TRAVELNEWS.CZ

Styl

Nejlepší lezci se představí Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

foto mr_v_lezen_na_obtnost rok_ 2017_10Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu oslav naší republiky, mezi které mohou být beze sporu zařazeny i výkony českých sportovců světového formátu. V pražské Metropoli Zličín se uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Fanoušci lezení i široká veřejnost se mohou těšit na jedinečný zážitek a zároveň možnost vidět i špičkové lezce naší země. Účast na Mistrovství potvrdily i lezecké hvězdy Adam Ondra a Jakub Konečný, které se představí v nedělním finále.

Klára Issová, Hana Vagnerová, Lucie Vondráčková, Lenny a další známé osobnosti v projektu Markety Novak (Ne)objevené tváře památek

ne-objeven tve pamtek gabriela koukalov zmek libochovice foto marketa novak nahledMladá úspěšná fotografka Marketa Novak ve spolupráci s Národním památkovým ústavem připravila edici pozoruhodných fotografií celebrit na 11 méně známých a navštěvovaných českých a moravských historických místech – (Ne)objevené tváře památek. Coby ambasadoři se před objektivem objevili například Klára Issová, Hana Vagnerová, Lucie Vondráčková, Lenny, Gábina a Petr Koukalovi či sourozenci Ponerovi.

Jaké nejkurióznější teambuildingové akce firmy poptávají?

ernobylPodzim je za dveřmi a s ním přichází v mnoha firmách období teambuildingových akcí. Co je cílem času stráveného s kolegy mimo pracovní prostředí? Kromě posílení vztahů v kolektivu a poznání spolupracovníků v nestandardních situacích, účastníci mohou navštívit místa, kam by o běžné dovolené nezavítali. Jedinečným příkladem je teambuilding v Černobylu.

Dny českého piva ve smíchovských hospodách i na dvoře pivovaru

dvo 8776Staropramen se připojuje k tradičním oslavám Dnů českého piva. V podání Smíchovského pivovaru se bude slavit ve vybraných hospodách, kde dojde 20. září za přítomnosti pivovarských k slavnostnímu naražení Extra chmelené 12. Oslavy vyvrcholí v sobotu 22. září akcí přímo na dvoře pivovaru Staropramen.

Festival Pravá chuť Dolce Vita

dsc 7723Od 7. do 9. září budou mít všichni gurmáni možnost v rámci festivalu ochutnat speciality z italské sýrové gastronomie. Nejlepší šéfkuchaři se zapojí do programu „Pravá chuť Dolce Vita“, jenž podporuje originální italské sýry, které nesou označení DOP a IGP.

8. ročník VEGEFESTu – nově festivalu soběsta(te)čnosti

v zti indick mangoFestival VEGEFEST po sedmi letech existence dokončil proměnu z festivalu zaměřeného primárně na stravování na festival věnovaný udržitelnému a soběstačnému životnímu stylu, neboť původní poslání festivalu s těžištěm v oblasti stravování bylo naplněno společně s rozšířením veřejně dostupných možností vegetariánského, veganského i raw stravování.

Vědecká show o budoucnosti umělé inteligence – již tuto sobotu v pražském Divadle Hybernia

suzacaa85brvqm6zkukflydco7lvm4vzqw9u1gtsyn7rtwdmle4fs00gv-rzlop2vdhvasiOd ostatních akcí ve světě se konference liší svým zaměřením na tzv. obecnou umělou inteligenci – tu, která podle vizionářů v budoucnu dokáže samostatně uvažovat a způsobí významné společenské změny. Program vyvrcholí v sobotu sérií atraktivních prezentací pro širší odbornou veřejnost s názvem Future of AI v Divadle Hybernia, vstupenky jsou k dispozici na webu akce.

8. ročník VEGEFESTu se uskuteční na Vyšehradě

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaFestival VEGEFEST po sedmi letech existence dokončil proměnu z festivalu zaměřeného primárně na stravování na festival věnovaný udržitelnému a soběstačnému životnímu stylu, neboť původní poslání festivalu s těžištěm v oblasti stravování bylo naplněno společně s rozšířením veřejně dostupných možností vegetariánského, veganského i raw stravování.

Chystáte se studovat v zahraničí? Nezapomeňte na lékařské vyšetření, v některých zemích bez něj nedostanete vízum

Studijní pobyty v zahraničí lákají čím dál více zejména mladých lidí. Podle Euroskopu se do zahraničí jen v rámci programu Erasmus+ vydalo už na čtvrt milionu Čechů.1 S cestou za hranice našeho státu se váže nejen spousta zkušeností a zážitků, ale i řada formalit, které je nutné zvládnout ještě před odjezdem. Jednou z nich by měla být i preventivní lékařská prohlídka.

Strana 9 z 45