Svět

Svět

Itálie: Rozšíření koronaviru COVID-19

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseV posledních dnech došlo k potvrzení ohnisek a rozšíření koronaviru v severní Itálii zejména v regionech Lombardie a Benátska/Veneto. Italská vláda ve spolupráci se zasaženými regiony přijala řadu opatření hygienického i restriktivního charakteru včetně izolace 10 zasažených obcí v Lombardii (Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo e San Fiorano) a jedné v Benátsku (Vo' Eugenao).

Češi často podceňují rizika spojená s cestováním do exotických oblastí

0image002Po světě ročně cestuje bezmála 1,5 miliardy lidí a jejich počet neustále stoupá. Ne všichni si však plně uvědomují nebezpečí spojená s turistickými či pracovními výjezdy do epidemiologicky rizi-kových oblastí tropů a subtropů. Zásadní bezpečnostní roli v této problematice hrají preventivní zdravotní opatření a odpovědný přístup samotných cestovatelů.

USA: omezení vstupu cizinců, kteří pobývali v ČLR (koronavirus)

ffsVzhledem k možnosti šíření koronaviru rozhodly příslušné americké orgány, že s účinností od 2. 2. 2020 nebude vstup na území USA povolen cizincům, kteří pobývali na území Čínské lidové republiky během 14-ti denního období, které zamýšlenému vstupu předchází.

Riziko nákazy koronavirem

peacock-restaurant-1Vzhledem k potvrzeným případům koronaviru (označovaný jako 2019-nCoV) MZV ČR upozorňuje cestovatele v Mongolsku, že při příletech na mezinárodní letiště v řadě států/území v Asii jsou zaváděna preventivní opatření v podobě zdravotních kontrol, zejména plošné měření teploty, a to především u pasažérů cestujících z Číny, ale i z okolních zemí, které evidují potvrzené případy nákazy. Některé státy/území mohou omezit vstup osobám, které cestují nebo v nedávném období pobývaly v čínské provincii Hubei. MZV doporučuje dbát zvýšené hygieny, nezdržovat se v místech s velkou koncentrací osob a preventivně používat ústní roušky.

Aktuální bezpečnostní situace v Číně a letecká doprava

deluxe-cabin-3V souvislosti s nárůstem počtu osob nakažených koronavirem došlo k izolaci čínského města Wuhan. Do odvolání zde byla uzavřena hromadná doprava a letiště. Částečná uzavření začínají hlásit i další města. Co mohou dělat čeští cestující v případě, že si letenku do Číny zakoupili, ale vzhledem k nečekanému zhoršení bezpečnostní situace nechtějí odletět?

České nebe v roce 2019: Rekordní prodeje a rostoucí zájem o vyšší cestovní třídy

brando-4-474x239Ve třetím čtvrtletí začali Češi ve velkém nakupovat letenky do exotických destinací. Ty se čím dál častěji stávají cílem podzimních a zimních dovolených. „Opět se potvrdil trend, kdy cestující upřednostnili více kratších dovolených v průběhu roku místo jedné delší dovolené během hlavní sezóny. Rostl také zájem o vyšší cestovní třídy, které volila ke svým cestám především firemní klientela do dálkových destinací, a sice meziročně o 20 % na 6,2 % ze všech prodaných letenek,“ říká Trejbal, ředitel letenkového portálu.

Vánoce v zahraničí jsou stále oblíbenější, lidem nevadí si připlatit

0111asPalma místo vánočního stromku, písek jako náhrada sněhu. Stále více Čechů tráví vánoční svátky v exotických zemích. Největší zájem o vánoční pobyty očekávají cestovní kanceláře během listopadu. Cestovní agentura Invia spustila prodej vánočních zájezdů v říjnu, dosud jich prodala přes 1000. Mezi nejoblíbenější destinace patří Egypt, Spojené arabské emiráty (SAE) z horských krajin vede Rakousko a Itálie.

Kde se naladit na Vánoce? Zkuste adventní trhy bez davů

trhcS koncem listopadu se na náměstí po roce vracejí vánoční trhy, které se stávají stále oblíbenějším cestovatelským cílem. O tom vypovídají i rostoucí prodeje adventních zájezdů. Nejvíce Čechů míří do Drážďan či Vídně, kde mají vánoční trhy velkou tradici, první se tu konaly už v roce 1294. Své kouzlo má ale i Paříž či Krakov.

Podzim a cestování? Bezkonkurenčně nejlepší čas na nákupy v New Yorku

peacock-restaurant-1Podzim je v plném proudu a s ním i specifická cestovatelská sezóna. Pokud si říkáte, že vás v podzimních měsících nikdo nedostane z tepla domova, možná byste si neměli být tolik jistí. Jedná se totiž o bezkonkurenčně nejlepší roční období na nákupy v zahraničí. Lákavý není jen dobrý pocit z předčasně nakoupených vánočních dárků, ale i cena letenek do vybraných metropolí. Zelenou má již tradičně New York, kde si přijde na své snad úplně každý.

Strana 9 z 33