TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Češi o letní dovolenou v zahraničí rozhodně nepřijdou.

karlovy vary_17Cestovní kanceláře jsou připraveny realizovat zájezdy v letním období do oblíbených zahraničních destinací s kratší dojezdovou vzdáleností. Představitelé České republiky intenzivně jednají se svými protějšky v blízkých zemích s cílem dojednat co nejdříve bilaterální dohody o vzájemném volném pohybu osob bez restriktivních omezení, tj. bez povinných testů nebo povinné karantény při vstupu do tranzitních a cílových destinací či při návratu zpět na území ČR.

AČCKA se ohrazuje proti potenciální žalobě Evropské komise na ČR, poukazy na zájezdy jsou jedinou účinnou pomocí

02 emirates_a380_on_roundabout_2AČCKA se ohrazuje proti kritice Evropské komise vůči dvanácti členským státům EU, které se snaží o záchranu odvětví cestovního ruchu. Tucet členských států EU včetně České republiky uzákonilo možnost vydání poukazu na zájezdy. Nyní jsou prověřovány Evropskou komisí z hlediska souladu s evropským právem. Z pohledu AČCKA se Evropská komise od ČR a dalších zemí nepochopitelně dožaduje vysvětlení, namísto vlastní včasné konkrétní iniciativy pro funkční evropské řešení. 

Pohodová i aktivní dovolená mezi světovými unikáty na Loučen

cyklostezka v_okoli_kosikovskeho_potoka_tsk_praha_5Loučenský areál ve Středních Čechách nedaleko Prahy se pyšní nejenom světovým unikátem v podobě LABYRINTÁRIA – souborem bludišť v zámeckém parku, nabízí ale rovněž zázemí pro klidnou a pohodovou dovolenou. Zámecký park v anglickém stylu je ideálním místem nejenom pro oblíbené piknikování, kdekoli se Vám zlíbí, ale jeho odlehlé části se výborně hodí k meditacím, cvičení jógy, chůzi či běhání.

Zlé dvojče Pompejí: Zatopené město neřestí na dně Neapolského zálivu

8-1-photoStarověké římské město Baiae se rozkládalo na severozápadním pobřeží Neapolského zálivu. V době svého největšího rozmachu, zejména ke konci římské republiky, bylo považováno za módní středisko proslulé svými hedonistickými zábavami a s tím souvisejícími skandály, jakési Las Vegas antické Říše římské.

Ukončení omezení vycestovat - informace k cestám do zahraničí v souvislosti se šířením koronaviru ve světě

os3V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě.

Veřejné prohlášení Asociace cestovních kanceláří České republiky k situaci v letecké dopravě 2020

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseAsociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) pozorně sleduje současné dění kolem skupiny Smartwings Group, která se, stejně jako mnohé další letecké společnosti ve světě, dostala bez vlastní viny do finančních potíží. Je známou skutečností, že společnost Smartwings posledních více než 20 let zajišťuje téměř výlučně leteckou přepravu pro většinu zákazníků cestovních kanceláří v České republice.

5 zajímavých tipů, kam aktuálně vyrazit na výlet po Čechách nejen s dětmi

loue-rumcajs-1Česká republika skýtá mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. O to větší zážitek je se na ně podívat z výšky. A že nevíte, co momentálně s dětmi podniknout? Namažte svačiny a vyrazte ukázat svým ratolestem, jaká místa je možné vidět ze známých a méně známých kopců či rozhleden. Pokud na takový výlet nemáte to správné, pohodlné či bezpečné auto, nezoufejte! 

Řešení mimořádných okolností v cestovním ruchu vzniklých v důsledku koronaviru

0erlitzen ski-alpin 3954Představenstvo Asociace cestovních kanceláří České republiky projednalo 27. února 2020 problematiku řešení mimořádných okolností v cestovním ruchu, vzniklých v důsledku vývoje situace v záležitosti koronaviru Covid19, v souladu s platnou českou legislativou a doporučilo českým cestovním kancelářím postupovat ve vzorových případech jak níže uvedeno.

Jižní Čechy loni zaznamenaly historicky nejvyšší návštěvnost

 

Jihočeský kraj loni zaznamenal rekordní, historicky nejvyšší návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení (HUV). Vyplývá to z výsledků čerstvě zveřejněné analýzy návštěvnosti regionu zpracované Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jejím rozborem se už podrobně zabývá také Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR), která získaná data využije pro cílené směřování nové turistické nabídky na konkrétní návštěvnické skupiny.

Strana 4 z 44