Hlavní stránka

Tyrolsko: Tradiční byliny a jejich účinky

chliV jarní přírodě se pomalu vše probouzí, květiny, stromy, keře a bylinky začínají rozkvétat a dělit se nejen o svou krásu, ale i užitek. Voňavá Majoránka, uklidňující Meduňka, ale i Šalvěj a Měsíček. Jak s nimi naložit? Dejte na rady pravých a zkušených statkářů z Jižního Tyrolska a naučte se byliny správně využívat. Pravidelná dávka bylinných čajů může posloužit jako báječná prevence těla i ducha, udělejte si nový zdravý rituál.

Itálie: Rozšíření koronaviru COVID-19

c oetscher_weinfranz.atV severní Itálii došlo k potvrzení ohnisek a rozšíření koronaviru  SARS CoV-2 (způsobující nemoc COVID-19) zejména v regionech Lombardie, Benátska/Veneto, Emilia Romagna a Piemontu. 

Trhlé karnevalové oslavy v Kolíně nad Rýnem letos vedou nad přelidněnými Benátkami!

ffsMěsíc karnevalů je tu a Benátky jsou jako každý rok přecpané k prasknutí. Věděli jste, že u našich západních sousedů najdete také bujaré karnevalové oslavy?Může vám to připadat trochu zvláštní, pokud patříte k většině lidí, co si o Němcích myslí, že jsou seriózní a vždy disciplinovaní. 

Tip: Večerní prohlídky v korunách stromů

stezkaStezka korunami stromů Krkonoše na letošní zimu opět přichystala populární večerní prohlídky. Zažít večerní les v doprovodu odborného průvodce návštěvníci mohou po celou dobu jarních prázdnin, a to každou středu od 5. února do 11.března. Největší zážitek z večerních prohlídek mají samozřejmě děti, pro které je poznávání zvířat podle zvuků a hledání jejich blýskajících se očí v lese pomocí baterek neobvyklé dobrodružství.

3 způsoby jak si letos užít svátek zamilovaných, Valentýna

ivan nehera_panorama_podorlickoVečeře při svíčkách už pro vás ztrácí kouzlo a tak přemýšlíte, jak si nejzamilovanější den v roce udělat zase jedinečný? Naplánujte si na svatého Valentýna neobyčejné dobrodružství a uneste svou milovanou polovičku do hor. Tři způsoby pobytů, které mají jedno společné – Jižní Tyrolsko, jen pokaždé jinak. Nádherná krajina přímo vybízí k společnému rozjímání a odpočívání daleko od ostatních lidí, městského ruchu a povinností. Načerpejte energii a užívejte si relax v útulných a luxusních apartmánech nebo vyrazte do dechberoucí přírody kolem.  

Strana 7 z 50