Svět

Svět

Letní dovolené 2019: Pětina Čechů vyrazí do Řecka, v závěsu je Turecko s Egyptem

nzqpbndg7w6fwy9wac2rkzv2jyawgvynnsyqgmhssgiijsp hkrccwg0a37twpeksmydljyI letos vyrazí nejvíce Čechů na letní dovolenou do Řecka. Podle statistik cestovní agentury Invia zamíří do této dlouhodobě nejoblíbenější destinace rovných 21 procent turistů. Druhé místo obsadilo se 13 procenty Turecko, které o pouhé půl procento předběhlo třetí Egypt.

Kam za nevšedním sportovním zážitkem? Tipem je Zanzibar, Španělsko i olympijské Japonsko

image002Canyoning, kitesurfing, skialpinismus nebo jachting. To jsou novodobé druhy sportů, které určitě stojí za to vyzkoušet. Kde jsou pro ně nejlepší podmínky? Za canyoningem je dobré vyrazit do Španělska, kitesurfing je zase hitem na Zanzibaru. Ke skialpinismu pak vyzývají evropské Alpy. Moderní jachting se těší velké popularitě ve vodách kolem japonských ostrovů.

Český pas je nejsilnější ze států Visegrádské skupiny, umožňuje bezvízový vstup už do 183 zemí svět

fujitsu panorama_prahyČeši si navíc polepšili více než všichni jejich sousedé z okolních států. Tuzemský pas je nejsilnější ze zemí Visegrádské čtyřky. Slováci a Maďaři mohou bez víz cestovat do 180 států, Poláci jen do 174.

Jak strávit dovolenou aktivně? Vyzkoušejte surfování na nejlepších plážích světa

thajsko - exotika pre kazdehoSurfování patří mezi oblíbené sporty po celém světě. Své příznivce získává také v České republice. Mnozí z nich vyrážejí za tímto adrenalinovým zážitkem na nejlepší surfařská místa po celém světě. Mezi ty se řadí hlavně nekončící pláže Dominikánské republiky, které vybízejí nejen ke sportu. Za vlnami se však můžete vydat také na Srí Lanku, do Panamy i blíže. Skvělé podmínky nabízí třeba pobřeží Portugalska a Kanárských ostrovů.

Vitální dovolená na statku

6tflawwlrg3pa4u5nmp2phiz0cnbjgrfd5zl nvjwxnrjbpgisi1bijxxhuo_dahq4nck5uCítíte se po letošní zimě unavení, potřebujete si odpočinout a znovu v sobě nalézt tolik potřebnou energii do nadcházejícího jara? Toužíte alespoň na chvíli opustit každodenní pracovní shon a městský život? Přijeďte si zarelaxovat do úchvatné přírody Jižního Tyrolska a načerpejte zde nový elán a sílu do života. S příchodem jara se příroda probírá ze zimního spánku a vy můžete být u prvních rozkvětů jihotyrolské krajiny.

V Miami skončil první letošní světový pohár

lodV neděli 3. 2. skončil medailovými rozjížďkami v Miami na Floridě první letošní světový pohár olympijských lodních tříd. Na startu se stejně jako vloni objevily tři české lodě.

Cestovní kanceláře očekávají rekordní zimní sezonu

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseSituace na českých a zahraničních horách se po přívalech sněhu pomalu uklidňuje. Lyžařské areály se navrátily k běžnému provozu a cestovní kanceláře hlásí posledních pár míst v jinak téměř vyprodaných Alpách.

V Brně ocenili nejlepší projekty v cestovním ruch

6l2vvffigwqyrzb9d1 kkwoojrrleajj36eaqxsjqrrrbpac9mwyz2jrpftu7ldneloVeletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR byly příležitostí k předání ocenění vítězům 12. ročníků Velké ceny cestovního ruchu. S trofejemi z Brna odjíždějí autoři vydařených turistických produk-tů a elektronických projektů, zadavatelé kvalitních marketingových kampaní, tvůrci lázeňských a wellness balíčků, stejně jako představitelé oblíbených cestovních kanceláří. Po roční pauze byl opět vyhlášen i start-up roku v cestovním ruchu.

Cestovatelská příručka pro rok 2019: Jak naplánovat zahraniční cesty?

9q5ywjr9l31wdp4q-p8vfrhcgziu-jozn7qmet7m2tun7obou8h5vnuo dahmoncoqyv6cwCestování se stalo v uplynulých letech jednou z nejoblíbenějších aktivit, jak trávit volný čas. V letošním roce bude tento trend nejspíš pokračovat. Vypadá to, že leteckou dopravu letos opět využije rekordní počet Čechů. Pokud se i vy chystáte letět do zahraničí, přečtěte si cestovatelskou příručku pro rok 2019.

Strana 1 z 22