TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

New York v modrém

niwhmm4op9w5xwgruo1fv-ccy3ifyvbhbjwvi-pjdbahj96n1 kfba3gf6qz7ko2fpgvwoiNa oslavu uvedení nové kampaně "Believe In Dreams" dává značka Tiffany městu New York dávku modré energie a představuje Tiffany Blue®coffee carts, vozíky, které od 1. května zdarma podávají kávu a croissanty kolemjdoucím. Taxíky vymění typickou žlutou barvu za legendární tyrkysový odstín, a skateboardisté a BMX jezdci budou předvádět své freestylové umění.

Nejexotičtější lidé světa

Je mnoho míst na světě, kde se zastavil čas. Lidé žijí tradičním způsobem života v sepjetí s přírodou, bez aut i mobilů. Čtěte, kam se vypravit za nejdrsnější exotikou, do doby kamenné. A možná zde narazíte i na kanibaly.

Analýza dovolených na léto 2018: 60 % Čechů si dopřává all inclusive, více utrácejí i za ubytování

baysHlavní vlna prodeje výhodných First Minute dovolených je u konce. O nákup dovolené s předstihem přitom měli Češi letos enormní zájem, dle údajů cestovní agentury Invia vzrostla poptávka ve srovnání s loňským rokem o více než 70 %. Typickým rysem letošních dovolených je zaměření turistů na kvalitnější služby. Čeští turisté se nebojí investovat do vícehvězdičkových hotelů ani letecké dopravy, 60 % z cestovatelů si zakoupilo zájezd s all inclusive službami.

Svátek Hanami již brzy pohltí Japonsko. 3 důvody, proč byste si ho neměli nechat ujít

fsZatímco u nás to vypadá, že je jaro ještě daleko, obyvatelé Japonska již netrpělivě vyhlížejí první rozkvetlé kvítky. Na přelomu března a dubna totiž oslavují největší událost roku – Hanami, což v překladu znamená „obdivování květu sakur“. V období, kdy mají začít stromy kvést, roste mezi Japonci napětí a nedočkavost.

Dubaj - ráj všech shopaholiků

dduuDubaj představuje jednu z největších světových nákupních destinací, a to díky jejím špičkovým nákupním centrům, ale i tradičním bazarům – čtvrtím s trhy. Nákupní nadšenci si mohou v Dubaji užívat, ať už jsou na služební cestě, dovolené, nebo využívají mezipřistání při cestě.

Oslavy vítání čínského nového roku zemského psa – vítání jara

dresdenVe čtvrtek 15. února přivítají návštěvníci Obecního domu v Praze čínský nový rok Psa. Zájemce o čínskou historii a kulturu čeká třídenní akce, na které budou k vidění tradiční kulturní, hudební i taneční vystoupení, řemesla i gastronomie. Do Obecního domu se sjede na čtyřicet umělců z Číny, aby předvedli tradiční techniky a dovednosti. Akce začne 15. února ve 14 hodin. Oslavy potrvají do soboty 17. února 2018

Bangkok je v zimě nejpopulárnější destinací Čechů. Prodej letenek sem meziročně stoupá zhruba o 15 %, město láká na příznivé ceny

shop-6Bangkok je v zimě nejpopulárnější mimoevropskou destinací mnoha Čechů. Prodej letenek právě sem meziročně stoupá zhruba o 15 %, jak vyplývá z údajů portálu o cestování. Benátky Východu, jak se také hlavnímu městu Thajska říká, lákají návštěvníky nejen teplým počasím, ale i přijatelnými cenami, výborným jídlem a atraktivními kulturními památkami. Cena letenky v zimě začíná na 11 500 korunách.

Prodej zájezdů do exotických destinací je na vzestupu

bardenas 4704_carmen vilaPodle posledních průzkumů Asociace cestovních kanceláří České republiky je aktuální prodej zájezdů do vzdálenějších exotických zemí na vzestupu. I přes růst prodejů zájezdů za lyžováním, vzrostl v zimním období prodej zájezdů do zemí, které nabízí celoročně výborné a teplé počasí. Nárůst je v rozmezí 15 – 20 % procent.

Kam za exotikou

aasV době, kdy je v tuzemsku zima a nevlídno, láká exotický Karibik stále více Čechů (nejen) na teplo a pláže. Oproti jiným, často krásným, ale trochu jednotvárným destinacím, nabízí totiž tato oblast řadu rozdílných zemí, kultur i chutí. Během jediné dovolené můžete prožít romantiku na ostrově květin Martiniku, nasát jedinečnou atmosféru Havany a ze sedadla americké limuzíny z 50. let ochutnat místní rum i doutníky nebo posedět při západu slunce na Jamajce za tónů reggae.

Strana 10 z 28