TRAVELNEWS.CZ

Tip na dovolenou - rakouské městečko Mariazell

7Městečko Mariazell a jeho okolí nazývané Mariazeller Land je jedním z nejúžasnějších turistických míst v Rakousku. Leží v oblasti severních Vápencových Alp (Türnitzer Alpen) ve spolkové zemi Štýrsko u hranic s Dolním Rakouskem. Nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu, desítky kilometrů značených turistických tras, cyklostezky, zábavní parky, koupání v čistém jezeře, atraktivní sporty, historické památky a - protože leží v Alpách - v zimě upravené sjezdovky a běžecké tratě.

Dovolená v Řecku 6x jinak: Termální prameny, želvy, cyklistické stezky i velkolepá historie

2. pga catalunya resort - stadium course - hole 11Řecko, a především jeho ostrovy, nabízí celou řadu tradičních i méně známých lákadel a oprávněně patří mezi nejvyhledávanější dovolenkové destinace českých turistů. Díky jeho rozmanitosti se můžete do Řecka vydat i několik let za sebou a pokaždé objevíte něco nového. Navíc ceny pobytů do Řecka letos klesají. Průměrná cena prodaného zájezdu do řeckých letovisek byla letos v červnu oproti loňsku nižší dokonce o 1 530 Kč. Čtyřčlenná rodina tak za dovolenou ušetří přes 6 000 korun.

Ferraty: vysokohorská turistika pro zkušené i začátečníky

ferrata v jinm tyrolskuFerraty, nebo také „železné" či „zajištěné cesty", jsou čím dál tím více populárnější formou vysokohorské turistiky. Především v Evropě jich nalezneme nespočet. Ferraty v Jižním Tyrolsku patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším. Vyzkoušejte je i vy. Ubytovat se můžete v jejich bezprostřední blízkosti na farmách sdružení Roter Hahn.

Nejoblíbenější destinací pro dovolenou u moře je pro Čechy Chorvatsko, ukázal průzkum.

bol-zlatni-rat-ivo-biocina kleinCNTB (Chorvatské turistické sdružení) dnes zveřejnilo výsledky veřejného průzkumu zpracovaného společností TNS AISA. Z průzkumu vyplývá, že Chorvatsko dlouhodobě patří k našim nejoblíbenějším letním destinacím – alespoň jednou v životě tam bylo 59 % Čechů, 18 % dokonce 4krát a více. Dvacet procent českých turistů, kteří se letos v létě chystají vyrazit k moři, zamíří do Chorvatska.

Objevte skryté perly evropského pobřeží. Nabízejí klid i příznivější ceny

0eiielde-my0mshste8ln4fia1lcjz-38uovwwdsvmxfc0qdne3aao3a94p5ziownngpoqiPokud ještě hledáte ideální dovolenou pro letošní rok, zkuste opustit seznam klasických destinací. I Evropa totiž ještě skrývá místa, která si dokázala zachovat svou původní krásu a nedotčenost. Vydejte se na neznámé pláže Řecka, Itálie či Bulharska a užijte si prázdniny plné klidu. Navíc lépe poznáte místní kulturu a dost možná vás celý zážitek vyjde mnohem levněji než v zavedených evropských destinacích.

Skvělý tip pro cyklisty: Dolní Rakousko

na-kole-udolim-traisentalV Dolním Rakousku jsou cykloturisté vítáni! A to nejen na značkách před restauracemi, které pro ně poskytují vhodné zázemí, ale především na více než 4 000 kilometrech tras, jež ročně přilákají několik set tisíc milovníků cyklistiky z celého světa.

Tip: Weiher Hof Dovolená na statku v Natz-Schabs

rotundaUžijte si odpočinkovou dovolenou na nově vybudovaném statku na nádherně klidném místě. Obklopují ho ovocné sady a lesy. V idylické vesničce prožijete přírodu všemi smysly: uvidíte, jak slunce brzy ráno probouzí k životu naše působivé okolí, z okna uslyšíte ptačí štěbetání, ucítíte vůni domácího jablečného štrúdlu, ochutnáte ovoce a zeleninu a pocítíte přírodní dřevo v apartmánech a pokojích k pronájmu.

Řecko v loňském roce navštívilo o 14,6 % více turistů z Evropy.

isla saonaV návaznosti na shodu zemí EU s Tureckem na návrhu dohody o migraci, by nelegální migranti měli být vraceni z řeckých ostrovů zpět do Turecka přibližně od dubna. To by značně pomohlo ostrovům, které jsou uprchlickou krizí nejvíce zasaženy - Kos, Samos, Chios a Lesbos. Pokud proces navracení bude fungovat dle předpokladů, budou tyto ostrovy již bez uprchlíků a turisté nebudou mít důvod obávat se dovolené ve zmíněných destinacích.

Belgie: Bezpečnostní situace

web kredit  www.visitbrussels.be   fotograf  eric danhier edanhierV souvislosti se sérií výbuchů na letišti a ve stanici metra v Bruselu Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje a doporučuje:

Strana 10 z 25