TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Vláda schválila kompenzace pro skiareály

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaRozhodnutí vlády, která dnes schválila kompenzační program pro lyžařské areály, vítáme. Jsme rádi, že vláda vyslyšela naše argumenty o specifičnosti podnikání v tomto sezónním oboru a odsouhlasila speciální program určený provozovatelům skiareálů, na jehož přípravě jsme se jako Asociace podíleli. Lyžování má v Česku velkou tradici a podpora pro stovky středisek jim pomůže v jejich nelehké situaci.

České nebe vyhlíží rok 2021 s nadějí

h75xl650 palmgolf ourika marrakechSpolečnost ASIANA/Letuška.cz by loňský rok z mnohaleté firemní historie nejraději vymazala. Stejně tak by to s chutí udělaly všechny subjekty, které spadají do oblasti cestovního ruchu. V polovině února uzavřela letecké spojení se světem Čína. Uzavírka celosvětového leteckého provozu vyvrcholila v polovině března.

Skiareály jsou zavřené, lidé se ale na sjezdovkách neorganizovaně sdružují. Otevřená střediska by na hory vrátila řád.

 tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseLyžařské areály v ČR jsou od 27. 12. 2020, se vstupem do pátého stupně PES, uzavřeny zatím do 10. 1. 2021. To znamená, že provozovatelé nesmí spustit lyžařské vleky. Lanové dráhy mohou fungovat jen pro turisty, obecně ale platí zákaz užívání sjezdových tratí. Logicky tak ve skiareálech nefungují ani toalety, občerstvení a další služby, které jsou zde jinak provozovány.

Kam vyrazit na běžky

snmek 285Pomalu přichází sezona zimních sportů a my vám představíme řadu skvělých tras pro běžkaře - jak ty vyhlášené, tak i ty méně známé, které ale přesto stojí za poznání. A abyste nejezdili nikam nadarmo, na závěr si ukážeme, jak zjistit stav sněhových podmínek a běžeckých tratí v reálném čase.

Slovensko znovu zavádí zákaz vycházení.

ivan nehera_novyzamek_kostelec_no-569x433Slovensko znovu zavádí od soboty 19.12.2020 od 05.00 hodin zákaz vycházení a zavřou se provozovny. Zákaz vycházení bude od 19. 12 do 29. 12.2020  denně v době od 5:00 hod. do 01:00 hod. následujícího dne.

Báječné zážitky: Luxusní víkend pro muže: Sauna, adrenalin a whisky

snmek 288Pánové, chcete si odpočinout v luxusní horské chatě přímo v oblíbené horském středisku s možností neomezeného vstupu do sauny, s výborným jídlem, degustací whisky, adrenalinovými aktivitami a krásnými hosteskami, které se o všechno postarají?

Komentář AHS k fungování horských středisek ve 4. stupni PES

klein1Jsme rádi, že je v otázce provozu na našich horách konečně jasno. Nicméně přechod do stupně č. 4 PES je samozřejmě pro horská střediska obrovskou komplikací. Vánoční svátky znamenají pro tento sektor téměř třetinu všech tržeb z celé zimní sezóny.

Komentář AHS k vyjádření ministra Blatného k částečnému otevření lyžařských areálů v ČR

os4Pan ministr Blatný na dnešní tiskové konferenci (11. 12.) sdělil, že na pondělním jednání vlády navrhne pro lyžařské střediska model, kdy v rámci nastavení nových opatření pro stupeň 4 PES bude ve skiareálech umožněn provoz, i když se návštěvníci nebudou moci ubytovat. Tedy stejný režim, jaký funguje v Rakousku a Polsku.

Výlety s dětmi během vládních opatření

dolphin houseKvůli bezpečnosti, kombinaci vládních opatření a nastupujících zimních teplot není snadné vymyslet zábavný program pro naše malé ratolesti. Pro inspiraci vám představíme několik aktivit, které si vaše děti opravdu užijí a jsou přístupné i teď. Zvolit můžete např. komfortní SUV nebo kombík s nízkou spotřebou a dostatkem místa pro všechny členy vaší rodiny, případně jakýkoliv jiný vůz splňující vaše potřeby. A nyní už se pojďme podívat na vybrané možnosti.

Strana 2 z 47