TRAVELNEWS.CZ

Wellness

Maďarské dny v Mariánských Lázních

Jp1010697edno z nejoblíbenějších lázeňských center v Čechách, Mariánské Lázně, oslaví o víkendu od 15. do 17. července 2016 maďarskou kulturu, gastronomii a tradice. Maďarské dny přináší společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně (Danubius Hotels Group) a Maďarské kulturní středisko v Praze.

Karlovy Vary jsou vynikající destinací, lákají i na akce k 700. výročí narození Karla IV.

karlovy vary 17V souvislosti se změnou preferencí letošních dovolených zaznamenávají zvýšený zájem o pobyty domácí zařízení cestovního ruchu. Nárůst zájmu domácích klientů o strávení dovolené v lázních zaznamenala i společnost Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary. Oproti loňskému roku mírně stoupá návštěvnost z České republiky i rezervace pobytů na letní termíny. Výjimečnost a atraktivitu Karlových Varů letos umocňují i akce k 700. výročí narození Karla IV. Kdo si chce zajistit pobyt na konkrétní termín, měl by si pospíšit. Ceny jsou příznivé.

Lázně Luhačovice, a. s., získaly od Evropského svazu lázní prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016

vana pro uhliitou koupel v podob lokyLázně Luhačovice, a.s., získaly od Evropského svazu lázní jako vůbec první společnost v České republice prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství. Stalo se tak na konci května ve francouzských lázních Vichy. Oceněn byl projekt nového balneoprovozu, ve kterém jsou poskytovány uhličité koupele dětským pacientům.

Costa Rica CC Recognized for Sustainability Commitment and Leadership 15 February 2016

10665136 10205467111823694 765492913554963103 nSince golfs introduction to Costa Rica in 1940 Costa Rica Country Club (CRCC) has been at the forefront of the game in the region. It continues to show strong leadership strengthening the game through pioneering sustainable management and has now reached a new milestone in becoming the first club in Latin America to become recertified to golfs international sustainability mark GEO Certified®.

Návštěvnost Čechů a Slováků v Karlových Varech brzdí 3 stereotypy

vridloPřiznejte si - kolikrát v životě jste byli v Karlových Varech? Většina Slováků a možná i Čechů nikdy. Mnozí zas byly pouze na Karlovarském filmovém festivalu, ale slasti lázeňského pobytu neochutnali. Tudíž je načase přestat si namlouvat zástupné argumenty a prohlédnout si tenhle krásný kout Česka, který uznává celý svět.

Máte cukrovku? Pomůžou vám Karlovy Vary

n6za9-titvx9ayugglgsmm45gjwfwnayyfvruotrzkloxjzofnilmdtr m1adwr5fqmwhwsJak nelehký je život s cukrovkou, vědí nejlépe jen sami cukrovkáři a jejich rodiny. Diabetes (cukrovka) je závažné onemocnění, které se nedá vyléčit. Neznamená to však, že pacienti nemůžou svůj stav zlepšit. K dispozici je jim téměř 200 let ověřený koncept doktora Hufelanda, který již v roce 1815 doporučoval karlovarské lázně pro léčení úplavice cukrové, což je odborný název této choroby. Dokud nebyl ve dvacátých letech minulého století objeven inzulín, diabetici se ani jiným způsobem léčit nemohli.

Růžová tajemství Marie Terezie

img 0541Plánujete víkend do hlavního města našich slovenských sousedů, Bratislavy? Nebo se chystáte na nákupy do ráje všech shopaholiků v Parndorfu nedaleko Vídně? Naplánujte si svůj výlet tak, abyste měly čas i samy na sebe!

Vřídlo, hlavní karlovarský pramen

8Karlovy Vary jsou bezesporu výjimečnými lázněmi, neobyčejnou turistickou destinací a mají ,,genius loci". V dějinách zažili vzestupy i slabší období. Vždy však byly samy o sobě pojmem a synonymem exkluzivity, kvality a mysticismu kolem zdraví. Především rituál pití vody z nejznámějšího pramene Vřídla má nezpochybnitelné účinky.

Dopřejte si lázeňský pobyt v světoznámých Karlových Varech

-praoby2koltm0eqjbc1xxesk8i-emw drgpruuk0xr5h6qrpjlmbx1qhxojxbmmpgifmhiKarlovy Vary jsou bezpochyby výjimečnými lázněmi, neobyčejnou turistickou destinací a mají ,,genius loci". Především rituál pití vody z nejznámějšího pramene vřídla Vřídlo má nezpochybnitelné účinky. Přesvědčte se na vlastním těle o jeho léčivých účincích. V zařízeních společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, najdete ubytování i s procedurami již od 1250 Kč (45 Eur) na den.

Strana 4 z 8