Svět

Svět

Nejhezčí pláže v Evropě: Kde je najít?

la20manga20clubV polovině června má letošní dovolenou většina lidí ještě před sebou. A mnozí z nich se dokonce ještě ani nerozhodli, kam jejich kroky toto léto povedou. Pokud je však vaším cílem relaxace a odpočinek u moře, není třeba s výběrem spěchat. Přímořských evropských destinací je nespočet a zájezdy nebo letenky lze pořídit za pár korun díky tzv. last minute slevám. Vybrali jsme pro vás ty nejhezčí pláže v Evropě, třeba vás následující seznam inspiruje.

Léto 2022 bez cestovních restrikcí - TOP10 destinace v prodejích cestovních kanceláří a agentur

nirwana bali indonesia 2Většina evropských zemí již přistoupila k rozvolnění vstupních požadavků a nepožaduje ani vyplnění vstupního formuláře, ani předložení dokladu o bezinfekčnosti – digitální COVID certifikát EU (očkování/uzdravení/test). Mezi tyto destinace bez vstupních požadavků, do kterých lze cestovat jako před pandemií, patří: Chorvatsko, Itálie, Řecko, Španělsko, Turecko, Bulharsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Kypr, Německo ad.

Etiopie: aktuální upozornění k cestám

upload f2Z důvodu probíhajícího občanského konfliktu se důrazně nedoporučuje cestovat do severní části regionů Amhara a Afar. Je zcela nemožné cestovat do regionu Tigraj. V nedávné době se objevily bezpečnostní etnicky nebo nábožensky motivované incidenty i v dalších městech a regionech.

Austrálie - aktuální varování

isla saonaMZV ČR důrazně nedoporučuje českým občanům cestovat do jižních a západních částí tzv. Greater Sydney (Southern a Western Sydney), zejména Hawksebury a Nepean Valley a oblasti podél řek Georges River a Worona River) ve státu Nový Jižní Wales (NSW) Australského svazu kvůli povodňové situaci vzniklé v důsledku silných dešťů.

Karibik - doporučení pro cesty

os3Českým občanům, kteří v období sezóny hurikánů tj. od počátku června do konce listopadu, cestují na nizozemské ostrovy Aruba, Curaçao, Sv. Martin, Bonaire, Sv. Eustach a Saba, doporučujeme sledovat informace o nebezpečí hurikánů u místních úřadů a na webových stránkách National Hurricane Center.

Kolumbie: Výskyt virových onemocnění

0aatpei05 cb_mill_river_behind_2holeMinisterstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje občany cestující do Kolumbie, zvláště do severní oblasti a Karibiku, na vysoký výskyt v poslední době horečky dengue a virů chikungunya a zika. Všechny tyto nemoci přenáší komáři druhu aedes aegypti.

Rok v Africe… Pro Hanzelku, Zikmunda, a také pro Lopraise

dsc 4470-rJiří Hanzelka a Miroslav Zikmund vyrazili na svoji první cestovatelskou výpravu před 75 lety. Jejich cestu po Africe již rok připomíná Expedice Z101 ve složení Tomáš Vaňourek a Linda Piknerová. Toto jubileum si připomene také Zlín, kde je uložen archiv cestovatelských legend. Chystá na 22. dubna výstavu, koncert a další akce.

Moldavsko: MZV ČR varuje před cestami do podněsterského regionu Moldavské republiky

12aaaMZV ČR varuje v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací před cestami do podněsterského regionu Moldavské republiky (tzv. „Podněsterské moldavské republiky“). 

Nejvýhodnější lyžovačka začíná právě teď

c oetscher_weinfranz.atVášniví lyžaři se dočkali! Portál Gopass spustil ve čtvrtek 7. dubna předprodej celosezónního skipasu CHYTRÁ SEZÓNKA Premium 2022/23.

Strana 1 z 33