Svět

Svět

Podzimní čtení: 7 nejkrásnějších knihoven, kde můžete v klidu snít

knihNa knihovnách je něco magického... Tiché chrámy poznání, kde může člověk ztratit pojem o čase, studovat, meditovat nebo jen relaxovat a snít v klidném prostředí. Kromě toho jsou však některé knihovny samy o sobě architektonickými skvosty a zaslouží si místo v každém cestovatelském itineráři během návštěvy některé z evropských metropolí.

Válečné konflikty, které změnily svět

bojDruhá světová válka je nejvíce zničujícím globálním válečným konfliktem v dějinách lidstva. Věděli jste, že počet jejích obětí je odhadován až na 60 milionů? Letos je to právě 74 let, kdy byly na japonská přístavní města Hirošima a Nagasaki svrženy atomové puma Little Boy a plutoniová bomba Fat Man.

Jak zvýšit šanci na pracovním trhu? Češi se vydávají zdokonalovat cizí jazyky za oceán

0mkngl72toe27cohui54n4beqqoyjthyPro získání a udržení si perspektivního zaměstnání je v dnešní době nezbytné disponovat výbornými znalostmi anglického jazyka. Zatímco se generace dnešních náctiletých učí anglicky od prvního stupně základní školy, dospělí mají co dělat, aby si vystačili s vědomostmi nabitými z příležitostných doučování. Existuje přitom možnost, jak zdokonalit angličtinu a jiné jazyky během pár měsíců.

Epidemie horečky dengue ve Střední Americe a na jihu Mexika

4pthavzxtuofivljd9llsjpimh37erfeuuwclgipcmflxp9gpophkm64dwse6qc8Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že od počátku července 2019 se v kontinentální části Hondurasu začala šířit epidemie horečky dengue. Ta se v posledních týdnech rozšířila nejenom v Hondurasu, ale i v Mexiku, Nicaragui a Salvadoru. Salvador dosud registruje přes 10 obětí, nejvíce na západě země a v La Libertad.

Turecko: Aktuální doporučení pro cesty

 0turecMinisterstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že při cestách do příhraničních oblastí Turecka se Sýrií je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a zvážit zbytnost cest do oblasti vzhledem k zahájené turecké vojenské ofenzívě na severu Sýrie.

Češi v pokročilém věku mají čím dál větší zájem o jazykové kurzy v zahraničí

 looking towards the 12th green of burnham  berrow one of the championship links in the atlantic links trailVětšina lidí si stále myslí, že jazykové pobyty v zahraničí jsou určené především pro děti a studenty. Podle společnosti Study.cz však v posledních letech roste poptávka ze strany lidí, kterým je více než padesát let. Jak takové kurzy probíhají a jak se liší motivace účastníků v porovnání s mladší generací?

Kde nejlépe nasát vánoční atmosféru? 4 tipy na nejkrásnější zimní výlety do evropských metropolí

nfkmnsxw6cugm6yzq77rwduq1dxcnwuaypwewnrt5jdl3uav5qunxz swrtl3k0gzurzlnaAdvent se nezadržitelně blíží a spolu s ním i předvánoční shon, kvůli kterému často zapomínáme, jak krásné období Vánoce jsou. Každý by proto měl alespoň na jeden prosincový víkend vypnout, vzít do ruky hrneček s punčem nebo svařeným vínem, prozkoumat vánoční trhy a krásnou výzdobu a užít si tu správnou zimní pohodu.

Nesnášíte vedro? Zářijové Last Minute frčí! Vhodné jsou i pro seniory

snmek 285Poptávka po zářijových Last Minute zahraničních pobytech se oproti loňsku zvýšila o 10 procent, lidé vyrážejí hlavně do Řecka, Turecka či Egypta. Užijí si stále ještě teplé moře, méně davů i výhodné ceny. Zářijové dovolené jsou tak skvělé i pro seniory. Ti tvoří čím dál větší podíl klientů cestovních kanceláří, mají však své specifické potřeby.

Nenašli jste po příletu své zavazadlo? Nebojte se ozvat. Dostat můžete až 36 tisíc

therme laaZtracené zavazadlo je nepříjemná záležitost, která může zkazit třeba i celou dovolenou. Letecké společnosti sice dělají, co mohou, přesto se ale každý rok ztratí až 25 milionů kufrů. Může se stát, že tato situace potká při cestování i vás. Zeptali jsme se proto odborníka, jak postupovat, abyste zvýšili šanci shledat se s věcmi co nejdříve. A co dělat v krajním případě, když se zavazadlo nenajde.

Strana 10 z 33