Svět

Svět

Prodeje letenek mírně rostou

0image002Společnost ASIANA zaznamenává v podzimních měsících mírný růst prodeje letenek. „Od začátku října dochází k oživení poptávky po letenkách, a to zejména v korporátní sféře. Řadu neodkladných aktivit nelze přenést do výhradně digitálního prostoru a zájem o cestování letadly tak stoupá,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu.

Olympijští šampioni se chystají na FIS Freeski World Cup Stubai

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseKdyž se nejlepší lyžaři na světě objeví v jednom ze špičkových snowparků, může to znamenat jen jednu věc – Stubaital znovu zve na zahájení světového poháru ve volném stylu (freeski). Od 18. do 21. listopadu 2020 se v snowparku DC Stubai Zoo již počtvrté uskuteční světový pohár FIS ve volném stylu.

Turecko: Aktuální doporučení k cestám

felsentherme gastein_wasserfallNebezpečí nákupu a konzumace  alkoholických nápojů mimo řádnou distribuční síť.

Thajsko: Aktuální doporučení k cestám

1157872240V návaznosti na mimořádná bezpečnostní opatření přijatá thajskými úřady v Bangkoku doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR českým občanům, aby se při pobytu v Bangkoku (ale přiměřeně i jinde v zemi) vyvarovali účasti na veřejných shromážděních a zachovali mimořádnou obezřetnost při publikování či šíření jakýchkoliv informací, které by mohly být i potenciálně vnímány jako negativní, a to včetně sociálních sítí.

Plánujete se vydat na cesty do zahraničí? Přečtěte si vše, co byste měli před odjezdem vědět

0aawinter-wellnessJeště loni touto dobou bylo cestování jednodušší, než si naši předci kdy mohli představit. I na ta nejodlehlejší místa jste se mohli dostat během jednoho dne, a to s minimem úsilí a prakticky bez jakýchkoli příkazů či restrikcí. Rok 2020 ovšem cestovatelům udělal čáru přes rozpočet a aktuálně není jednoduché ani přejet hranice k nejbližším českým sousedům. Cestování a poznávání cizích kultur je však obohacující a stále lze realizovat. Než se ale rozhodnete někam odjet, ujistěte se, že víte vše podstatné. 

Letečtí dopravci přichystali nová pravidla pro nákup letenek.

0eiielde-my0mshste8ln4fia1lcjz-38uovwwdsvmxfc0qdne3aao3a94p5ziownngpoqiLetecké společnosti lákají na nové výhody pro flexibilnější plánování cest do zahraničí. Prodej letenek v koronavirové éře je zhruba na pětině v meziročním srovnání. Letecké společnosti se snaží povzbudit poptávku nejen nízkými cenami, průměrná cena klesla o tři tisíce, ale také změkčením podmínek.

Kdo má letos v Chorvatsku nejdražší jachtu?

palmillaPodle Chorvatského sdružení cestovního ruchu (Hrvatska udruga turizma – udrugaturizma.hr) je letos Chorvatsko magnetem pro celebrity, které si užívali dovolenou na svých luxusních jachtách.

Vyjádření AČCKA k včerejší dohodě premiérů, realizace zájezdů do Maďarka částečně umožněna

12aaa Kompromisní varianta dohodnutá včera premiéry obou zemí představuje vítaný posun oproti původnímu neprodyšnému uzavření hranic Maďarska pro české turisty. 

Po stopách hollywoodských trháků v ČR

c oetscher_weinfranz.atPokud jste fanoušci filmových trháků, obzvlášť těch hollywoodských a hledáte tip na víkendový výlet, tak využijte pěkného počasí a vyrazte po stopách hvězd stříbrného plátna přímo v České republice. Platforma pro sdílení aut HoppyGo na svém blogu ukazuje několik míst, kde se v tuzemsku natáčely slavné filmy a které jednoznačně stojí za návštěvu.

Strana 9 z 35