TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Pákistán navštěvují čeští turisté jen výjimečně

pakistan-wwf3

Ročně se jedná podle našich odhadů o cca 200 Čechů, převážně individuálů. V reakci na únos dvou českých státních občanek v Pákistánu, které cestovaly provincií Balúčistán poblíž hranic s Íránem, upozorňujeme české turisty na dlouhodobě zhoršenou bezpečnostní situaci v této oblasti a to v souladu s varováním Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Nový veletrh v Tunisku – SPA EXPO

1neckermann ck chalkidiki2Během 21.století lidstvo čím dál tím víc hledá cestu, jak se cítit lépe a pečovat o své zdraví duševní i fyzické hlavně pomocí bio a ekologických produktů.

Tunisko: Le Kef

tabarka-211Jako důsledek akce „Identifikace volných prostor na trhu v severozápadní oblasti Tuniska“, která odstartovala v listopadu 2011, německá GIZ (Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit) uspořádala pracovní setkání pod  názvem „ Rozvoj kulturní turistiky a ochrana kulturního dědictví v oblasti Le Kef“.

 

Velikonoce aneb jak se slaví svátky jara v Asii

I když většina krajiny stále ještě leží pod příkrovem sněhu, řada z nás už se v myšlenkách upíná k prvnímu jarnímu slunci. K tomuto období, kdy se příroda po dlouhých zimních měsících opět probouzí k životu, neodmyslitelně patří oslava jara, která je v křesťanském světě spjata s Velikonocemi a jejich tradicemi – pletením pomlázek, malováním kraslic či pečením velikonočního beránka.

Tuniské přístavy a jejich historie 2

adams beach hotel4 agia napa lrgGabès: Přístav Gabès, bývalý Takapès, založený Berbery a za Féničanů velmi významný obchodní přístav, zastával v tuniské historii vždy strategický význam pro námořní obchod. Po příchodu francouzské armády v roce 1881 se Gabès stal nejvýznamnější vojenskou základnou. V roce 1899 začaly první stavební práce, které daly přístavu dnešní podobu.

Mezi first minute zájezdy na léto vede Řecko

Nejvyhledávanější destinací pro léto 2013 je v rámci first minute zájezdů Řecko. Dovolenou do řeckých letovisek volí 23 % Čechů, kteří za pobyt utrácejí v průměru 16 610 Kč na osobu. Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia.cz. Pro letošní sezónu cestovní kanceláře rozšířily nabídku lokalit. Nově mohou turisté v režimu first minute zakoupit pobyty v Albánii a na severním Kypru.

Tuniské přístavy a jejich historie

Bizerte

V roce 1890 začala stavba nového přístavu Bizerte propojením jezera s mořem. Byly postaveny dvě velké přístavní hráze, každá o délce kolem 1 km, chránící 1,8 km pobřeží a tvořící přístav o rozloze více než 100 ha. Otvorem mezi hrázemi měřícím 400 m je umožněn snadný vstup do přístavu pro více lodí najednou.

Vánoce na asijský způsob

Zdá se vám, že Asie a Vánoce nejdou moc dohromady? Budete se divit, jak rozličnými způsoby se křesťanský svátek slaví v zemích, jimž není tato tradice tak docela vlastní. A nutno podotknout, že mnohé z nich se od západního pojetí až tolik neliší. Na následujících řádcích se dozvíte, kterak slaví vánoční svátky obyvatelé Číny, Singapuru, Filipín nebo třeba Malajsie.

To nejlepší z Tuniska, část 1

Chcete se opalovat na čistých, písčitých plážích a koupat v nádherném moři? Rádi poznáváte historii a navštěvujete památky? Přejete si poznat exotickou přírodu? Jste milovníci dobrého jídla a vína? Pak rozhodně navštivte Tunisko! Cesta letadlem z Prahy trvá jenom asi dvě a půl hodiny a přenesete se do úplně jiného pohádkového světa.

Strana 25 z 27