Svět

Svět

Austrálie - aktuální varování

isla saonaMZV ČR důrazně nedoporučuje českým občanům cestovat do jižních a západních částí tzv. Greater Sydney (Southern a Western Sydney), zejména Hawksebury a Nepean Valley a oblasti podél řek Georges River a Worona River) ve státu Nový Jižní Wales (NSW) Australského svazu kvůli povodňové situaci vzniklé v důsledku silných dešťů.

Karibik - doporučení pro cesty

os3Českým občanům, kteří v období sezóny hurikánů tj. od počátku června do konce listopadu, cestují na nizozemské ostrovy Aruba, Curaçao, Sv. Martin, Bonaire, Sv. Eustach a Saba, doporučujeme sledovat informace o nebezpečí hurikánů u místních úřadů a na webových stránkách National Hurricane Center.

Kolumbie: Výskyt virových onemocnění

0aatpei05 cb_mill_river_behind_2holeMinisterstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje občany cestující do Kolumbie, zvláště do severní oblasti a Karibiku, na vysoký výskyt v poslední době horečky dengue a virů chikungunya a zika. Všechny tyto nemoci přenáší komáři druhu aedes aegypti.

Rok v Africe… Pro Hanzelku, Zikmunda, a také pro Lopraise

dsc 4470-rJiří Hanzelka a Miroslav Zikmund vyrazili na svoji první cestovatelskou výpravu před 75 lety. Jejich cestu po Africe již rok připomíná Expedice Z101 ve složení Tomáš Vaňourek a Linda Piknerová. Toto jubileum si připomene také Zlín, kde je uložen archiv cestovatelských legend. Chystá na 22. dubna výstavu, koncert a další akce.

Moldavsko: MZV ČR varuje před cestami do podněsterského regionu Moldavské republiky

12aaaMZV ČR varuje v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací před cestami do podněsterského regionu Moldavské republiky (tzv. „Podněsterské moldavské republiky“). 

Nejvýhodnější lyžovačka začíná právě teď

c oetscher_weinfranz.atVášniví lyžaři se dočkali! Portál Gopass spustil ve čtvrtek 7. dubna předprodej celosezónního skipasu CHYTRÁ SEZÓNKA Premium 2022/23.

Platnost digitálního certifikátu o očkování pro děti do 18 let bude prodloužena.

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kEvropská komise přijala 29. března 2022 nová pravidla týkající se dokladu o očkování podle nařízení EU o digitálním certifikátu COVID. Nová pravidla osvobozují nezletilé od limitu platnosti certifikátu po dobu 270 dnů po základním očkování. Standardní doba uznávání platnosti tak bude omezena pouze na osoby starší 18 let.

Srí Lanka: Upozornění na možné komplikace při cestách

peacock-restaurant-1Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje české občany na možné komplikace související s ekonomickou krizí v zemi, kterým by mohli při cestách na Srí Lanku čelit, a to zejména v případě individuální turistiky. 

Irák: Aktuální doporučení

vstava pro vechny smysly 2018 6Ministerstvo zahraničních věcí ČR varuje občany ČR před cestou do Iráku s ohledem na dlouhodobě nepříznivou bezpečnostní situaci, včetně rizika ideologicky či kriminálně motivovaného vražedného útoku či únosu.

Strana 4 z 35