TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Zámek Loučeň oslaví 10. narozeniny od otevření svých prostor a zahrad veřejnosti

zmeck jdelnaZámek Loučeň se stal od doby svého otevření pro veřejnost jednou z nejnavštěvovanějších památek Čech a Moravy. Zpřístupněn byl po celkové rekonstrukci 7. 7. 2007. Letos v létě uplyne přesně deset let. Pro narozeninovou sezonu vybral zámecký tým ty akce, které měly největší úspěch u návštěvníků, jako přehlídku historických vozů Concours d´elegance, středověkou slavnost Návrat do dětství Karla IV., připomínku dob reálného socialismu Retroslavnosti, a oblíbené gurmánské slavnosti Cukrové, Svatohubertské nebo Svatomartinské posvícení.

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

surfovani v_australiiAustrálie je rozmanitým kontinentem vyznačujícím se mnoha geografickými specifiky a přírodními unikáty přes řadu endemických druhů zvířat i rostlin až po Velký bariérový útes. Ani v jednom případě nelze Austrálii upřít jejího jedinečného ducha a nezaměnitelnou energii. Existuje způsob, jak si obojího užít aktivitou pro tuto zemi nejpříznačnější. Surfováním.

Turecko: Konání referenda

hotel eftaliaMZV ČR upozorňuje, že v souvislosti s blížícím se konáním referenda o ústavní reformě dne 16. 4. 2017 jsou v rámci kampaní politických stran na území Turecka očekávány veřejné akce - shromáždění, výměny názorů ap. MZV připomíná všem českým občanů, kteří se na území Turecka zdržují nebo se budou zdržovat, aby nadále dbali zvýšené opatrnosti a vyhýbali se místům, kde dochází ke koncentraci většího počtu osob (ať už v uzavřených nebo otevřených lokalitách).

Cestovatelským hitem zimy je Florida, nyní dostupnější než kdy dřív

sync03Uvažujete, že se ještě letos v zimě podíváte někam za teplem, než se k nám do Čech vrátí trochu vlídnější počasí, a ještě jste se nerozhodli kam? V kurzu je teď Florida. A možná vás překvapí relativně příznivá cena letenek, která v posledních letech klesá. Destinace, jež byla dříve především cílem známých celebrit, už tedy není vůbec finančně nedostupná.

Čeští musheři se z MS v Kanadě vracejí jako vicemistři světa!

tiskova konference_01Necelé 2 týdny bojovali čeští závodníci v kanadském Haliburton Forest bok po boku na Mistrovství světa federace IFSS on-snow. Nyní se sportovci se svými psy vrátili úspěšně domů. Česká reprezentace, tvořená Michalem Ženíškem, Michaelou Srchovou, Jiřím Mencákem a jejich 7 čtyřnohými svěřenci, dokázala obstát v tvrdé konkurenci zejména severských zemí a zpět do České republiky dovezla 3 medaile z individuálních závodů a vybojovala pozici vicemistrů ve štafetě národů.

USA: Omezení ve Washingtonu D.C. v souvislosti s inaugurací prezidenta

eric saint chaffray vyrab moel pro trumpovu sochu 2Ve dnech 18. – 23. ledna 2017 budou uzavřeny některé komunikace v centru Washingtonu D.C. a v širší oblasti budou uplatňována zpřísněná bezpečností opatření.

Indie – aktuální varování k cestám

jv indie palmyMZV doporučuje zvýšenou obezřetnost při cestách do Indie, neboť dle některých zdrojů by v nejbližší době mohlo dojít k útoku proti západním a turistickým cílům, zvláště v jihozápadní části Indie.

SRÍ LANKA: Ostrov, který stále čeká na své „objevení“

tunJak vypráví legenda, právě na Srí Lance našli po vyhnání z Ráje Adam a Eva svůj domov. Že se jedná o ráj na druhou, vás Srí Lanka jistě přesvědčí hned na první pohled, dotek i nádech. Toto království majestátních slonů, hravých opic a prvotřídního čaje láká svými tajemstvími, vůní kadidla i jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě.

Kuba jednou z nejvyhledávanějších exotických destinací, jen vloni ji navštívilo 9 tis. českých turistů

 kuba plaz 1Zájem o dovolenou na Kubě dlouhodobě vzrůstá, a to i přes zvyšující se ceny ubytování. Turisté chtějí zažít Kubu ještě starou, izolovanou od západního světa, jako dosud, než se úplně otevře americkému trhu a bude zavalena americkým zbožím a typické automobily z 50. let budou nahrazeny moderními vozy značky Toyota a Chrysler.

Strana 10 z 25