TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Dominikánské Švýcarsko: to jsou nejnižší teploty, nejvyšší hora a největší vodopád v Karibiku

vodopd aguas blancasBílé pláže, průzračné moře a kokosové palmy jsou tradičním symbolem Dominikánské republiky. Málokdo však ví, že i v této tropické zemi mohou teploty klesat k nule, že se zde nachází nejvyšší vrchol Karibiku – třítisícová hora Pico Duarte a také jeden z nejvyšších karibských vodopádů.

Světové dědictví UNESCO

o-tunisku-11Tuniský národní úřad se jako jeden z hlavních partnerů letos účastní úspěšného dlouhodobého projektu Světové dědictví UNESCO ve spolupráci s organizátorem Media IN.

Trendy pro léto 2014: cestovat se bude za dobrým jídlem a za oblíbenými filmovými i knižními postavami

vinicePryč jsou již časy, kdy byla dovolená synonymem pro nicnedělání. Dnes lidé chtějí kromě polehávání u moře a obdivování památek zažít i nějaké dobrodružství a přejí si do hloubky poznat zemi, kterou navštíví, ať už prostřednictvím tamní kultury, gastronomie nebo pozorováním běžného života. Chcete-li i vy letos prožít neopakovatelnou dovolenou, inspirujte se trendy pro léto 2014.

Celkem se nyní v Egyptě nachází okolo 1700 českých turistů, převážně v letoviscích Marsa Alam a Hurghada.

prima life makadi foto zdroj newtravelczV návaznosti na nedělní incident, při němž u Taby na Sinajském poloostrově zemřeli 4 lidé, a dnešní zprávu agentury Reuters o údajné výzvě islamistické skupiny k opuštění Egypta turisty do 20. února, informujeme, že podle sdělení MZV ČR se zpráva prověřuje, zatím žádná z ambasád EU nemá informace o její pravdivosti.

Rok 2013: výjimečný pro cestovní ruch Dominikánské republiky

isla saonaMinistr cestovního ruchu Dominikánské republiky Francisco Javier García zhodnotil rok 2013 jako mimořádně úspěšný. Statistiky příjezdového cestovního ruchu se pohybovaly v kladných číslech a díky rozsáhlým investicím z veřejné i soukromé sféry bylo možné realizovat celou řadu nových projektů, uvedl García při slavnostní inauguraci hotelového komplexu Westin Punta Cana, které se zúčastnil také prezident Danilo Medina.

TOP 5 golfových destinací pro zimní sezónu

Pro ty, kdo přes zimu nechtějí zůstat bez svého oblíbeného sportu, jsme vytipovali TOP 5 golfových destinací pro nastávající zimní sezónu. Ať už se chystáte na golf s přáteli, manželkou či celou rodinou, tyto tipy vám pomohou s výběrem nejen vhodné destinace, ale i greenu.

Svět je bez ropy – USA vydrží měsíc, Česko čtvrt roku!

I když lidstvo průmyslově těží ropu pouhých 150 let, je na ní dnešní svět zcela závislý. Co by se stalo, kdyby tato strategická surovina během chvíle přestala být k dispozici? Krize, kterou mnozí v budoucnu předpokládají, by se stala okamžitou a velmi děsivou realitou.

Novinky z Tuniska: Sousse

tabarka-211Předseda Regionální federace hotelů v Sousse vyzval místní krajské úřady, aby představili své plány na údržbu turistických oblastí, dále na jejich ochranu i jejich návštěvníků, jak turistů z ciziny tak i z Tuniska.

Koloniální jádro Santo Dominga mění svoji tvář

santo domingo 1Dominikánský prezident Danilo Medina zahájil projekt renovace koloniální čtvrti Santo Dominga. Historické jádro hlavního města projde v následujících pěti letech modernizací, vznikne zde pěší zóna a tradiční „plážovou” nabídku jižního pobřeží doplní kultura.

Strana 23 z 27