TRAVELNEWS.CZ

Wellness

Pozvánka: Lázeňské oslavy

101 dsc9145Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. lázeňskou sezónu. Pro návštěvníky je již tradičně připraven bohatý kulturní program - soutěže pro děti i dospělé, koncerty skupin Light & Love, Neřeš, Portless s Kryštofem Michalem, vystoupení folklórních souborů, sokolníci, letečtí modeláři nebo slack show.

Leden v Aquapalace Praha je měsícem detoxikace

813qnpobsml. sl1500_Jestliže se chcete po Vánocích vrátit do formy, anebo letos konečně získat vysněnou postavu, je správný čas na detoxikaci. Pokud se nechcete trápit krutou hladovkou, vyzkoušejte účinnou očistu, která bude pro tělo zaručeně příjemnější. Wellness odborník radí, jak na to.

TIP: Vyrazte na Aquapalace RUN a užijte si maximální porci zábavy s celou rodinou

vodaaBěh. Pro někoho oblíbená činnost i relaxace, pro jiného nuda nebo jen způsob, jak shodit přebytečná kila. V Aquapalace v Čestlicích však půjde o něco úplně jiného. V areálu Vodního světa se uskuteční naprosto originální závod, do kterého se s radostí zapojí i ti, kteří běhu příliš neholdují. Cílem tentokrát není jen nejlepší výsledek, ale hlavně zažít maximální porci zábavy, a to třeba s celou rodinou.

Breath-Taking Downhill Action in Saalfelden Leogang

ucimtbdhiweltcup tahnee.seagrave_01_by_stefanvoitlSaalfelden Leogang greeted riders and fans with cloudless skies, hot temperatures and a 2.6-kilometer-long high-speed track, the 'Speedster'. After the first two UCI Downhill Mountain Bike World Cups of the season were heavily affected by the weather, the hot and dry conditions in Leogang provided riders and teams with a welcome change. With reigning World Champion, World Cup Overall Winner and defending Leogang champion Rachel Atherton (GBR) out with a shoulder injury and Aaron Gwin (USA) chasing the Leogang hat-trick, the stage was set for one of the most dramatic World Cups of the season.

Mistrovství ČR v jízdě na toboganech

adscn4217Moderátor a herec Jakub Štěpán zahájil v sobotu 27. května v Aquapalace Praha sedmý ročník Mistrovství ČR v jízdě na toboganech. Návštěvníci si mohli užít nejen závodní klání, ale i bohatý doprovodný program v podobě soutěží a speciálních animací.

SaunaFest 2017 představí to nejlepší ze světového saunování

srubov saunaPátý ročník mezinárodně uznávaného festivalu zážitkového saunování SaunaFest 2017 se letos, již podruhé, uskuteční v Aquapalace Praha, v největším saunovém světě v ČR. Od 30. března do 2. dubna se zde sejdou milovníci saunování, saunových ceremoniálů a saunového divadla z více než deseti zemí světa. Bohatý program nabídne během tří dnů na 80 ceremoniálů špičkových saunérů.

Spor lázní a města Luhačovice rozhodne až soud

ll-areal2Akciová společnost Lázně Luhačovice se s městem Luhačovice na financování údržby lázeňského areálu nedohodla, proto se obrátí na soud. Předmětem sporu mezi lázněmi a vedením Luhačovic je kdo a za kolik má udržovat lázeňský park, jehož pozemky vlastní lázně, ale jsou zcela bezplatně užívány veřejností včetně hostů jejích konkurentů. Akciová společnost vynakládá bez investic na úpravy parků a zahrad 4-6 mil. korun ročně v závislosti na potřebách konkrétního roku.

SaunaFest 2017 představí to nejlepší ze světového saunování

2gis ilustracni foto_123rf.cz_01Pátý ročník mezinárodně uznávaného festivalu zážitkového saunování SaunaFest 2017 se letos, již podruhé, uskuteční v Aquapalace Praha, v největším saunovém světě v ČR. Od 30. března do 2. dubna se zde sejdou milovníci saunování, saunových ceremoniálů a saunového divadla z více než deseti zemí světa. Bohatý program nabídne během tří dnů na 80 ceremoniálů špičkových saunérů.

O lázeňské léto je největší zájem, mimosezóna poskytuje jistotu, že pobyt dostanete Kdy je nejlepší jet do lázní?

ll-jurkoviov dom s fontnouVětšina pacientů si přeje pobyt v lázních v letním termínu, proto téměř všechny lázně v době hlavní letní sezóny „praskají ve švech". Léto má své výhody, během veder dobře padne posedět si v lázeňském parku, osvěžit se ve venkovních bazénech, které bývají součástí mnoha lázní. Důchodci však vědí své. Často jsou pacienty několika lékařů a mají řadu diagnóz, které se se sluncem moc nemusí – hlavně vysoký tlak, či kardiovaskulární nemoci. Pro ně je tak nejatraktivnější raný podzim – je dostatečně teplo, ale ne tak horko aby kolabovali z tepla. V parku se sedí ještě lépe, dá se chodit na dlouhé procházky, pokud jsou kolem lesy i na houby a turistiku a koupání si užijí dost i ve wellness. Mezi nejoblíbenější období v lázních patří babí léto – jeho nástup se však nedá naplánovat a tak pokud už nastoupí, stojí zato se poinformovat v oblíbených lázních, zda ještě nemají pár volných míst.

Strana 3 z 8