Svět

Svět

Dominikánská republika: Pět tipů na dovolenou s dětmi

domiBlíží se čas letních prázdnin a vy ještě nevíte, kam letos na dovolenou? Pouvažujte o exotické Punta Caně v Dominikánské republice. Zdejší hotelové resorty jsou celosvětově proslulé vysokou kvalitou a špičkovou úrovní služeb. Vaše děti zabaví profesionální animátoři a vy tak budete mít čas i sami pro sebe. Na výlet se vydejte třeba za piráty na ostrov Saona, nebo za delfíny na Dolphin Island.

Do USA za přírodou? Rozhodně! V letním období vás americké národní parky nadchnou

parkPrázdniny se blíží a s nimi i příjemné počasí, které nás láká k odpočinku. Ceny letenek do nejrůznějších koutů světa neustále klesají a tak je obtížné z tolika možností vybírat. Nechte se ohromit některým z národních parků USA. Na začátku léta ukazují svou vlídnější tvář a předvádějí se v plné kráse. Navíc si výborně odpočinete od pracovního vytížení. Na čerstvém vzduchu se dokonale zregenerujete a poznáte zcela odlišnou přírodu. Národních parků je ve Spojených státech rovných padesát devět. My teď ale pro vás máme čtyři, které stojí za to.

Na chorvatskou pláž i se čtyřnohým kamarádem!

2Chorvatsko, stále oblíbená destinace českých turistů, láká svou výhodnou dojezdovou vzdáleností, kdy za pár hodin dorazíte ke krásnému moři, kam s vámi proto může i čtyřnohý kamarád. Smí ale na všechny pláže? Ve spolupráci s Chorvatským turistickým sdružením Asociace cestovních kanceláří ČR připravila krátký informační přehled pláží, kde můžete trávit vaší dovolenou i s psím doprovodem.

Lough Erne Resort: Brána do severozápadního Irska

6eee9cef32f7f18cecc8f9db6a2c7e09 xlNechte se přenést do země skřítků, duhy a zeleně a vyrazte si zahrát golf na mistrovských hřištích, kde je skoro celý rok krásně "zeleně". Překrásná krajina, živá tradice, vstřícní lidé – takové je Irsko a jeho půvabné pobřeží. Jeden tisíc mil impozantních útesů, přírodních krás, starodávných zvyků a irského životního stylu.

Kam vyrazit s dětmi za exotikou

1 bangkokSvět je velký. Kdo ho objeví dříve, uvidí nejvíce. Ukažte dětem svět. Jednou vám to vrátí. Tady je několik tipů na zajímavé a bezpečné destinace, kde to bude bavit celou rodinu.

Začněte své dobrodružství v jihovýchodní Asii v Kambodži

phnompenhKambodža se pro Čechy stává jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací z oblasti jihovýchodní Asie. Kambodža, známá pro svou bohatou kulturu a vynikající pouliční jídlo, přináší cestovatelům nezapomenutelné zážitky díky své oslňující krajině, specifické gastronomii a dech beroucím historickým památkám.

Na slony, do džungle i Legolandu… Nebojte se exotické dovolené s dětmi

zanzibar plazSvět je velký. Kdo ho objeví dříve, uvidí nejvíce. Ukažte dětem svět. Jednou vám to vrátí. Tady je několik tipů na zajímavé a bezpečné destinace, kde to bude bavit celou rodinu.

Na kola v Jižním Tyrolsku

montigglersee 2Už jste si naplánovali letní dovolenou? Krajina Jižního Tyrol-ska/Südtirol na severu Itálie uprostřed vrcholků Dolomit, jabloňo-vých sadů, širokých údolí a vinic nabízí mnoho možností: vyrazit je zde možné za cyklistikou a pěší turistikou, jakož i koupáním v horských jezerech. K tomu si připočítejte vynikající jihotyrolská vína a vyhlášenou kuchyni.

Zámek Loučeň oslaví 10. narozeniny od otevření svých prostor a zahrad veřejnosti

zmeck jdelnaZámek Loučeň se stal od doby svého otevření pro veřejnost jednou z nejnavštěvovanějších památek Čech a Moravy. Zpřístupněn byl po celkové rekonstrukci 7. 7. 2007. Letos v létě uplyne přesně deset let. Pro narozeninovou sezonu vybral zámecký tým ty akce, které měly největší úspěch u návštěvníků, jako přehlídku historických vozů Concours d´elegance, středověkou slavnost Návrat do dětství Karla IV., připomínku dob reálného socialismu Retroslavnosti, a oblíbené gurmánské slavnosti Cukrové, Svatohubertské nebo Svatomartinské posvícení.

Strana 8 z 24