TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Na dovolenou v Českém Krumlově týden sotva stač

3d castolovice_zverinec_pavi jaro 2Český Krumlov, město zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, pandemie hodně změnila. Zatímco se jeho centrum v době předcovidové topilo v záplavě zahraničních turistů, je nyní skutečnou oázou klidu a pohody. Přinejmenším bude ještě pár měsíců trvat, než se sem kohorty cizinců vrátí, domácí turisté tak nyní získali jedinečnou příležitost zažít genia loci Českého Krumlova v jeho skutečné podobě.

Česká Kanada: výletní trasy na míru

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaPřímo na míru rodin s dětmi ušila svou speciální nabídku turistická oblast Česká Kanada. Už loni se průvodcem nejmenších po této turisticky mimořádně atraktivní lokalitě stala dvojice jejich malovaných vrstevníků, Čendy a Katky. Projekt Dětská Kanada, který děti zabaví a rodiče zbaví obav, že se jejich ratolesti budou při toulkách Českou Kanadou nudit, se stále rozšiřuje o nové a nové atraktivity.

Třeboňsko: cesta za lidovou architekturou

0birnenkorb-mostviertel--dUnikátní cesta za lidovou architekturou v srdci veselských blat je jednou ze zatím méně známých atraktivit, které svým hostům nabízí turistická oblast Třeboňsko.

Jižní Čechy jsou nejoblíbenějším regionem nejen pro výlety s dětmi

ivan nehera_novyzamek_kostelec_no-569x433Jihočeský kraj posbíral v rámci devátého ročníku ankety Kraj mého srdce v osmi hodnocených tematických kategoriích celkem 7 „medailí“. Tři zlaté a čtyři stříbrné. Nejoblíbenější jsou v kategoriích Kam na výlety s dětmi, Kam na koně a koňské stezky a Kam za zážitkem a adrenalinem. Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s., a pod záštitou Asociace krajů České republiky.

Češi jsou národem pejskařů, se svými mazlíčky ale příliš necestují

palmillaU příležitosti mezinárodního svátku domácích mazlíčků Love Your Pet Day, který letos připadá na sobotu 20. února, zveřejnila společnost Kiwi svá data související právě s cestováním s domácími mazlíčky.

Toulava skýtá rozjímavé putování po významných jihočeských klášterech

y7emoh3rgwnwkv0btr0pxtg8oxgjwljbmcrqfbk5kn5wvefenlrvm1tu3bdnemm8qob1ymwPutování krajinou s cílem sebepoznání, odpočinku a útěku od běžných starostí, je stále vyhledávanější formou dovolené. Našinec přitom kvůli tomu ovšem nemusí vyrazit například až do Santiaga de Compostela. Plnohodnotnou náhradu pro své rozjímání a hledání vnitřního klidu najde na jihu Čech. Turistická oblast Toulava totiž připravila pro turisty tři unikátní poutní stezky, které spojují tři významné jihočeské kláštery. V Milevsku, Táboře Klokotech a Bechyni.

Horská střediska se připravují na letní sezónu

c oetscher_weinfranz.atHory opět ožívají a skiareály se připravují na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se ve Špindlerově Mlýně poprvé rozjede v sobotu 15. května 2021, v provozu pak bude všechny další víkendy. Ve stejný den se spustí i provoz sedačkové lanovky Skalka na Ještědu. Oba skiareály nabídnou široké spektrum aktivit pro dospělé i děti, atraktivní program a možnost výhodného on-line nákupu jízdenek či jiných služeb předem z pohodlí domova. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.

Asociace cestovních kanceláří ČR hlásí, že se turistická sezóna úspěšně rozbíhá

lqslbye2tmvj2jvsgbbaegqpxi9jmmka5rj7km-oi3isbe0bmyeazg7dsod6abxzt xi_6eAsociace cestovních kanceláří České republiky i oficiální státní informační zdroje mají zcela jiná čísla, než jak pro server seznamzpravy.cz uvedl Jiří Jelínek ze skupiny DER Touristik EE, pod kterou patří i Exim Tours a Fischer.

Hoteliéři chtějí otevírat hlavně opatrně, bojí se opětovného uzavření.

 

Čeští hoteliéři vyhlížejí světlo na konci kovidového tunelu. Většina z nich se připravuje na otevření v druhé polovině května, přestože zatím není jasné, zda bude platit původní návrh omezující kapacitu anebo se ubytovací zařízení otevřou bez omezení výměnou za týdenní zpoždění. Pro řešení, které navrhl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se vyjádřila asi třetina hoteliérů.

Strana 7 z 54