Svět Svět Velikonoce v teple: Načerpejte energii tam, kde slunce hřeje

Velikonoce v teple: Načerpejte energii tam, kde slunce hřeje

 kyi4yycdjbu3az56baqhhovjgffbfe2g3d9fhp0j4lom5rzwlleuqdxalmsy3blie-ccfc

Rádi byste tento rok prožili Velikonoce jinak? Místo pečení tradičního beránka, generálního úklidu a přípravy malovaných vajíček pro koledníky odcestujte za poznáním a odpočinkem do slunečných destinací! Užijte si velikonoční svátky netradičně za doprovodu teplého a hřejivého počasí, které v Česku během jarních dní jen těžko najdete. Vydejte se například do orientálního Egypta, moderní Dubaje nebo na sluncem zalité Kapverdy.

Útěk za sluncem na Kapverdské ostrovy

 

Se začínajícím jarem pomalu přichází i první slunečné dny, na které se po zimním období tolik těšíme. Aprílové počasí, které je typické svou nevyzpytatelností, je však mocným pánem. Pokud cítíte, že už opravdu potřebujete načerpat sílu z hřejivých slunečních paprsků, vydejte se na cestu do exotických destinací!

 

„Kapverdy jsou místem, kde o teplé slunečné dny opravdu není nouze. Ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu nedaleko rovníku na západní straně afrického kontinentu. Letní počasí zde tedy zůstává po celý rok. Vysoké teploty kompenzuje osvěžující vzduch, který proudí od oceánu. Kapverdy jsou proto skvělou volbou pro všechny, kteří se chtějí vydat za teplem, ale zároveň nejsou příznivci přílišného horka,“ komentuje expertka na cestování Lenka Pátek.

 

Nejen příjemná teplota, ale i nádherné písečné pláže a skvělé jídlo na vás čekají na Kapverdských ostrovech. Vydejte se například do hotelu Sobrado, který se nachází ve městě Santa Maria, a nechte se okouzlit nekonečným pobřežím a temně modrým oceánem.

 

Svátky strávené v exotickém Ománu

Cítíte, že po rychlém začátku nového roku, který jste odstartovali vysokým pracovním nasazením, pravidelnými návštěvami posilovny a do detailu dotaženou denní rutinou, vaše hlava i tělo potřebují odpočinek? Velikonoce jsou skvělou příležitostí, jak efektivně využít sváteční čas, aniž byste museli řešit zameškané pracovní či školní dny. Načerpejte novou energii v doprovodu hřejivého slunce a nekonečných pláží v arabském Ománu.

 

Dokonalým místem pro vaši odpočinkovou dovolenou bude například Hotel Belad Bont Resort. Komplex se nachází v klidné části města Salalah a už při příjezdu vás osloví uvolněná a pohodová atmosféra, která se nese celým hotelem. Pokud zatoužíte po zpestření a malém rozruchu, můžete se vydat na nedalekou tradiční tržnici Al Hafah Market, která vás okouzlí pestrými barvami a nevšedními vůněmi. Nechte se hýčkat a užijte si vytoužený odpočinek v arabské oáze klidu!

 

O krok napřed v egyptské Hurghadě

 

Těšíte se, až po chladných zimních dnech, kdy jste bez huňaté čepice a pletených rukavic nevyšli z domu, konečně obléknete jen tričko s krátkým rukávem? Buďte o jeden krok před ostatními a připravte se na letní sezónu ještě před jejím začátkem! Na zlatavém opálení vypadají tílka, krátké sukně a volné šaty prostě lépe! Využijte prodloužený velikonoční víkend a vydejte se na lov slunečních paprsků za hranice naší země!

 

Egypt je pro chytání dovolenkového bronzu jako dělaný. V době Velikonoc nastává v této africké zemi období prvního léta, kdy se můžete těšit na teplé a sluncem zalité dny s pocitově příjemnými teplotami. Ideální čas na opalování! Moderní hotel Pyramisa Beach Resort, který se nachází poblíž známého města Hurghada, vás oslní svou velikostí a bohatostí svých služeb. Nekonečná písečná pláž, tyrkysové moře i aquapark pro děti. Na každého tu čeká nezapomenutelný zážitek a příjemně strávený čas. Dopřejte si slunečnou dovolenou a načerpejte vitamín D v kulisách orientu!

 

Velikonoční svátky bez stresu a starostí v dubajském stylu

Hoďte letos velikonoční přípravy a starosti s nimi spojené za hlavu a odcestujte za klidem, odpočinkem nebo třeba nákupy. Na sluníčko láká taky moderní Dubaj, která se pyšní prestižním titulem TOP destinace 2024. Vytvořte si tak novou rodinnou tradici a prožijte Velikonoce v pulzující metropoli!

 

„Spojené arabské emiráty nabízí totiž nekonečnou škálu rozmanitých služeb, zážitků a kvalitní klientský servis. Konkrétně Dubaj je velmi mladým městem, kde není nouze o kulturní ani společenské vyžití,” dodává expertka na cestování Pátek. Místem, které uspokojí všechna vaše přání a potřeby, je i komplex Royal M Resort Al Aqah, luxusní hotel s dotekem exotické arabské kultury. Unikněte před velikonočními povinnostmi a užijte si dechberoucí výhled na nekonečné moře a písečnou pláž z hotelového baru, nové vybavené fitness centrum či wellness, ve kterém na vás čeká přímo královská péče.