TRAVELNEWS.CZ

Top Hotely

7 tipů, kam za vínem ve Znojmě a okolí

y7emoh3rgwnwkv0btr0pxtg8oxgjwljbmcrqfbk5kn5wvefenlrvm1tu3bdnemm8qob1ymwZnojemsko, přesněji Znojemská vinařská podoblast je sice nejmenší ze čtyř hlavních vinařských regionů na jižní Moravě, to ale určitě neznamená, že toho má nejméně co nabídnout. Možná naopak. Každý, kdo ve vinařských krajích hledá kromě tradiční turistiky také cestu k vínu, zde najde nespočet možností, kde víno nejenom ochutnat, ale také se o něm mnohé dozvědět.

Obnovuje se zájem Čechů o okružní plavby

nirwana bali indonesia 2Obnovuje se zájem Čechů o okružní plavby i díky příjemné cenové politice lodních společností. Největší loď světa vypluje z Říma a Barcelony již v květnu!

Jak se v Česku prodávají zámky?

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaTrh s nemovitostmi zahrnuje kromě bytů, rodinných domů a komerčních staveb také ty historické. Česká republika má na rozdíl od západoevropských zemí památky, které sice byly relativně zachovány, ale nedaly se zakoupit za minulého režimu. Od té doby se poptávají ve velkém a noví majitelé v nich budují soukromé rezidence, sídla firem, hotely, lázně, na pozemcích obnovují zámecké parky, vinice nebo rozvíjejí jiné zemědělské činnosti.

Češi a mamahotely? Bývávalo… Zájem o ně rok od roku klesá

griesserhof nBydlení v tzv. mamahotelech v Česku pomalu ztrácí na oblibě. Zatímco před šesti lety bydlel s rodiči každý třetí Čech ve věku od 26 do 30 let, dnes takto bydlí jen pětina mladých lidí. Péči rodičů si přitom častěji užívají muži (66 %) než ženy. Třetina mladých dává před mamahotelem přednost pronájmu bydlení, kam se stěhují nejčastěji s partnerem nebo rodinou. Ve vlastním bydlí další třetina Čechů. Vyplynulo to z lednového průzkumu Asociace českých stavebních spořitelen1.

Za zábavou pro celou rodinu do Polabí

looking towards the 12th green of burnham  berrow one of the championship links in the atlantic links trailJen málokde v České republice najdete na pár kilometrech čtverečních tolik zábavy pro děti všech věkových kategorií. Navíc – zdejší krajina ohraničená řekami Labe a Jizera je protkaná sítí cyklostezek, takže na výlety tu můžete vyrazit nejen autem či vlakem, ale také na kolech. Jezdí se tu hlavně po rovině a všude je blízko, do pedálů proto můžete směle šlápnout i s dětmi.

Co stálo u zrodu největších světových hotelových impérií?

bar area - mediumDonald Trump, Bill Marriott, Barron Hilton, Sheldon Adelson – co mají tito čtyři pánové společného? Všem se během jejich úspěšné kariéry podařilo vybudovat skutečně světové hotelové impérium. Luxusní nemovitosti, to je jejich skutečná mantra. Jak by ale dopadlo, kdyby se všichni proti sobě utkali v oblíbené soutěžní reality show Hotel Impossible na Discovery Channel?

Kam na Valentýna

punta cana maseSvátek zamilovaných, den sv. Valentýna, letos připadá na pátek. A to je skvělá příležitost chopit se iniciativy a naplánovat si romantický výlet ve dvou! Střední Evropa je plná krásných míst a mnohá z nich můžete navštívit hromadnou dopravou na přímém spoji.

Cesta časem – příběh zámku Loučeň od monarchie k demokracii formou nových prohlídek s oživlými obrazy

sachOživlé obrazy na zámku Loučeň seznámí návštěvníky s 30. výročím sametové revoluce formou nového typu prohlídek. Návštěvníci se během prohlídky seznámí s osudy loučenského zámku a osobnostmi, které procházely jeho komnatami od dob monarchie přes první republiku, léta nacistické okupace a komunistické diktatury až po republiku opět demokratickou.

Golfový ráj: hotel Öschberghof

os3Chcete zažít opravdu dokonalou dovolenou s golfem a neuvěřitelným wellness? Pak stačí jen vyrazit k našim sousedům do Německa, kde na vás čeká luxusní 5 hvězdičkový hotel Öschberghof. Na své si zde přijdou nejen milovníci golfu, protože v rezortu najdete hned 36 jamek, ale i rodiny, které rádi relaxují v prostorném wellness centru. V hotelu Öschberghof si na své přijde téměř každý.

Strana 1 z 9