TRAVELNEWS.CZ

Styl

Kontrolní seznam pro dovolenou v přírodě

0mostbauPokud dáváte přednost před exotickými kraji dovolené v tuzemsku, čtěte dále. Pobyt na chatě či chalupě uprostřed přírody je nádherný, ale samozřejmě vyžaduje také odpovídající přípravu. Připravili jsme pro vás kontrolní seznam plný skvělých vychytávek i inspirace, abyste si mohli letní dovolenou v přírodě užít bez omezení.

Svátek nového cirkusu se blíží, festival Letní Letná

02 blik blik 2019 muzeum msce16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná odstartuje ve středu 14. srpna a na tři týdny, do neděle 1. září, promění Letenské sady v jedinečný svět, plný laskavého humoru, hravé fantazie, troufalých nápadů, nakažlivé energie a neuvěřitelných kousků artistů, z nichž se mnohdy až tají dech.

Na dovolenou Češi cestují nejčastěji autem, vlastní vůz volí až 50 % dovolenkářů!

 zala1Zatímco v roce 2018 vycestovalo autem na zahraniční dovolenou 47 % Čechů a letecky se vypravilo 33 %, v loňském roce se podíl cestujících vlastním vozem zvýšil na 50 % a naopak podíl využití letecké dopravy klesl na 30 %. Výkyvy nejsou nijak dramatické, avšak určitou rostoucí tendenci u dopravy po pozemních komunikacích lze vypozorovat. Hlavním důvodem je především větší počet domácností se silnými a kvalitními vozy, se kterými si troufnou na cestu k moři.

Alfons Mucha v Japonsku

muchaCo má společného český secesní malíř s japonským komiksem? Víc, než by se mohlo zdát! Ukazuje to monumentální výstava, která od července 2019 do listopadu 2020 procestuje Japonsko.

Vyrážíte letos na dovolenou do exotiky? Pak nezapomeňte posílit svou imunitu už před odjezdem

6sobbh2skc0-zvgv y4qcExotické země nás lákají, protože jsou jiné. Jinak voní, jinak chutnají, žijí v nich jiná zvířata, kvetou tam jiné květiny... Dovolená v takové destinaci je obvykle zárukou dobrého počasí a nevšedních zážitků. Ale aby se opravdu vydařila, je několik věcí, na které je třeba myslet dopředu

Unikátní výstava Meda Ambasadorka umění

8iigqblq4K výročí stých narozenin přední české mecenášky umění byla v Museu Kampa zahájena unikátní výstava Meda Ambasadorka umění, která je jedním z vrcholů celoročního programu konaného v rámci projektu Století Medy Mládkové.

La Putyka, Losers, Holektiv a mnoho dalších - Letní Letná uvádí festival české novocirkusové scény

staen soubor 17Mezinárodní festival Letní Letná od 14. srpna do 1. září již po šestnácté představí bohatý svět nového cirkusu v jeho nejrůznějších podobách. Vedle zahraničních hvězd se návštěvníkům nabídne i jedinečný pohled do podhoubí české novocirkusové scény, exkluzivní premiéry i prověřené hity v Letenských sadech představí čeští umělci několik generací.

Trojská botanická zahrada zahájila výstavu sukulentů

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaVe středu 12. června se za přítomnosti velvyslankyně Mexika paní Leonory Ruedy poprvé otevřela výstava Sukulenty – krása rostlinného těla. Návštěvníci se mimo jiné dozvědí, že nejenom oblíbené kaktusy, ale dokonce i příbuzní révy vinné, tykví nebo zvonků se dokázali přizpůsobit drsným podmínkám panujícím v nejsušších oblastech světa.

Skryté příběhy: Nespočet tipů na rodinný výlet, dobrodružství v přírodě, zábavné dějiny, kvízy, putování časem

Splněným snm rodičů, kteří marně hledají způsob, ja0eiielde-my0mshste8ln4fia1lcjz-38uovwwdsvmxfc0qdne3aao3a94p5ziownngpoqik své ratolesti dostat od věčného vysedávání u počítače či tabletu ven, do přírody, je mobilní geolokační hra Skryté příběhy. Tahle nanejvýš užitečná aplikace promění každý rodinný výlet v neobyčejné dobrodružství, poznávání zajímavých míst a zároveň naší historie je rázem zábavnou výzvou a cestování v čase? Žádný problém!

Strana 5 z 45