TRAVELNEWS.CZ

Kam na jeden z nejlepších ryzlinků na světě? Rozhodně do Moselského údolí!

marienthalausblickMoselská vinařská oblast leží nedaleko 51. stupně zeměpisné šířky, který je nejsevernější klimatickou hranicí pro pěstování vinné révy. Země se pyšní oslnivou a úspěšnou historií vinařství a je nazývána „královstvím ryzlinku rýnského". Tomu se v chladnějším prostředí velice daří, a to především na jihozápadě Německa, který je vinařskými oblastmi protkaný. Význam místních slunečných svahů dokázali ocenit již Římané a byli to právě oni, kdo tu začal vinnou révu pěstovat. Po téměř tisíci letech tradice tamní vinaři opravdu vědí, co dělají, a na výsledcích jejich práce je to nepochybně znát.

Oktoberfest - Největší pivní festival světa letos vypukne za velkých bezpečnostních opatření

websize munich_traditional_costume_at_the_oktoberfest_deutsche_zentrale_fur_tourismus_e_v_kiedrowski_rainerSlavnosti piva v Mnichově jsou každoročně největším svátkem příznivců chmelového moku. Letos začínají 17. září a pivo a zábava budou na Tereziánské louce v hlavní roli do 3. října, to vše pod dohledem a řadou velkých bezpečnostních opatření. Autobusy Eurolines vás na Oktoberfest zavezou od 350 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Trendem je prodloužený víkend v Chorvatsku a Slovinsku

websize plitvicka_jezera Poznejte nejčastější dovolenkovou destinaci Čechů jinak! Sbalte si batoh, naskočte na autobus a za hubičku hurá na skok do Slovinska a Chorvatska. Poradíme vám, co tam poznat, zažít, a stihneme i výlet k Plitvickým jezerům!

 

Bývalý uhelný důl Zollverein pod ochranou UNESCO láká na množství kulturních akcí

copyright jochen tack stiftung zollvereinNení příliš časté, aby se bývalý uhelný důl dostal pod ochranu UNESCO. Přesně to se ale stalo v případě těžebního komplexu Zollverein v německém Porúří, který se změnil ve vyhledávané kulturní centrum, kde pravidelně probíhají výstavy a festivaly. Jeden a půl milionu návštěvníků ročně z komplexu dělá nejnavštěvovanější turistickou atrakci v oblasti Porúří. Ne nadarmo se pyšní označením „nejkrásnější uhelný důl na světě".

K moři jinak: Nejkrásnější městské pláže Evropy

websize nice otcn a issock www nicetourisme com 01Chcete vyrazit k moři, ale nechcete strávit celou dovolenou povalováním na pláži? Navštivte místa, kde vám přeplněné pláže neznechutí zasloužený odpočinek. Dánsko, Francie, Španělsko, Nizozemí i Itálie mají své skrýše, kde si užijete teplo, prozkoumáte vyhlášené pamětihodnosti a zažijete autentickou atmosféru. Jeďte do pulsujícího kulturního města a přitom buďte u moře!

Tip na dovolenou - rakouské městečko Mariazell

7Městečko Mariazell a jeho okolí nazývané Mariazeller Land je jedním z nejúžasnějších turistických míst v Rakousku. Leží v oblasti severních Vápencových Alp (Türnitzer Alpen) ve spolkové zemi Štýrsko u hranic s Dolním Rakouskem. Nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu, desítky kilometrů značených turistických tras, cyklostezky, zábavní parky, koupání v čistém jezeře, atraktivní sporty, historické památky a - protože leží v Alpách - v zimě upravené sjezdovky a běžecké tratě.

Dovolená v Řecku 6x jinak: Termální prameny, želvy, cyklistické stezky i velkolepá historie

2. pga catalunya resort - stadium course - hole 11Řecko, a především jeho ostrovy, nabízí celou řadu tradičních i méně známých lákadel a oprávněně patří mezi nejvyhledávanější dovolenkové destinace českých turistů. Díky jeho rozmanitosti se můžete do Řecka vydat i několik let za sebou a pokaždé objevíte něco nového. Navíc ceny pobytů do Řecka letos klesají. Průměrná cena prodaného zájezdu do řeckých letovisek byla letos v červnu oproti loňsku nižší dokonce o 1 530 Kč. Čtyřčlenná rodina tak za dovolenou ušetří přes 6 000 korun.

Ferraty: vysokohorská turistika pro zkušené i začátečníky

ferrata v jinm tyrolskuFerraty, nebo také „železné" či „zajištěné cesty", jsou čím dál tím více populárnější formou vysokohorské turistiky. Především v Evropě jich nalezneme nespočet. Ferraty v Jižním Tyrolsku patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším. Vyzkoušejte je i vy. Ubytovat se můžete v jejich bezprostřední blízkosti na farmách sdružení Roter Hahn.

Nejoblíbenější destinací pro dovolenou u moře je pro Čechy Chorvatsko, ukázal průzkum.

bol-zlatni-rat-ivo-biocina kleinCNTB (Chorvatské turistické sdružení) dnes zveřejnilo výsledky veřejného průzkumu zpracovaného společností TNS AISA. Z průzkumu vyplývá, že Chorvatsko dlouhodobě patří k našim nejoblíbenějším letním destinacím – alespoň jednou v životě tam bylo 59 % Čechů, 18 % dokonce 4krát a více. Dvacet procent českých turistů, kteří se letos v létě chystají vyrazit k moři, zamíří do Chorvatska.

Strana 10 z 26