Svět

Svět

Kuba: upozornění na přísná karanténní opatření

0image002V souvislosti s nárůstem počtu českých občanů, kterým byla po příletu na Kubu diagnostikována nákaza onemocněním Covid-19, Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na velmi přísná karanténní opatření, která jsou na Kubě uplatňována.

Češi sní o exotické dovolené na Vánoce, realita je ale odlišná

deluxe-cabin-3Češi sní o vánoční dovolené na exotických místech, ve skutečnosti ale tráví dovolenou blíže k domovu, vyplývá to z dat společnosti Kiwi. Cestovatelé v posledních měsících nejčastěji rezervovali letenky do evropských destinací, v čele se Španělskem, zvláště Kanárské ostrovy, a do Portugalska. Přesto mezi zákazníky společnosti dominovaly během vyhledávání především vzdálenější a exotičtější destinace.

Cestovatelský průzkum: V lockdownu nám nejvíce chybí moře, vítězí i nad jídlem

plazDopadům koronaviru, který má vliv prakticky na všechny oblasti života, se letos nevyhnul patrně nikdo. Zvláštní kategorií jsou pak omezení a zákazy v oblasti cestovního ruchu, které nelibě nese nejeden světoběžník. Zvláště pro ty, kteří jsou zvyklí cestovat i několikrát do roka se jedná o zásadní omezení, které často působí i na psychickou pohodu.

Prodeje letenek mírně rostou

0image002Společnost ASIANA zaznamenává v podzimních měsících mírný růst prodeje letenek. „Od začátku října dochází k oživení poptávky po letenkách, a to zejména v korporátní sféře. Řadu neodkladných aktivit nelze přenést do výhradně digitálního prostoru a zájem o cestování letadly tak stoupá,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu.

Olympijští šampioni se chystají na FIS Freeski World Cup Stubai

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseKdyž se nejlepší lyžaři na světě objeví v jednom ze špičkových snowparků, může to znamenat jen jednu věc – Stubaital znovu zve na zahájení světového poháru ve volném stylu (freeski). Od 18. do 21. listopadu 2020 se v snowparku DC Stubai Zoo již počtvrté uskuteční světový pohár FIS ve volném stylu.

Turecko: Aktuální doporučení k cestám

felsentherme gastein_wasserfallNebezpečí nákupu a konzumace  alkoholických nápojů mimo řádnou distribuční síť.

Thajsko: Aktuální doporučení k cestám

1157872240V návaznosti na mimořádná bezpečnostní opatření přijatá thajskými úřady v Bangkoku doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR českým občanům, aby se při pobytu v Bangkoku (ale přiměřeně i jinde v zemi) vyvarovali účasti na veřejných shromážděních a zachovali mimořádnou obezřetnost při publikování či šíření jakýchkoliv informací, které by mohly být i potenciálně vnímány jako negativní, a to včetně sociálních sítí.

Plánujete se vydat na cesty do zahraničí? Přečtěte si vše, co byste měli před odjezdem vědět

0aawinter-wellnessJeště loni touto dobou bylo cestování jednodušší, než si naši předci kdy mohli představit. I na ta nejodlehlejší místa jste se mohli dostat během jednoho dne, a to s minimem úsilí a prakticky bez jakýchkoli příkazů či restrikcí. Rok 2020 ovšem cestovatelům udělal čáru přes rozpočet a aktuálně není jednoduché ani přejet hranice k nejbližším českým sousedům. Cestování a poznávání cizích kultur je však obohacující a stále lze realizovat. Než se ale rozhodnete někam odjet, ujistěte se, že víte vše podstatné. 

Letečtí dopravci přichystali nová pravidla pro nákup letenek.

0eiielde-my0mshste8ln4fia1lcjz-38uovwwdsvmxfc0qdne3aao3a94p5ziownngpoqiLetecké společnosti lákají na nové výhody pro flexibilnější plánování cest do zahraničí. Prodej letenek v koronavirové éře je zhruba na pětině v meziročním srovnání. Letecké společnosti se snaží povzbudit poptávku nejen nízkými cenami, průměrná cena klesla o tři tisíce, ale také změkčením podmínek.

Strana 6 z 33