TRAVELNEWS.CZ

Styl

420PEOPLE – extáze i symbióza tance a hud

staen soubor 4Už více než 10 let patří představení souboru současného tance s názvem 420PEOPLE k tomu nejlepšímu, co česká divadelní scéna nabízí. Václav Kuneš, který je jedním ze zakladatelů souboru a diváci ho znají například z populárního TV pořadu StarDance, popisuje jeho činnost velmi výstižně: „Je to taneční a hudební extáze, která je oslavou dokonalosti těla a pohybu.“

Úrazy na zimní dovolené se mohou prodražit. Bez pojištění raději neodjíždějte

c oetscher_weinfranz.atZimní sezóna je v plném proudu a také letos spousta Čechů vyjíždí za sněhem do zahraničí. Rakouské nebo italské sjezdovky jsou autem dostupné za několik hodin a oproti českým svahům nabízejí nejen lepší přírodní podmínky, garanci sněhové přikrývky, ale mnohde také kvalitnější servis.

Největší, nejlepší i nejbizarnější letiště na světě

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaLetecká doprava u nás minulý rok trhala rekordy. Roste obliba dálkových destinací a nároky na jednotlivá přestupní letiště se zvyšují. Uzlová letiště se pro cestující stávají zónou odpočinku nebo naopak zábavy při jejich cestách do cílových destinací. Kde se rozhodně na přestupu nudit nebudete a přes jaké letiště si raději naplánovat co nejrychlejší odlet?

Blíží se Global Money Week 2019, který pomáhá s finanční gramotností.

lqslbye2tmvj2jvsgbbaegqpxi9jmmka5rj7km-oi3isbe0bmyeazg7dsod6abxzt xi_6eV posledním březnovém týdnu se Česko už potřetí zapojí do mezinárodního projektu Global Money Week (GMW). Cílem akce je bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity napříč generacemi. Letošní ročník nese podtitul „Uč se. Šetři. Vydělávej“.

Cestujeme s dětmi letadlem i lodí

 staen soubor 14Během roku se s dětmi běžně přemisťujeme auty, autobusy nebo vlaky. O prázdninách ale přibývají i cesty letadlem či lodí. Pokud už teď sledujete s obavami blížící se termín vašeho letu či plavby a máte starost, jak je vaše ratolest zvládne, možná vám přidají na klidu rady a zkušenosti Štěpánky Štrougalové, maminky 4 dětí.

Jazykové trendy pro rok 2019? Angličtina nutnost, druhý jazyk velká výhoda

staen soubor 2Dnešní generace mladých lidí se bez jazykové výbavy neobejde. Kromě výuky ve škole a doučování pomáhají studentům zlepšit cizí jazyk i studijní pobyty v zahraničí. Ty reagují na poptávku zájemců a také na pracovní trh. Jaké jazyky je tedy nezbytné umět, aby člověk uspěl při pracovním pohovoru?

Pavel Sehnal: Po dobytí jižního pólu je prvním Čechem, který zdolal na obou pólech Last Degr

staen soubor 15Nadšenec, sportovní dobrodruh a zároveň i iniciátor Pavel Sehnal, oficiálně 13. ledna 2019 dobyl po osmidenní výpravě jižní pól. Z mezinárodní, převážně britské, devítičlenné skupiny se k pólu dostalo pouze šest účastníků expedice, Pavel Sehnal byl mezi nimi. Jako prvnímu Čechovi se mu podařilo zdolat Last Degree severního i jižního pólu, tj. ujít pěšky z 89. na 90.rovnoběžku.

Jaké je vysněné bydlení Čechů? Za málo peněz a v klidném prostředí

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaPod pojmem „bydlení snů“ si každý představuje něco jiného. Téměř dvě třetiny Čechů uvedly, že hledají nemovitost v dobrém stavu, a pro stejné množství je zásadní klidná lokalita. Největší roli však podle dotázaných (70 %) hrají celkové náklady na chod domácnosti.

Poplatky: kolik zaplatíte na evropských dálnicích? Praktický průvodce pro řidiče

0iotvsp7toipzyxde583f12ec4 jcaxx4w02pp05f9jia75dfvy26go1glyozbcm2lhivqgiI letos vyrazí tisíce českých turistů na hory. Za lyžařskými zájezdy vyjíždějí nejčastěji do Itálie a Rakouska, drtivá většina z nich pak volí vlastní dopravu autem. Jak se na takovou cestu připravit, jaké poplatky můžete očekávat a na co je potřeba si dát pozor? Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího.

Strana 7 z 45