TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Toulky podzimní Šumavou

snmek 285Pokud existuje v Čechách místo, které nikdy nezklame ani nejnáročnějšího milovníka přírody, pak je to Šumava. A zvlášť na podzim. Paprsky slunce usazeného nízko nad obzorem si se zdejší krajinou doslova hrají. Mystickou atmosféru mlhavých rán střídá fascinující magie světla a barev. Toulky touto krajinou bez nadsázky pohladí duši každého návštěvníka.

České nebe vyhlíží zimní sezon

la20manga20clubČeši v letních měsících u Letušky nakoupili letenky do celkem 512 destinací po celém světě. Nejvíce letenek se prodalo do Prahy. Jednalo se zejména o cesty Čechů žijících v zahraničí. Další v pořadí byly Kyjev, Paříž, Split, Frankfurt nad Mohanem a Amsterdam. Z dálkových destinací vedly Maledivy a Dubaj. Skokanem roku byl s dvojnásobnou poptávkou bulharský Burgas.

Dva výlety v okolí Mníšku pod Brdy

os4Lesy v okolí Mníšku pod Brdy nabízejí velké množství turistických i cyklistických tras. Najdete tu také půvabný zámek, známý barokní areál Skalka a několik restaurací a dalších občerstvoven, kde se dá dobře najíst i napít. I proto se město nedaleko Prahy stává stále častějším cílem návštěvníků z metropole i okolních měst. O Mníšku už jsem už sice psala tady, ale protože je to moje oblíbené místo, navíc se strategickou základnou u rodičů, občas ho sem znovu propašuju.

Tip na rodinný výlet do Plzně: dobrodružství s živými i pravěkými zvířaty, procházka v Tajuplném lese, vynálezy s Inženýrem a Svatba u Broučků

os1Počasí přeje výletům, poznávání nových míst a vy nevíte, kam se vydat? Oblíbeným cílem malých i velkých turistů je Plzeň. Právě teď, v létě, si v západočeské metropoli můžete společně s dětmi užít spoustu zábavy, pohybu i poučení.

Levandulové údolí v Chodouni je místem relaxace i skvělých gastronomických zážitků

8j6a9788Levandulové údolí v Chodouni ve středních Čechách se stále více etabluje jako místo, kde se kromě relaxace v bio levandulových polích v nádherné přírodě uprostřed brdských lesů můžete těšit také na skvělé gastronomické zážitky. Také proto se provozovatelé rozhodli zpřístupnit areál pro veřejnost celoročně, od podzimu do jara to bude o víkendech.

Nesprávné testování klientů cestovních kanceláří

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaV posledních dnech se v médiích objevily zprávy o velmi zvláštním způso-bu testování českých klientů některých cestovních kanceláří. Zprávy uváděly, že klienti jsou tes-továni samotestem a byly jim rozdávány předem připravené certifikáty s razítkem egyptského lékaře.

Botanická zahrada Praha zahájila výstavu orchidejí

stezka 2Trojská botanická zahrada zahájila jednu ze svých nejoblíbenějších akcí – výstavu orchidejí, která letos představí především rostlinné bohatství Jižní Ameriky. Přehlídka se stejným zaměřením – Miniatury a giganti Ekvádoru měla být k vidění již v loňském roce, ale z důvodu protiepidemických opatření byla již po čtyřech dnech konání uzavřena. Poprvé v historii výstav orchidejí tak Botanická zahrada hl. m. Prahy téma opakuje. Na návštěvníky čeká téměř tisíc orchidejí, a to jak vzácných přírodních druhů, tak pestrá škála vyšlechtěných kultivarů. Krásné a rafinované květy doplňují i další zajímavé rostliny z oblasti Ekvádoru a Jižní Ameriky.

Podzimní Písecko - Blatensko chytí každého za srdce

vstava pro vechny smysly 2018 6Písecko – Blatensko, jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje, je turistickou oblastí jako stvořenou k výletům za poznáním, zábavou a toulkami neporušenou přírodou. Zvlášť nyní, kdy se zdejší krajina zahalí do pastelových barev podzimu, jsou výlety okolím Písku a Blatné mimořádným zážitkem. Do konce listopadu zde lze navíc získat prostřednictvím voucheru z webu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) www.dovolena.jiznicechy.cz ubytování se slevou a dokonce i vyhrát pobyt zdarma.

Jaká jsou skutečná data od MMR?

karlovy vary_75Asociace cestovních kanceláří České republiky nesouhlasí s mediální reakcí Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) ze 7. září 2021. V tiskové zprávě konstatuje, že cestovní kanceláře a cestovní agentury obdržely od státu větší pomoc než řada jiných odvětví. Čísla jsou zkreslená a neodpovídají realitě. Cestovní kanceláře a cestovní agentury však již chtějí hlavně pracovat!

Strana 4 z 54