Svět

Svět

Pouštní rezervace v Dubaji představuje první výroční zprávu

os3Rezervace se rozkládá na ploše 225 kilometrů čtverečních. Menší část rezervace je určena turistickým aktivitám, které podléhají pečlivým kontrolám. V minulém roce do rezervace zavítalo více než 238 tisíc návštěvníků, kteří společně se zkušenými průvodci zažili jízdu po dunách či pouštní safari. Návštěvníci si také prohloubili znalosti o pouštním prostředí, divoké zvěři a její ochraně.

Letní cestovatelskou hru Dream Race odstartuje Ondřej Sokol

dolphin houseUž 1. července odstartuje herec a režisér Ondřej Sokol pomyslným prvním krokem největší cestovatelskou hru letošního léta s názvem Dream Race. Hra, která spojuje turistiku po České republice a plnění úkolů, přinese účastníkům jak snové odměny, tak i spoustu nestandardních zážitků.

Místo moře hory. Češi si rezervují dovolenou v Česku

 0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaKvůli koronavirové pandemii letos Češi mění své dovolenkové zvyky. Mořská letoviska nahrazují tuzemskými horskými hotely a penziony, o které v květnu vzrostl zájem až o 200 %. Největší propad poptávky nadále hlásí Praha a lázeňský trojúhelník.

Air France postupně obnoví své lety z Prahy do Paříže

bar area - mediumLetecká společnost Air France obnoví své lety na lince Praha – Paříž Charles de Gaulle od 3. června 2020. Zpočátku se bude jednat o jeden až dva lety týdně, od konce června by do Paříže měly letět celkem čtyři spoje Air France z Letiště Praha za týden.

Pozemská základna Egypt

376567 323141944377647_1255771980_nVe speciální celovečerní epizodě tohoto oblíbeného seriálu se vypravíme za záhadami Egypta. Giorgio A. Tsoukalos dorazil do Egypta, aby v doprovodu svého přítele, egyptologa Ramy Romanyho, našel stopy po kontaktu starověkých Egypťanů s mimozemskými návštěvníky. Prvním místem, které navštíví, je velká pyramida v Gíze.

Nouzový stav: Nejčastější otázky a odpovědi

brando-4-474x239MZV ČR doporučuje občanům návrat ze zahraničí s využitím dostupných spojů. S ohledem na aktuální omezení letecké dopravy, uzavírání pozemních hranic doporučujeme návrat neodkládat a pro přepravu do ČR využít všech dostupných možností. V případě, že se vám v těchto dnech nepodaří dopravu do ČR zajistit, kontaktujte nejdříve příslušný zastupitelský úřad ČR, případně informační linku MZV +420 224 183 200.

ACK ČR - zavírat cestovní kanceláře nedoporučujeme

0image002Asociace cestovních kanceláří Č(ACK ČR) se plně ohrazuje proti výzvě, kterou vyhlásila Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) když doporučila, aby se všechny cestovní kanceláře kompletně uzavřely a přestaly komunikovat s klienty.

Aktualizujeme: Pomoc občanům - mimořádná přeprava v Evropě

12aInformace o možnosti využít mimořádné autobusové spojení pro občany, kteří se v důsledku opatření proti šíření nového koronaviru nemohou přepravit z různých evropských zemích zpět do ČR.

Jaké profese nejvíce ovlivní koronavirus?

12aaaVirus COVID-19 výrazně ovlivňuje naše životy, zcela převrací i trh práce. Současná situace uvrhla už stovky tisíc lidí do karantény, zavírají se provozovny, přerušuje výroba. Na které profese bude mít současná situace nejhorší dopad? A ve kterých oborech naopak zaměstnavatelé nabírají nové síly?

Strana 10 z 35