostce galerie uvede legendy českého loutkového divadla – Věru Říčařovou a Františka Vítka. V samostatné výstavě se představí současná umělkyně Juliana Höschlová a ve veřejném prostoru před galerií bude osazeno dílo Petra Stibrala s názvem "Pomník konzumerismu".

Více než 25 tisíc návštěvníků na Dni Kozla slavilo 150. výročí založení pivovaru ve Velkých Popovicích

0loucen 2016_mwecker__033Legendární Velkopopovický pivovar v sobotu 8. června na Dni Kozla oslavil 150 let od svého založení. Branami areálu pivovaru prošlo více než 25 tisíc návštěvníků, připíjelo se výročním pivem Kozel Majstrštyk, o zábavu se postarali známí muzikanti a nechybělo ani opravdu velké narozeninové překvapení – unikátní kozlí pivní rohlík, který byl s rekordní délkou jeden a půl metru zapsán do České knihy rekordů.

Sky Bridge 721 i v roce 2024 světovou jedničkou a letní novinky

 

blackwoodmedia 2Horský resort Dolní Morava zahájil letošní letní sezonu s výrazným náskokem. Reagoval tak na dřívější ukončení, obvykle o dva týdny delší, lyžařské sezóny. Nadcházející letní sezoně vévodí Sky Bridge 721, který i po dvou letech provozu stále drží první světovou příčku. Mezi domácími i zahraničními bikery vyhlášený Trail Park se rozrostl již na 30 kilometrů trailů a proměnou zasněžovacího jezera vznikne v resortu zcela nové příjemné odpočinkové místo s vodní hladinou.

Cyklistická sezona na Lipně odstartovala

stezka 2Otevřením nového úseku Vltavské cyklistické cesty slavnostně začla nová cyklistická sezona v jižních Čechách. První turisté se svezou po trase mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, akci také doplní bohatý doprovodný program. Možnosti nejen pro rodiny s dětmi jsou hodně široké a nabízí se využít květnových svátků k prodloužení svého pobytu.

Rezervace velkých kopytníků u Milovic se stala Hvězdou udržitelnosti roku 2024 pro Českou a Slovenskou republiku

 havel_jpg_3_hotelDalší významné ocenění získala rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Její zakladatel Dalibor Dostál dnes převzal ocenění Sustainability Star – Hvězda udržitelnosti 2024. Toto ocenění pro Českou a Slovenskou republiku udílí vědecká rada prestižní konference o udržitelnosti Czech & Slovak Sustainability Summit.

Milovická rezervace byla vybrána mezi deset nejlepších projektů v České republice v oblasti udržitelnosti

0birnenkorb-mostviertel--dVýznamného ocenění se dostalo milovické rezervaci velkých kopytníků. Vědecká rada ji vybrala mezi deset nejlepších projektů v České republice z oblasti udržitelnosti. Díky tomu se představí na letošním ročníku konference o udržitelnosti Czech and Slovak Sustainability Summit, která se uskuteční 25. dubna v Praze.

Nejkouzelnější místa na svatbu ve středních Čechách

sara-baras fotopablolasaosa-11_fonf14Svatební den má být jedním z nejkrásnějších v životě každého z nás. Ať už se jedná o romantickou, elegantní nebo boho svatbu, měla by proběhnout na místě, kde zapomeneme na všední starosti a užijeme si svůj den D. Možnost strávit svatební den na jednom místě – od obřadu až po party s ubytováním nabízí ve středních Čechách několik míst.

Tematické prohlídky k výročí Bedřicha Smetany na zámku Loučeň

 havel_jpg_3_hotelZámek Loučeň se připojí k oslavám 200. výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Během měsíce března se na Zámku Loučeň budou konat speciální prohlídky při příležitosti tohoto výročí. Znít tady budou tóny z Cyklu symfonických básní Má vlast, například Vltava nebo Vyšehrad, či opery Prodaná nevěsta.

Strana 1 z 60