TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Kam za golfem v zimě? Do Dominikánské republiky

w7ov5-sygm evmeh4bscip4jcgu7gukkljdgopg23r1tnwyntmvs-stb7l0wz rpdfmgdxsZájem o golfovou turistiku v posledních letech stoupá. S příchodem chladných měsíců začíná stále více golfových hráčů uvažovat, kam se vydat za teplem. Zimu si mohou zpříjemnit např. v Dominikánské republice, kde jsou pro golf ideální podmínky – slunečné počasí a příjemné teploty po celý rok, kvalitní resorty all-inclusive a především špičková golfová hřiště.

Nejkrásnější lokace pro cestování

4g3jywdwieadxalmsy3blie-ccfcNevíte, kam vyrazit a užít si i v zimě trochu tepla a přímořského vzduchu? Máme pro vás několik tipů.

Stále více Čechů tráví Vánoce v jihovýchodní Asii

3jhtgt-7cd3u3nmg6uÚtěk mimo vánoční shon, sluneční paprsky namísto zimního marastu, lákavá gastronomie nebo zkrátka chuť poznávat exotické krajiny – to vše může být hnacím motorem stále vyššího počtu Čechů, kteří tuzemské vánoční stromky mění za přírodní scenérie destinací jihovýchodní Asie. Na vzrůstající zájem o tyto země reaguje uvedením rozšířené řady publikací z edice Lonely Planet nakladatelství Svojtka & Co., držitel licence těchto světoznámých průvodců pro Českou republiku.

Nádvoří před Velkou sfingou v Egyptě bude vůbec poprvé otevřeno veřejnosti

f7nxqmfy313nozjmb n zaemqci-cgz3s5h4ldj1aw9y44z a7wijsvetsbx6tks0vzlodwPo třech letech restaurování bylo na slavnostním ceremoniálu, jehož se účastnil premiér Egypta Ibrahim Mahlab a Ministr starožitností Mamdouh El-Damaty, otevřeno nádvoří před Velkou sfingou a Rachefovou pyramidou.

Samanské zátoky v „Klubu nejkrásnějších zálivů světa"

0eiielde-my0mshste8ln4fia1lcjz-38uovwwdsvmxfc0qdne3aao3a94p5ziownngpoqiSamanský záliv na severovýchodě Dominikánské republiky je jedinečným místem v Karibském moři, kde je možné pozorovat velryby hrbaté, které sem každoročně připlouvají na námluvy a porodit svá mláďata. Zátoky Bahía de Samaná a Rincón byly jako první v Karibiku zařazeny do „Klubu nejkrásnějších zálivů světa".

Cestování podle seriálu Hra o trůny: Po stopách štábu v Irsku, Chorvatsku či v Maroku

shutterstock 143116639Hra o trůny je velkým fenoménem jak pro čtenáře, tak pro milovníky seriálových adaptací. Jednou z největších devíz, která přitahuje diváky po celém světě, jsou jedinečné kulisy a přírodní scenérie, které podtrhují unikátnost příběhu. Říše Západozemí je rozmanitá a nabízí vše od drsné ledové plochy za Zdí, přes nástrah plný Sever, mírné Řekotočí až po exotické Královo Přístaviště.

Golf v ráji

1. golf nazionale romeDominikánská republika má díky svým zeměpisným podmínkám významný potenciál pro rozvoj golfového turismu. Ministerstvo cestovního ruchu (MITUR) zadalo Mezinárodní asociaci golfových cestovních kanceláří (IAGTO) realizaci výzkumu zaměřeného na golfový cestovní ruch. Cílem bylo analyzovat dopad golfové turistiky na destinaci a současně naplánovat marketingové aktivity na rok 2015 – 2016.

Poznejte Austrálii a Nový Zéland! Leťte pohodlně a zabalte si jen to nejdůležitější!

nz south islandAustrálie a Nový Zéland jsou sice z Prahy opravdu velmi daleko, ale i přesto se vyplatí se tam vypravit. Najdete tam totiž jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na zemi, od vyspělých moderních měst až po unikátní přírodu a endemitické druhy rostlin a živočichů.

Co navštívit v Egyptě: Místa, která vás uchvátí na první pohled

lecvnqxxxgnto4sckoukqnrfnn9tdw25k9tc-dwqwtkx5yv2ww1x8j4n4beqmeyjhyx4l eÚdolí velryb:

Asi 150 kilometrů od Káhiry v Západní poušti se nachází oblast Fayoum, kde najdete jednu z nejzachovalejších paleontologických lokalit na světě – Údolí velryb. Vlastně je to další důkaz toho, proč se Egyptu přezdívá – starověký. Po právu je místo zařazeno na seznamu unikátních míst organizace UNESCO.

Strana 21 z 27