TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Krkonošská Stezka chystá pro své návštěvníky novinku a pomáhá složkám IZS.

stezkaStezka korunami stromů Krkonoše se svým návštěvníkům otevře bezprostředně po ukončení platných omezujících opatření. Příznivci Stezky mohou mezitím svým blízkým pořídit dárkový poukaz a Stezku tak podpořit. Po znovuotevření na návštěvníky čeká i novinka v podobě nové adrenalinové atrakce – speciální pavoučí sítě, na které budou moci návštěvníci prověřit svou odvahu.

5 skvostů ukrytých přímo v centru českých měst

stezkakorunamiPodzimní plískanice zrovna nelákají na pobyt v přírodě, pevnou půdu pod nohami nabízí spíš městská dlažba. Co dělat, když je všechno zavřené, ale doma už nevydržíte sedět? Využijte volné víkendy, nabalte si roušku, čaj do termosky i teplé oblečení a vyrazte objevovat skvosty ukryté přímo na českých náměstích!

Jižní Čechy byly v létě nejnavštěvovanějším tuzemským regionem

0birnenkorb-mostviertel--dJihočeský kraj byl ve 3. čtvrtletí letošního roku turisticky nejnavštěvovanějším tuzemským regionem. V počtu hostů i přenocování za sebou jižní Čechy historicky poprvé nechaly nejen všechny ostatní české kraje, ale i Prahu. Navzdory koronavirové krizi v létě návštěvníci strávili na jihu Čech celkem více než 2,38 miliónu nocí, což bylo 4,8 procenta víc, než v rekordním roce 2019.

Cinibulkova stezka

0111asPobyt v přírodě má prokazatelně pozitivní vliv naše zdraví a lepší náladu, byť vyrazíme ven pouze na jeden den, nebo alespoň jeho část. I když je babí léto už pravděpodobně definitivně za námi, můžeme se i nadále těšit z krásně zbarvené podzimní krajiny, získat nové zážitky spojené s cestováním v tuzemsku, a přesto zůstat v bezpečí a neporušit vládní nařízení nouzového stavu.

Singletrack Glacensis – Zdobnice otevírá singletracky

amirimport-2010-03-26-180251-2e8f00de-38f9-11df-84e4-001a64a218ce 200_200Další trasy česko-polského projektu Singletrack Glacensis se otevřou ve Zdobnici. Celkem 60 km tras celého projektu tak doplní síť singletracků v česko-polském příhraničí pod jednou značkou na více než 200 km, síť hodnou evropského zřetele a zájmu bikerů.

Novohradsko-Doudlebsko nabízí návštěvníkům originální kus sebe

hos-180809-7266Nabídnout svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a na cestu domů kus sebe je filosofií projektu turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko „Opravdu od nás“. Originální chutě a vůně tradičních výrobků specifických pro tuto lokalitu určitě stojí, mimo jiné, za návštěvu této nejjižnější části jižních Čech. Zvlášť, když se tu lze celý podzim ubytovat s 30% slevou a získat k tomu až 70% slevy na různé atraktivity.

10 důvodů, proč vyrazit do Brna

V Brně se rozhodně nudit nebudete! Na své si tu přijdou milovníci dobrého jídla, architektury i umění. Poznejte moderní tvář moravské metropole s našimi tipy na nejzajímavější místa. A jak do Brna? Přece pohodlně půjčeným autem od HoppyGo! V nabídce naleznete přes 2 000 aut a více než 300 modelů vozů, takže si na své přijde prakticky každý.

Za vínem na Stezku korunami stromů v Krkonoších

dsc 2498Máte rádi kvalitní víno a rádi byste ochutnali vína od českých, ale i zahraničních vinařů, a ještě si při tom užili krásy Krkonošského národního parku? Pak byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu Vinné Stezky, která se bude konat 19. září na Stezce korunami stromů v Krkonoších.

Slovensko přeřazuje Českou republiku mezi rizikové země, a to od pátku 18. září 2020 od 9:00 hodin

0ebzxto1rh1nlwa5 gargzxqlzxq1sbljlzzwzv30gqjd8ghjr2utp-sgdslng3gjqqz7jaV důsledku tohoto rozhodnutí dochází pro české občany s účiností od pátku 18.9.2020 od 9:00 hodin ke změně vstupních podmínek na území Slovenska.

Strana 3 z 47