TRAVELNEWS.CZ

Jarní vábení horské přírody

statek seiberlechnerhofKde ještě před pár dny ležel sníh, dnes se už louka zelená. Jaro přichází nejen do údolí řek, ale pomalu se už dostává i do vyšších nadmořských výšek. Jarní období je plné pozitivních barev a vůní půdy i rozkvétajících květů, které si dosyta užijete i na italských jihotyrolských farmách sdružení Roter Hahn.

Tip na výlet: Friuli-Venezia Giulia

ubytovaniFriuli-Venezia Giulia je přímořský severoitalský autonomní kraj, který se od roku 1963 díky specifickým geografickým, etnickým a historickým podmínkám těší zvláštnímu statutu.

Jarní tipy z Jižního Tyrolska

drei zinnen helmOchutnávky vín na horských chatách na sjezdovkách, zvýhodněné nabídky na skipasy, ubytování a hlavně slunečné počasí – takové je jarní lyžování v Jižním Tyrolsku/Südtirol na severu Itálie. Tady je několik tipů na zajímavé akce.

Využijte nadcházejících svátků jara a volných květnových dnů a načerpejte v Hévízu novou energii…

jezero hvzStejně jako příroda i lidé se s příchodem jara probouzejí ze „zimního spánku“ a potřebují svým tělům i duším dodat novou energii. K nejpříjemnějším možnostem duševní očisty patří rozhodně uvolňující masáž a koupel. Ty celoročně, bez ohledu na počasí, nabízí maďarské, biologicky aktivní termální jezero Hévíz, jehož teploty dosahují na jaře příjemných 26 – 28°C.

4x romantický útěk do Belgie

mont des_arts_kunstberg_c_jean_pol_lejeune_visit_brussels_websizeHledáte tip na romantický výlet? Na Valentýna, prvního května či kdykoliv jindy? „Vyzkoušejte něco netradičního. Vydejte se do romantických Antverp a prohlédněte si diamanty, které nosily královny. Brusel vás zavede do ráje čokolády. Gent vám nabídne den plný relaxace. A v Liege na vás čeká romantická večeře, na jakou se nezapomíná.

Karneval v Nice

karneval v_nice_foto_otc_nice_a_issock_websizeChcete konečně zažít atmosféru pořádně divokého karnevalu? Vydejte se na Francouzskou riviéru, kde se od 11. do 26. února 2017 koná jedna z největších karnevalových oslav na světě. Miliony návštěvníků sem každoročně přijíždějí podívat se na průvod alegorických vozů, tanečníků, hudebníků, akrobatů, záplavy květin a gigantických postav.

Sicílie – tajemný i přívětivý ostrov

4Když se řekne Sicílie, napadne nás asi jako první mafie a hned potom Etna. Při návštěvě tohoto půvabného ostrova vás jako turisty žádné dobrodružství s mafiány čekat nebude, zato Etnu si užijete skoro na každém kroku. Sopka je dominantou Sicílie a se svou výškou přes 3 000 metrů (vzhledem k neustálé aktivitě sopky se výška může měnit) a oblaky kouře je viditelná takřka z každého místa na ostrově.

Zimní dovolené na horách jsou letos v kurzu - cestovní kanceláře počítají s 3% nárůstem prodejů.

nz south islandLetošní prodeje lyžařských zájezdů se v současné době vyvíjejí velmi dobře, cestovní kanceláře očekávají rostoucí zájem českých lyžařů + 3 %. Letos v zimě budou dovolené na horách v kurzu. Po loňské sezóně, kdy nasněžilo víceméně až v polovině ledna, je po lyžování hlad a Češi s nákupem zimní dovolené začali letos dříve.

Navarra, kraj růžových vín

bardenas reales 7001 patxi urizKdo už nyní plánuje na jaro a léto příštího roku aktivní a zcela neotřelou dovolenou, může se vydat do Navarry. Tato oblast se těší popularitě na celém světě, protože vždy 6. července se útěky před býky, odehrávající se v ulicích Pamplony, dostanou jako první zpráva do všech televizních kanálů světa a Navarra se rázem stane slavnou.

Strana 9 z 26