Svět

Svět

Dovolená po vlastní ose je letos populární. Na co si mají řidiči dát pozor?

pvoz na dunaji foto michael krnerPřestože je letošní léto v mnoha ohledech podobné tomu loňskému, v něčem se přesto liší. Loni Češi hromadně objevovali taje a krásy České republiky, letos se však většina lidí hrne do zahraničí. Velký podíl na tom má i očkování a vstřícnější podmínky pro vstup ostatních států. Na druhou stranu se množí případy, kdy došlo ke komplikacím s dopravou, a to zejména u leteckých společností.

První akce svého druhu v největším veganském centru u nás!

0birnenkorb-mostviertel--dNáhražka masa. To zní vašemu uchu možná nevábně, leč vaše ústa by byla mile překvapena, jak chutné dnes může takové “fake meat” být. A proto se 30. srpna v domě Černá labuť v ulici Na Poříčí v centru Prahy, největším centru vegetariánské kultury u nás, uskuteční TASTE FAKE MEAT – soutěž o ty nejlepší alternativy masa.

Afghánistán: Bezpečnostní situace - doporučení k cestám

a-f-r-oMinisterstvo zahraničních věcí ČR důrazně nedoporučuje občanům ČR z důvodu dlouhodobě zhoršené bezpečnostní situace, trvalé hrozby teroristických útoků protivládních organizací a vysokého rizika únosů cestovat do Afghánistánu.

Soutěž o nejkrásnější pláž na světě má své čtvrtfinalisty i písečnou stopu na náplavce

jv indie palmySarakiniko Beach (Řecko), Anse Cocos (Seychely), Maspalomas Dunes (Kanárské ostrovy), Emerald Cave (Thajsko) a Veligandu (Maledivy) – to jsou některé z nejkrásnějších pláží, které se na základě veřejného hlasování dostaly do čtvrtfinále prvního ročníku soutěže World Championship of Beaches pořádané společností Kiwi.

Zdravotní problém na dovolené? Až 42 % Čechů by jej s lékařem řešilo na dálku

smg01524frblSpálená kůže, zánět močových cest, vyrážka nebo průjem – zdravotní potíže se nám nevyhýbají ani na dovolené. Tu trávíme většinou daleko nejen od domova, ale i od svého lékaře, za nímž bychom běžně zašli do ordinace. Shánět doktory na neznámém místě nebo v cizině může být obtížné a stresující. A tak nám i drobný zdravotní problém dokáže mnohdy pěkně zkomplikovat život. Existuje ale řešení – telemedicína.

Nizozemské ostrovy v Karibiku: hurikánová sezona

brando-4-474x239Českým občanům, kteří v období sezóny hurikánů, tj. od počátku června do konce listopadu, cestují na nizozemské ostrovy Aruba, Curaçao, Sv. Martin, Bonaire, Sv. Eustach a Saba, doporučujeme sledovat informace o nebezpečí hurikánů u místních úřadů a na webových stránkách National Hurricane Center.

COVID 19 Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaVzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19.

AČCKA vítá plán vlády usnadnit cestování do zahraničí

snmek 288AČCKA vítá plán vlády zavést pro období letní sezony bezplatné PCR testy, které by umožnily neočkovaným lidem cestovat do zahraničí bez nadměrných nákladů spojených s pořízením testu před odjezdem a po návratu do České republiky. Stávající evropskou tendencí je upřednostnit při nastavení podmínek volného cestování v rámci EU naočkované osoby a osoby, které onemocnění již prodělaly, nicméně tento princip vnímáme jako diskriminační směrem k lidem, kteří se očkovat nechtějí či z důvodu nedostatku vakcín očkování dosud nedostali nebo kteří neprodělali onemocnění v nedávné době.

Pravidla cestování osob očkovaných v ČR do okolních států

a26730702 10215756666016118_1291329350177765918_nPo sérii intenzivních jednání se zahraničními partnery ve druhém květnovém týdnu se zástupcům MZV podařilo dojednat usnadnění cestování do sousedních zemí.

Strana 4 z 33