Svět

Svět

Prohlášení AČCKA k válečnému konfliktu na Ukrajině

0birnenkorb-mostviertel--dAsociace českých cestovních kanceláří a agentur hluboce lituje nastalé situace. Nelegitimní vstup cizích vojsk na území Ukrajiny a následný válečný konflikt je odsouzeníhodným aktem.

Ruská federace: Zhoršení bezpečnosti

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaS ohledem na probíhající vojenskou invazi Ruské federace na Ukrajinu a možnou hrozbu zhoršení bezpečnosti v zemi, zejména pro občany států EU a NATO, MZV ČR důrazně varuje před cestami na území Ruské federace.

Ukrajina: Vyhlášení válečného stavu

 

peacock-restaurant-1S ohledem na probíhající vojenskou invazi Ruské federace na Ukrajinu byl na Ukrajině vyhlášen válečný stav a došlo k podstatnému zhoršení bezpečnostní situace, MZV ČR varuje před jakýmikoliv cestami na Ukrajinu.

Ukrajina: Hrozba vojenského konfliktu

0loucen 2016_mwecker__033S ohledem na stále se zvyšující pravděpodobnost vzniku vojenského konfliktu a tím i náhlého a podstatného zhoršení bezpečnostní situace v souvislosti s aktuálním extrémním napětím mezi Ruskem a Ukrajinou MZV ČR varuje před jakýmikoliv cestami na Ukrajinu.

Přes polovinu Čechů motivuje k očkování proti covid-19 možnost cestovat

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseK očkování proti onemocnění covid-19 motivuje signifikantní počet Čechů i možnost snadněji cestovat do zahraničí. Potvrzuje to nejnovější průzkum společnosti Kiwi.com provedený ve spolupráci s výzkumnou agenturou STEM/MARK, podle nějž 54 % Čechů motivovala k očkování právě možnost volnějšího pohybu a cestování. Očkovaní Češi byli v roce 2021 také více otevřenější cestám do zahraničí (69 %) než ti bez očkování (54 %), celkově jich pak minulý rok vycestovalo 64 procent.

Cestování v roce 2021: Češi cestovali nejvíce od vypuknutí pandemie

assoufid golf clubNavzdory přetrvávajícím omezením souvisejícím s pandemií COVID-19 se čeští cestovatelé v loňském roce opět rozlétali. Podle dat travel-tech společnosti Kiwi.com Češi v roce 2021 provedli téměř o 92 %* více rezervací než v roce předešlém, z toho většinu tvořily cesty po Evropě. Pomalu se tak přibližují k číslům z předpandemického období roku 2019, kdy byly rezervace zhruba ještě o čtvrtinu vyšší.

Nová cestovní omezení zemí EU pro očkované a uzdravené způsobují chaos

snmek 288Evropské profesní svazy v oblasti cestovního ruchu (ECTAA, ETOA, HOTREC, WTTC) opakovaně vyzvaly evropské vlády, aby se vyhnuly chaosu v cestovních restrikcích. Evropské cestování je opět zpomaleno kvůli nevyzpytatelným a bezohledným rozhodnutím vlád znovu zavést cestovní omezení pro očkované a uzdravené cestující. 

Lyžovačka s řeckými bohy, sjezd do moře nebo uprostřed nákupáku?

0image004Jen co jsou vánoční svátky za námi, zimní dovolená klepe na dveře a s ní i odvěké dilema. Sníh nebo moře? Teplo nebo zima? Ačkoliv se velká část cestovatelů nemůže dočkat úniku do tepla v exotických krajinách, stále jsou tu ti, kdo si zimu neumí představit bez zasněžených svahů a kvalitního sjezdu. 

Ázerbajdžán: Doporučení na cesty

Mezi Ázerbájdžánem a Arménií doposud nedošlo k dohodě na delimitaci a demarkaci hranic a cestování mezi oběma zeměmi dosud není možné. Části ázerbájdžánského území, jež byly v uplynulých letech dějištěm ozbrojeného konfliktu, jsou kontaminovány značným množstvím protitankových i protipěchotních min a nevybuchlé munice.

Strana 5 z 35