TRAVELNEWS.CZ

Wellness

Putování údolím Gasteinu: zvláštní síly existují

0ebzxto1rh1nlwa5 gargzxqlzxq1sbljlzzwzv30gqjd8ghjr2utp-sgdslng3gjqqz7jaJdeme budoucnosti s důvěrou naproti, až tam, kam nás zavedou naše objevitelská srdce. Do nitra Gasteinu, údolí, dýchajícího zdravím, dechberoucího horského světa, který srší originalitou. Tento svět udržuje tělo i duši v rovnováze svou alpskou silou.

Kterým wellness hotelům dali návštěvníci v roce 2020 nejlepší hodnocení

stezka 2Hledáte pro sebe nebo své blízké wellness hotel v Česku? Pak se inspirujte výběrem hotelů na Spa.cz podle hodnocení jejich návštěvníků za rok 2020. V seznamu jsou zahrnuta ubytování ze všech koutů republiky a najdete v něm jak tradiční lokality, tak i místa, která nejsou tak známá, ale rozhodně vás mile a příjemně překvapí.

Největší festival zážitkového saunování opět v Aquapalace Praha.

 mik8698_smallVyrazte na mezinárodní festival saunování do Aquapalace Praha v Čestlicích. Osmý ročník Saunafestu se bude konat od 17. do 20. září v největším Saunovém světě v Česku, v němž se sejdou odborníci a saunoví mistři z několika zemí, aby před zraky návštěvníků předvedli saunové ceremoniály světové úrovně.

Ve Žlutých lázních se koná Veřejné otužování

6b4hrm uue9fde8g1w770suajcx6j1zdt9rm0tz8fkaoyqpvlooexu_i0stb7l0wvvrppmaKaždou neděli se ve Žlutých lázních v pražském Podolí scházejí otužilci. Veřejné otužování tu začalo s příchodem chladných dnů. Z pár nadšenců se ale rozrostlo v desítky plavců, kteří se potápí do studené Vltavy pod vedením profesionálního trenéra. Veřejné otužování začíná každou neděli v 10 hodin a přijít může každý, vstup je zdarma.

Podzimní wellness frčí. Je libo tradiční Maďarsko, blízké Polsko nebo opomíjené Slovinsko

img 0310Podzimní wellness dovolená už má dlouhou tradici a velkému zájmu se těší i letos. Podle dat cestovní agentury Invia činí letošní nárůst wellness pobytů skoro 40 procent. Češi míří nejčastěji do tradičního Maďarska, ale i do tuzemských lázní a na Slovensko.

Vyrazte cvičit - Let’s be Active

zakharova rodkin_francesca_photo by alain hanelRozhýbat Česko a být fit, to je cíl Aquapalace Praha, který aktivně podporuje projekt Let´s be Active. Nejen po celý podzim vyzkoušíte nové druhy cvičení, získáte další motivaci pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale také vás čeká zábava a získáte i nové přátele, kteří budou mít stejný cíl a motivaci. Projekt Let´s be Active probíhá pod záštitou České komory Fitness.

Světoví sauneři budou k vidění v Praze. Startuje 7. ročník Saunafestu 2019

01sstaen soubor 4Saunerská elita z 15 zemí, například z Hawaie, Norska, Itálie či Malajsie, přijíždí do Česka, aby zde představila to nejlepší ze současného saunového umění. Svá exhibiční vystoupení předvedou saunamistři u příležitosti 7. ročníku mezinárodně uznávaného festivalu Saunafest2019.

Česko má první tobogán s virtuální realitou ze Silicon Valley

 bsc1090Češi mohou cestovat do vesmíru nebo se vydat na průzkum nebeské oblohy. Umožní jim to celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu VR SLIDE. Převratná forma vodní zábavy pocházející ze Silicon Valley, světového centra IT a technologického průmyslu, byla dnes slavnostně pokřtěna za účasti zástupce dodavatele technologie a VIP osobností ve Vodním světě Aquapalace Praha, které je současně jediným aquaparkem v tuzemsku nabízejícím ojedinělý zážitek.

Pravý piknik uprostřed magické síly labyrintů

depositphotos 156750292_originalČlověk stále hledá a velice rád nachází. Dnes i v minulosti. Možná právě z toho pramení obliba mystických, tajemných míst, kde se můžeme zahloubat do své duše a přitom se potom dobře najíst. Lze vůbec podobné věci spojovat? Zcela jistě. Člověk tak činí od nepaměti. Labyrinty tu stojí a stály. A to jak pro zábavu, tak pro poučení, povznesení, nalezení nebo očištění. Historicky vznikaly na místech se zvláštní energií.

Strana 2 z 8