TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Ekoturistika – dva nové ekologické projekty na ostrovech Kneiss

Dva nové ekologické projekty, které budou stát 200 tisíc tuniských dinárů, byly spuštěny na souostroví Kneiss. Tyto dva projekty, placené Švýcarskou konfederací a Světovým ekologickým fondem (FEM), budou probíhat po dobu dvou let. Jejich úkolem je zachování přírodního prostředí tohoto souostroví skládajícího se ze čtyř ostrovů, které byly v roce 1993 vyhlášeny chráněnou oblastí.

Co nového v Tunisku?

Turistické letovisko Hammamet figuruje mezi desítkou Top nejkrásnějších pláží Afriky. Internetovým hlasováním byl Hammamet zařazen na 10. místo nejlepších pláží v roce 2012.

Čečensko na startovní dráze

Čečenská severokavkazská republika, přezdívaná též Čečna, má za sebou dvě krvavé války v průběhu devadesátých let. Nyní dokončila velkorysý plán poválečné obnovy. A s nadějí na nové perspektivy hledí vpřed, neboť je významnou součástí grandiózního putinovského plánu proměny Severního Kavkazu na turistickou oblast, vážně konkurující Alpám.

Mauritius Island Workshop Prague

V Praze proběhlo v hotelu Augustine setkání a workshop, kde byly představeny krásy ostrovního státu v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru s tajemným názvem Mauritius.

Záchranné letenky Windjet

wizz-air-a320-200-lz-wza picm77-7780Cestující, kterých se krach týká, mohou rezervovat letenky od 1349 Kč + rezervační poplatek 216 Kč*. Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, operující z 12 italských letišť, dnes přišel se záchrannými letenkami za 1349 Kč (+ rezervační poplatek 216 Kč) pro cestující postižené ukončením provozu letecké společnosti Windjet.

Thailand show 2012 - Moderní Thajsko jak ho neznáte

První veletrh thajského designu a lifestylu v České republice, Thailand show 2012, se uskuteční v Praze ve dnech 13. až 16. září v rámci veletrhu Tendence (areál Výstaviště Praha Holešovice). Na přehlídce thajských výrobků, které spojuje jedinečný design a precizní řemeslné zpracování za použití exotických materiálů a kvalitních surovin, se bude prezentovat více než 50 thajských firem.

Kyperské léto

Kdyby se náhodou v Česku ochladilo, věřte, že na Kypru tomu tak není. Tropické teploty jsou zde v letní sezóně skoro pravidlem, moře krásné, a ne náhodou opět kyperské pláže dostaly svou modrou vlajku, a Kypr se ocitl již posedmé na prvním místě jako země s nejlepší kvalitou vody na koupání v Evropě.

Novinky z Tuniska

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost.

Dubai – královna vysokých věží

V poslední době se Dubai skloňuje zejména ve spojení se slovem krize. Využili jsme tedy této situace a vydali jsme se podívat, jak taková krize u šejků vypadá.

Strana 26 z 27