TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

African Safari Company Guests Explore Gardens

mateyaInnovative travel companies such as African Safari Company recognize and respond to the fact that today’s well-versed traveler often seeks deeper cultural and historical immersion along with the traditional game sightings while on safari.

 

Nová přísnější pravidla pro děti cestující do JAR přinesou komplikace až 13 tis. individuálních turistů

551515V souvislosti s rostoucím problémem globálního obchodování s dětmi jihoafrická vláda zavedla nová pravidla v oblasti přistěhovalectví a cestování rodin s dětmi ve věku do 18 let.

Jak cestují bohatí a kam se letos podívat

image005Dobře zajištění Češi si na dovolené stále častěji dopřávají komfort na vysoké úrovni. Dokazuje to fakt, že trh luxusního cestování u nás meziročně roste o desítky procent. Průměrná cena luxusní dovolené je v současnosti 345 000 korun a její průměrná délka činí 9 dní.

California Road Trip Sweepstakes Celebrates 150th Anniversary of the Yosemite Grant

dsc 00601On June 30, 1864, Congress enacted the Yosemite Grant Act, establishing Yosemite Valley and the Mariposa Grove as the first federally protected public park of its kind—set aside for the enjoyment of a nation.

Zázraky přírody: To jsou Galapágy

01 nwave galapagos stillPříroda na Galapágách je tak unikátní, že 80% zdejších suchozemských druhů pochází přímo odsud. Ostrovy a jejich pobřežní vody jsou domovech asi 9 tisíc druhů, což je mnoho, když vezmeme v úvahu, že jejich rozloha zhruba odpovídá velikosti Jihočeského kraje.

Thajsko: Převzetí moci armádou

2.aa pga catalunya resort - stadium course - hole 11Ministerstvo zahraničních věcí ČR v souvislosti s převzetím moci armádou a vyhlášením zákazu vycházení od 22:00 do 5:00 hod. naléhavě nabádá všechny cestující do Thajska, aby zákaz vycházení, stejně jako i případná další omezení, důsledně dodržovali. MZV nadále důrazně varuje před jakoukoliv účastí na všech typech masových shromáždění nebo demonstracích.

Thajsko: Vnitropolitický vývoj, demonstrace

nirwana bali indonesia 2Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na možné konání dalších masových demonstrací v Bangkoku i jiných částech země. MZV důrazně varuje před účastí na těchto demonstracích, protestních shromážděních nebo průvodech. MZV rovněž doporučuje dbát zvýšené obezřetnosti a informovanosti během pobytu v Thajsku, zejména pak v hlavním městě Bangkoku.

Tajuplná Aljaška, okružní plavba

tajuplna aljaska foto diamondtravelPřemýšlíte o netradiční dovolené pro celou rodinu? Vyzkoušejte okružní plavbu lodí, která přinese zcela nové zážitky. Máme pro vás pět pádných důvodů, proč se vydat na stále populárnější okružní plavbu po moři.

Egypt: Letní turistická sezona zahájena

egyPrůměrná teplota moře 24°Celsia, přes den teploty okolo 30°Celsia. Nejen počasí, ale i egyptští hoteliéři a pracovníci v cestovním ruchu, jsou připraveni na české turisty mířící do této arabské země. Ta se pyšní několika ojedinělými monumentálními památkami, skvělými podmínkami pro vodní aktivity a perfektním servisem pro cestovatele všeho druhu.

Strana 22 z 27