TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Polovina prázdnin za námi, žně v plném proudu. Vydejte se s dětmi na obhlídku!

8iigqblq4Traktory, kombajny a ruch na jinak tichých polích – žně jsou tady! Chcete mít alespoň trošku tušení, co se děje, abyste se před dětmi mohli předvést a předat jim základní znalosti? Tak toto je článek určený přímo pro vás.

Společnost TMR zahájila spolupráci s Golf & Spa Resortem Kunětická Hora.

vstava pro vechny smysly 2018 6Společnost TMR, která je známá Především jako top subjekt cestovního ruchu ve střední Evropě a provozovatel horských středisek a zábavních parků ve 4 zemích Evropy, posiluje svou pozici i v golfovém segmentu, který je součástí TMR již 3 roky.

Kapacity hotelů a penzionů zaplní rodiny s dětmi, za ubytování jsou ochotné utratit rekordní sumy

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kUbytování v menším penzionu, na chatě nebo v apartmánu. Průměrný rozpočet blížící se 30 tisícům, přičemž čtvrtina utratí ještě výrazně více. Dostatečné kapesné na pořádné obědy a večeře a vstupné na drahé atrakce, jako jsou zábavní parky nebo akvaparky. Cena letos rozhodovat nebude. Alespoň tak si představují dovolenou rodiny s dětmi, hoteliéry označované za hlavní hosty letošní letní sezony. Vyplynulo to z průzkumu vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz, realizovaného na panelu 660 respondentů. Chuť zůstat v Česku paradoxně nemění ani otevírající se hranice.

Noční prohlídky zámek Častolovice

zakharova rodkin_francesca_photo by alain hanelRádi bychom Vás pozvali hned na noční prohlídky. V letošním roce jsme si pro Vás připravili hned dva termíny, ve kterých bude probíhat Hradozámecká noc. První  je stanoven přesně na půlku prázdnin, konkrétně se jedná o sobotu 31.července. Prohlídky zámecké expozice s praskajícím ohněm v barokním krbu Rytířského sálu budou probíhat od 19:00 do 00:00 hodin.

Nová výstava v Památníku Karla Čapka

smg01524frblMísty výletů Karla Čapka provede návštěvníky jeho památníku ve Staré Huti u Dobříše nově otevřená stálá expozice nazvaná Po stopách hutí a hamrů v kraji Čapkovy Strže. Představí spisovatelův oblíbený kout naší země, malebnou krajinu s rybníky, lesy i pozůstatky industriální architektury. Poodhalí také zajímavou historii místa, kde dříve pracovaly hutě a tlouklo zde kovové srdce hamrů, sléváren a strojíren.

Brány ke krásám Česka a Slovenska

griesserhof sedlk_nRádi o prázdninách cestujete po Čechách i Slovensku? Pak pro vás máme skvělý tip, jak si vaše výlety ještě více zpestřit. Ať už se vydáte na Karlštejn či do Bánské Štiavnice, budou na vás čekat originální Nutella brány a s nimi i možnost zapojit se do soutěže o roční zásobu této oblíbené lískooříškové pomazánky. Pro ty, kdo se na výlet nedostanou, je tu od srpna speciální limitovaná edice „S Nutelláskou“, díky které se můžete na 15 nejkrásnějších míst našich zemí přenést z pohodlí vašeho domova.

Tip na výlet: Na pivo vlakem – retro motoráčkem Kozel expres z Prahy až do pivovaru Velké Popovice

00das-604x232Zamířit do pivovaru autem, pěšky nebo na kole není nic výjimečného. Ale vlakem? A rovnou speciálem – motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let? Tenhle zážitek si nenechte ujít! Každou sobotu od 10. července z pražského Hlavního nádraží vyráží Kozel expres, který vás zaveze až do pivovaru Velké Popovice. Bezpečně, bez kolon a bez starostí s parkováním.

Tipy na relaxační i aktivní prodloužený víkend

7nooqV červenciás čeká prodloužený víkend, který láká k tomu někam vyrazit. Chtěli byste se nechat rozmazlovat, zažít romantické chvilky, nebo vyrazit raději do přírody? Máme pro vás tipy, kde strávit začátek prázdnin, a nezapomněli jsme ani na děti.

Procházky Prahou astronomickou

 

8iigqblq4Planetum připravilo na letošní prázdniny novinku. Už tak bohatou programovou skladbu, která zahrnuje jak pozorování na hvězdárnách, tak chytrou vesmírnou zábavu v pražském planetáriu, nyní rozšíří komentovaná prohlídka. Během ní se návštěvníci budou moci vydat do Prahy a s certifikovaným průvodcem poznat místa spjatá s astronomií a dalšími obory.

Strana 6 z 54