TRAVELNEWS.CZ

4x romantický útěk do Belgie

mont des_arts_kunstberg_c_jean_pol_lejeune_visit_brussels_websizeHledáte tip na romantický výlet? Na Valentýna, prvního května či kdykoliv jindy? „Vyzkoušejte něco netradičního. Vydejte se do romantických Antverp a prohlédněte si diamanty, které nosily královny. Brusel vás zavede do ráje čokolády. Gent vám nabídne den plný relaxace. A v Liege na vás čeká romantická večeře, na jakou se nezapomíná.

Karneval v Nice

karneval v_nice_foto_otc_nice_a_issock_websizeChcete konečně zažít atmosféru pořádně divokého karnevalu? Vydejte se na Francouzskou riviéru, kde se od 11. do 26. února 2017 koná jedna z největších karnevalových oslav na světě. Miliony návštěvníků sem každoročně přijíždějí podívat se na průvod alegorických vozů, tanečníků, hudebníků, akrobatů, záplavy květin a gigantických postav.

Sicílie – tajemný i přívětivý ostrov

4Když se řekne Sicílie, napadne nás asi jako první mafie a hned potom Etna. Při návštěvě tohoto půvabného ostrova vás jako turisty žádné dobrodružství s mafiány čekat nebude, zato Etnu si užijete skoro na každém kroku. Sopka je dominantou Sicílie a se svou výškou přes 3 000 metrů (vzhledem k neustálé aktivitě sopky se výška může měnit) a oblaky kouře je viditelná takřka z každého místa na ostrově.

Zimní dovolené na horách jsou letos v kurzu - cestovní kanceláře počítají s 3% nárůstem prodejů.

nz south islandLetošní prodeje lyžařských zájezdů se v současné době vyvíjejí velmi dobře, cestovní kanceláře očekávají rostoucí zájem českých lyžařů + 3 %. Letos v zimě budou dovolené na horách v kurzu. Po loňské sezóně, kdy nasněžilo víceméně až v polovině ledna, je po lyžování hlad a Češi s nákupem zimní dovolené začali letos dříve.

Navarra, kraj růžových vín

bardenas reales 7001 patxi urizKdo už nyní plánuje na jaro a léto příštího roku aktivní a zcela neotřelou dovolenou, může se vydat do Navarry. Tato oblast se těší popularitě na celém světě, protože vždy 6. července se útěky před býky, odehrávající se v ulicích Pamplony, dostanou jako první zpráva do všech televizních kanálů světa a Navarra se rázem stane slavnou.

Zimní dovolená v Salcbursku - výhodné nabídky paušálů 2016/17

frieder blickle7Zimní dovolená v Salcbursku, to je zábava pro celou rodinu. Atraktivní balíčky, které nyní nabízejí zimní sportovní regiony, dělají z lyžování dostupnou zábavu. Výhodné paušály pro sezónu 2016/17 zahrnují například zlevněné skipasy, zvýhodnění pro děti a mnoho dalších lákadel.

Advent se blíží. 5 nejkrásnějších vánočních trhů ve střední Evropě vám učaruje

dresdenBlížící se advent je přítomný všude, kam se člověk podívá. Venkovní teploty pomalu klesají k nule, ve večerních ulicích svítí tisíce barevných žárovek, na každém kroku je cítit cukroví, medovina nebo svařené víno a na náměstích připomínají blížící se Štědrý den vánoční trhy. Každý vánoční trh má svá specifika.

Elektronické cestovní povolení při cestách do Schengenu bude platit od r. 2020, pro cestovní ruch je zásadní otázka rychlosti zpracování povolení

kolnsk dm 2Elektronické cestovní povolení při cestách do Schengenu by mělo platit až od r. 2020. Poplatek za vstup činí dle návrhu 5 EUR. Jaký bude dopad na cestovní ruch zodpoví otázka rychlosti zpracování povolení.

Romantická zákoutí Bavorska na Dunajské panoramatické trase

pvoz na dunaji foto michael krnerŘezno, 2016: Dunaj - druhá nejdelší evropská řeka – nabízí spoustu nádherných míst k výletům plným objevování a poznávání. Jedním z nich je například turistická Dunajská panoramatická trasa, která se vine krásnou oblastí východního Bavorska. Mezi Pasovem, jinak také přezdívaným „Město tří řek", a malým městečkem Neustadt an der Donau se nachází historický úsek, který je známý nejen svým přírodním bohatstvím, ale také inspirativní kulturou a gastronomií.

Strana 10 z 27