TRAVELNEWS.CZ

Wellness

Proč se vydat na podzim do Mariánských Lázní?

Mariánské Lázně leží uprostřed překrásné a neporušené přírody chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Díky svému čistému prostředí mají statut tzv. klimatických lázní, tedy už jen pobyt na zdejším vzduchu je zdraví prospěšný. Léčivé účinky zdejší vody jsou známy odjakživa a používají se jak ke kúrám pitným, tak koupelovým.

Barbora Vida jako první vyzkoušela český vynález

jan 8824 cutNa trhu se již dlouho neobjevila takto revoluční změna! Díky společnosti PAPILLONS a. s., která uvádí na trh český vynález - převratnou funkční froté tkaninu s obchodním názvem Prowell, se může Česká republika pyšnit dalším unikátem a prvenstvím ve vývoji nových technologií na světě.

Bali Blossom: zažijte pravý tropický ráj!

5-a 4832Atmosféru tropického ráje, aroma opájející vaše smysly a nekončící uvolnění – to vše vám přinese masáž z ostrova Bali, při níž je používán panenský kokosový olej. Pocit znovuzrození bude umocněn koupelí v čerstvých květech a aromatickém oleji (koupel je provozována pouze v Planet Zen; Hotel Maximilian).

Termální lázně v Gasteinském údolí splní i ještě nevyřčená přání

skiurlaub-bad-hofgastein-v215Gasteinské termální lázně jsou architektonicky jedinečné a jejich nabídka lázeňského programu je nekonečná. Hovíme si v teplé bublající termální vodě, užíváme si nejrůznějších léčebných terapií, kosmetických ošetření, masáží či bohatého programu pohybových aktivit. A při tom všem se můžeme dívat prosklenými stěnami na impozantní horský svět.

Léčivá jeskyně s ojedinělou radonovou terapií

 01Nedaleko lázní Bad Gastein, poblíž vrchu v Böcksteinu, najdete světový unikát - jeskyně s přírodní radonovou terapií. Jeskyně, ležící dva kilometry hluboko v nitru hory, se mezi balneology všeobecně považují za jeden z nejefektivnějších přírodních prostředků na zmírnění nemocí pohybového aparátu, kožních problémů, dýchacích cest a alergických obtíží.

Wellness tip: horké prameny po celý rok

54Když lyžaři začnou plavat, tak buď nemají své lyže úplně pod kontrolou, nebo jsou na zimní dovolené v Gasteinu. V tomto salcburském lyžařském regionu se třemi zimními středisky, Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein, si hosté mohou relaxaci po lyžování vychutnávat nejen na horské chatě: praví požitkáři se vydají hned ze sjezdovky do jedněch ze dvou špičkových termálních lázní v Gasteinu.

Cáchy: dobijte si baterky v termálních lázních

113-a-016carolusthermenseesaunaVánoce jsou pro mnohé z nás velmi náročným obdobím. Nakoupit dárky, napéct cukroví, udělat generální úklid celého domu, s dobrou náladou absolvovat všechny rodinné sešlosti a k tomu všemu ještě stíhat práci a péči o rodinu, to vše dá pořádně zabrat.

Horské jezero? Studené jako led? Kdepak - 30°C teplé!

am-hotel-hochschober-seebad highVychutnat si koupání v horském jezeře?  Tento sen poněkud jiné exotiky koupání lze splnit na celém světě jen jednou – na Turracher Höhe (1.763 m). Ve vyhřívané části jezera „Seebad“ u hotelu Hochschober má jinak ledově studená, průzračná jezerní voda příjemnou teplotu kolem 30°C. Tento požitek umožňuje na celém světě jedinečný, patentovaný systém …

Recept na krásu z Jižního Tyrolska: Blahodárné koupele v lázních Merano

Merano jsou vyhledávané evropské lázně nedaleko hlavního města Jižního Tyrolska Bolzana, které prosluly již v dobách legendární císařovny Sissi. V lázních Merano se i vy budete cítit jako v ráji, nacházejí se totiž v krásném přírodním parku a najdete zde studené minerální, radioaktivní nebo fluóridové prameny prýštící z hory San Vigilio.

Strana 7 z 8