Hlavní stránka

Za teplem nemusíte cestovat na druhou stranu světa.

01dasPřestože v Česku už nastal pravý podzim a doprovází jej všechny neduhy od krátkých dnů, výkyvů teplot i ranních mrazíků, na jihu Evropy je počasí stále zalité sluncem. Zbývá vám v práci pár dní volna? To naprosto stačí k tomu, abyste si vyčistili hlavu, načerpali vitamín D, a ještě zažili nejkrásnější dovolenou.

Nejnovější chloubou cyklostezek v Trentinu

stezka 2Nejnovější chloubou cyklostezek v Trentinu se stala trasa, která vede podél údolí Fiemme a Fassa na úpatí vrcholů světového dědictví UNESCO. Podzim je ideálním obdobím k objevování nových tras na horském kole

Re:generace a udržitelné cestování: svoboda a pravá divočina – to jsou bulharské Rodopy

looking towards the 12th green of burnham  berrow one of the championship links in the atlantic links trailLidstvo na Zemi zaujímá pouze 0,01 procenta všeho živého. Přesto stihlo za svoji existenci vyhubit 83 procent divokých zvířat a polovinu rostlin. Rodopské hory v Bulharsku ukazují, že regenerace je možná – místní i turisté zde splývají s přírodou a téměř vymřelé druhy se vracejí.

V dosud otevřených horských chatách, po vysokohorských stezkách obklopených tichem

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kPodzim na horách je obdobím roku, kdy je každý prostor zahalen do ticha. Obklopuje údolí, rozcestí, stěny a jen čas od času ho naruší hvizd svišťů nebo řev jelenů, zpěv kukačky, zvuk větru, kámen valící se dolů z kopce.

V červenci do ČR přijelo víc turistů, podnikatelé se ale v kontextu s energiemi připravují na složitý podzim a zimu

osO 31 % víc hostů než loni přijelo letos v červenci do hotelů v České republice. Srovnáme-li data se stejným obdobím před pandemií covidu-19, tedy s prvním prázdninovým měsícem roku 2019, návštěvníků bylo o 5,7 % méně než dřív. Vyplývá to z informací Institutu Turismu, které na základě dat Českého statistického úřadu vyjdou na www.tourdata.cz.

Strana 4 z 55