Svět

Svět

Turistika na Kubě po smrti Castra

kuba plaz 1Fidel Castro, symbol Kuby odešel. Jak se nyní tato země změní a jaký to bude mít dopad na turistiku? Kromě oficiální státního pohřbu a státního smutku se na Kubě neočekávají významné změny. Ještě nějakou dobu potrvá, než se Kubánci rozhýbou. Raúl Castro, i když není tak silný jako jeho bratr, stále drží opratě kubánského socialismu v rukou.

Indie: Zhoršená bezpečnostní situace ve státě Jammu a Kashmir

 85brvqm6zkukflydco7lvm4vzqw9u1gtsyn7rtwdmle4fs00gv-rzlop2vdhvasiMinisterstvo zahraničních věcí informuje cestovatele o zhoršené bezpečnostní situaci v indickém státě Jammu a Kashmir (Džammú a Kašmír).

Česká námořní rallye – Mistrovství ČR v námořním jachtingu

pn16133551Mistrem republiky v námořním jachtingu se stal tým RODOP vedený Martinem Kulíkem, s Lukášem Neumannem za kormidlem. Stříbro bere Morgan Sailing Team a bronz loňský vítěz Hyveco.

Dominikánská republika láká po celý rok

kuba plaz 1Dominikánská republika zaznamenala v prvním pololetí letošního roku významný meziroční nárůst počtu turistů. Od ledna do srpna zavítalo do země 4 562 254 návštěvníků, což je o 7,24 procent více než v loňském roce. Rekordní zájem byl zaznamenán také u českých turistů, kterých přijelo o 9,24 procent více. Poptávka po Dominikánské republice se tak postupně zvyšuje nejen v zimě, ale i v průběhu letních dovolených.

Thajsko, Vietnam, Kuba – tři zajímavé země, do kterých se nemusíte bát cestovat

kuba plaz 1Tradiční dovolenková místa se mění a mnoho lidí si klade otázku, zda je bezpečné vyrážet na daleké cesty. Tady jsou tipy na tři zajímavé země, kde jsou turisté vítáni a budou se cítit bezpečně. Thajsko, Vietnam, Kuba – to jsou země, kde čas plyne trochu pomaleji, lidé si život užívají, nadšeně vítají každého turistu. Všechny jsou nádherné a stačí první nádech v Bangkoku, Hanoji či Havaně, abyste pochopili, že jste si dovolenou vybrali správně. S nadsázkou se dá říci, že nejnebezpečnější na jejich návštěvě je to, že se nebudete chtít vrátit domů.

Jamajka a Haiti - hurikán Matthew

2. pga catalunya resort - stadium course - hole 11V souvislosti se sílícím hurikánem Matthew, který se pohybuje z jižní části Karibského moře k severu a zasáhne dne 3. 10. 2016 zejména Jamajku a Haiti, varuje Ministerstvo zahraničních věcí před cestami do těchto oblastí.

SRÍ LANKA: Ostrov, který stále čeká na své „objevení“

spilkovahubbelrath1kJak vypráví legenda, právě na Srí Lance našli po vyhnání z Ráje Adam a Eva svůj domov. Že se jedná o ráj na druhou, vás Srí Lanka jistě přesvědčí hned na první pohled, dotek i nádech. Toto království majestátních slonů, hravých opic a prvotřídního čaje láká svými tajemstvími, vůní kadidla i jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě.

Dopřejte si babí léto v Benátkách a jejich krásném okolí

veniceBenátky jsou jednou z turisticky nejpřitažlivější destinací v Evropě. Navíc v září tam bude skutečně živo. Až do listopadu totiž probíhá 15. ročník Bienále architektury. Letošní motto zní: „Reporting from the front“ a má naznačit boj architektury o nové pohledy na životní prostředí a její místo v něm. Kurátorem bienále je chilský architekt Alejandro Aravena a jednotlivé expozice si můžete prohlédnout tradičně v zahradách (Giardini), komplexu Arsenal i na dalších místech v historickém centru města.

Podívejte se na nejnovější video oletuškách Wizz Air a staňte se členem týmu WIZZ

folyoso15 img_2088_version_1Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, zveřejnil své první video s krátkým nahlédnutím do života jeho letušek. Wizz Air od uskutečnění úplně prvního letu WIZZ z Katovic v roce 2004 neustále rozšiřuje svou síť a zvyšuje počty přepravených cestujících na svých nízkonákladových linkách. Letecká společnost také s ohledem na stabilní růst svého podnikání nepřetržitě přijímá zkušené profesionály i nadšené talenty do svých týmů na palubách i letištích, splňujících vysoké standardy.

Strana 10 z 24