Svět

Svět

Soutěž o nejkrásnější pláž na světě má své čtvrtfinalisty i písečnou stopu na náplavce

jv indie palmySarakiniko Beach (Řecko), Anse Cocos (Seychely), Maspalomas Dunes (Kanárské ostrovy), Emerald Cave (Thajsko) a Veligandu (Maledivy) – to jsou některé z nejkrásnějších pláží, které se na základě veřejného hlasování dostaly do čtvrtfinále prvního ročníku soutěže World Championship of Beaches pořádané společností Kiwi.

Zdravotní problém na dovolené? Až 42 % Čechů by jej s lékařem řešilo na dálku

smg01524frblSpálená kůže, zánět močových cest, vyrážka nebo průjem – zdravotní potíže se nám nevyhýbají ani na dovolené. Tu trávíme většinou daleko nejen od domova, ale i od svého lékaře, za nímž bychom běžně zašli do ordinace. Shánět doktory na neznámém místě nebo v cizině může být obtížné a stresující. A tak nám i drobný zdravotní problém dokáže mnohdy pěkně zkomplikovat život. Existuje ale řešení – telemedicína.

Nizozemské ostrovy v Karibiku: hurikánová sezona

brando-4-474x239Českým občanům, kteří v období sezóny hurikánů, tj. od počátku června do konce listopadu, cestují na nizozemské ostrovy Aruba, Curaçao, Sv. Martin, Bonaire, Sv. Eustach a Saba, doporučujeme sledovat informace o nebezpečí hurikánů u místních úřadů a na webových stránkách National Hurricane Center.

COVID 19 Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaVzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19.

AČCKA vítá plán vlády usnadnit cestování do zahraničí

snmek 288AČCKA vítá plán vlády zavést pro období letní sezony bezplatné PCR testy, které by umožnily neočkovaným lidem cestovat do zahraničí bez nadměrných nákladů spojených s pořízením testu před odjezdem a po návratu do České republiky. Stávající evropskou tendencí je upřednostnit při nastavení podmínek volného cestování v rámci EU naočkované osoby a osoby, které onemocnění již prodělaly, nicméně tento princip vnímáme jako diskriminační směrem k lidem, kteří se očkovat nechtějí či z důvodu nedostatku vakcín očkování dosud nedostali nebo kteří neprodělali onemocnění v nedávné době.

Pravidla cestování osob očkovaných v ČR do okolních států

a26730702 10215756666016118_1291329350177765918_nPo sérii intenzivních jednání se zahraničními partnery ve druhém květnovém týdnu se zástupcům MZV podařilo dojednat usnadnění cestování do sousedních zemí.

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí při cestě do zahraničí

constance-lemuria-resort-seychellesVzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.

Izrael: Zhoršení bezpečnostní situace

restaurace vyhldka - lanternaOd pondělí 10. května 2021 je Izrael terčem raketových útoků. Nebezpečí se aktuálně týká oblasti středního Izraele (Guš Dan) a veškerého území na jih od Herzeliye. Situace je nestabilní a má rychlý vývoj.

Podmínky návratu do ČR ze zahraničí v době pandemie Covid-19

y7emoh3rgwnwkv0btr0pxtg8oxgjwljbmcrqfbk5kn5wvefenlrvm1tu3bdnemm8qob1ymwVzhledem k nepříznivému vývoji pandemie a obavám ze šíření nových mutací koronaviru jsou pravidla pro návrat do České republiky upravena formou průběžně aktualizovaných Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Cestovatelé musí podstoupit testování na COVID-19 již před zahájením návratu do ČR z většiny zemí světa. Podobná pravidla přijímají postupně všechny země EU se společným cílem, kterým je předejít další a mnohem agresívnější vlně pandemie.

Strana 7 z 35