Svět

Svět

Kdo má letos v Chorvatsku nejdražší jachtu?

palmillaPodle Chorvatského sdružení cestovního ruchu (Hrvatska udruga turizma – udrugaturizma.hr) je letos Chorvatsko magnetem pro celebrity, které si užívali dovolenou na svých luxusních jachtách.

Vyjádření AČCKA k včerejší dohodě premiérů, realizace zájezdů do Maďarka částečně umožněna

12aaa Kompromisní varianta dohodnutá včera premiéry obou zemí představuje vítaný posun oproti původnímu neprodyšnému uzavření hranic Maďarska pro české turisty. 

Po stopách hollywoodských trháků v ČR

c oetscher_weinfranz.atPokud jste fanoušci filmových trháků, obzvlášť těch hollywoodských a hledáte tip na víkendový výlet, tak využijte pěkného počasí a vyrazte po stopách hvězd stříbrného plátna přímo v České republice. Platforma pro sdílení aut HoppyGo na svém blogu ukazuje několik míst, kde se v tuzemsku natáčely slavné filmy a které jednoznačně stojí za návštěvu.

Pouštní rezervace v Dubaji představuje první výroční zprávu

os3Rezervace se rozkládá na ploše 225 kilometrů čtverečních. Menší část rezervace je určena turistickým aktivitám, které podléhají pečlivým kontrolám. V minulém roce do rezervace zavítalo více než 238 tisíc návštěvníků, kteří společně se zkušenými průvodci zažili jízdu po dunách či pouštní safari. Návštěvníci si také prohloubili znalosti o pouštním prostředí, divoké zvěři a její ochraně.

Letní cestovatelskou hru Dream Race odstartuje Ondřej Sokol

dolphin houseUž 1. července odstartuje herec a režisér Ondřej Sokol pomyslným prvním krokem největší cestovatelskou hru letošního léta s názvem Dream Race. Hra, která spojuje turistiku po České republice a plnění úkolů, přinese účastníkům jak snové odměny, tak i spoustu nestandardních zážitků.

Místo moře hory. Češi si rezervují dovolenou v Česku

 0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaKvůli koronavirové pandemii letos Češi mění své dovolenkové zvyky. Mořská letoviska nahrazují tuzemskými horskými hotely a penziony, o které v květnu vzrostl zájem až o 200 %. Největší propad poptávky nadále hlásí Praha a lázeňský trojúhelník.

Air France postupně obnoví své lety z Prahy do Paříže

bar area - mediumLetecká společnost Air France obnoví své lety na lince Praha – Paříž Charles de Gaulle od 3. června 2020. Zpočátku se bude jednat o jeden až dva lety týdně, od konce června by do Paříže měly letět celkem čtyři spoje Air France z Letiště Praha za týden.

Pozemská základna Egypt

376567 323141944377647_1255771980_nVe speciální celovečerní epizodě tohoto oblíbeného seriálu se vypravíme za záhadami Egypta. Giorgio A. Tsoukalos dorazil do Egypta, aby v doprovodu svého přítele, egyptologa Ramy Romanyho, našel stopy po kontaktu starověkých Egypťanů s mimozemskými návštěvníky. Prvním místem, které navštíví, je velká pyramida v Gíze.

Nouzový stav: Nejčastější otázky a odpovědi

brando-4-474x239MZV ČR doporučuje občanům návrat ze zahraničí s využitím dostupných spojů. S ohledem na aktuální omezení letecké dopravy, uzavírání pozemních hranic doporučujeme návrat neodkládat a pro přepravu do ČR využít všech dostupných možností. V případě, že se vám v těchto dnech nepodaří dopravu do ČR zajistit, kontaktujte nejdříve příslušný zastupitelský úřad ČR, případně informační linku MZV +420 224 183 200.

Strana 7 z 33