Svět

Svět

Indie: aktuální doporučení k cestám

jv indie palmyS ohledem na aktuální tíživý vývoj pandemie koronaviru v Indii Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje všem českým občanům nacházejícím se v Indii, aby zvážili nezbytnost svého pobytu, a mohou-li, zemi opustili do zlepšení situace. S účinností od 27.4. do 31.5., včetně je občanům ČR a osobám s bydlištěm na území ČR zakázáno do Indie cestovat.

10 míst, kde znovu načerpáte sílu a vnitřní klid

brando-4-474x239Zdraví a duševní pohoda se dostávají do popředí zájmu celého světa stále víc a víc. Není divu, poslední rok byl pro mnohé rokem nejistoty, obav a náporu na organismus. O negativních dopadech dlouhodobého stresu už navíc není pochyb ani ve vědeckých kruzích. Tolik opomíjený aktivní i pasivní odpočinek je tak jedním ze základních předpokladů k načerpání ztracené energie. Ve spojení s cestou a poznáním je navíc zaručeným způsobem, jak znovu dostat tělo a mysl do harmonie. 

Společnost Air France testuje řešení pro digitalizaci výsledků testu na COVID-19

vstava pro vechny smysly 2018 6Čtyřtýdenní testovací program ICC AOKpass startuje 11. března 2021 na linkách Paříž letiště Charles de Gaulle - Pointe-à-Pitre (Guadeloupe) a Paříž letiště Charles de Gaulle - Fort-de-France (Martinik). Pilotní program vznikl ve spolupráci se společností poskytující zdravotní a bezpečnostní služby MedAire/Mezinárodní SOS, Mezinárodní obchodní komorou a společností SGS. Cílem programu je zajistit bezpečné ověření výsledků cestujících na onemocnění covid-19, zefektivnění pohybu osob na letišti a urychlení odbavení pasažérů.

Zákaz cest do zemí: Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánie, Zambie a Zimbabwe

nirwana bali indonesia 2Vláda České republiky schválila dne 24.2.2021 nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které reaguje na hrozbu zavlečení agresivnějších mutací koronaviru – brazilské a jihoafrické – na území České republiky.

Bulharsko: Změna vstupních podmínek

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kS platností od 29.ledna do 30.dubna 2021 bude nutné při vstupu do země prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hod. 

Tunisko: Změna podmínek cestování do Tuniska

plazTuniský ministr zdravotnictví dne 25.1.2021 oznámil změny podmínek cestování do Tuniska, které vstoupí v platnost od 1.2.2021. Tato opatření byla přijata v rámci opatření k zamezení šíření viru Covid-19.

Kuba: upozornění na přísná karanténní opatření

0image002V souvislosti s nárůstem počtu českých občanů, kterým byla po příletu na Kubu diagnostikována nákaza onemocněním Covid-19, Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na velmi přísná karanténní opatření, která jsou na Kubě uplatňována.

Češi sní o exotické dovolené na Vánoce, realita je ale odlišná

deluxe-cabin-3Češi sní o vánoční dovolené na exotických místech, ve skutečnosti ale tráví dovolenou blíže k domovu, vyplývá to z dat společnosti Kiwi. Cestovatelé v posledních měsících nejčastěji rezervovali letenky do evropských destinací, v čele se Španělskem, zvláště Kanárské ostrovy, a do Portugalska. Přesto mezi zákazníky společnosti dominovaly během vyhledávání především vzdálenější a exotičtější destinace.

Cestovatelský průzkum: V lockdownu nám nejvíce chybí moře, vítězí i nad jídlem

plazDopadům koronaviru, který má vliv prakticky na všechny oblasti života, se letos nevyhnul patrně nikdo. Zvláštní kategorií jsou pak omezení a zákazy v oblasti cestovního ruchu, které nelibě nese nejeden světoběžník. Zvláště pro ty, kteří jsou zvyklí cestovat i několikrát do roka se jedná o zásadní omezení, které často působí i na psychickou pohodu.

Strana 8 z 35