TRAVELNEWS.CZ

Styl

Nenašli jste po příletu své zavazadlo? Nebojte se ozvat a řešte situaci okamžitě

4xsygdjrx7porhtm3kctp48ag1qyf7etsqrzelbrjobki5vnpxsjwvxi 5kb1iuepoaxqqoZtráta zavazadla je nepříjemná záležitost, která dokáže zkazit třeba i celou dovolenou. Letecké společnosti sice dělají, co mohou, přesto se ale každý rok ztratí až 25 milionů kufrů. Může se stát, že tato nepříjemná situace potká letos na dovolené i vás. Zeptali jsme se proto odborníka, jak by měli cestující postupovat, aby zvýšili šanci shledat se s věcmi co nejdříve.

Češi patří mezi nejlínější národy Evropy, změnit to chce Česká komora fitness

griesserhof sedlk_nZatímco 40 % Evropanů alespoň jednou týdně provozuje nějakou fyzickou aktivitu, v České republice je to jen 32 % populace a pouhých 5 % uvádí, že sportuje pravidelně. Více než 60 % Čechů se pohybu nevěnuje vůbec nebo jen zřídka. Takto alarmující jsou výsledky Eurobarometru, výzkumu míry pohybové aktivity a sportování mezi evropskou populací, který uskutečnila Evropská komise.

Dovolená? Nezapomeňte fotit!

klastery ckLéto nám skýtá fantastické fotografické příležitosti. Po foťáku v tomto nejbarevnějším období roku sáhneme snad všichni, ať už jde o skupinové foto, obrázek exotické krajiny, detaily tržiště nebo autentické portréty místních obyvatel během cest. Vyzkoušejte naše tipy, pomohou vám vykouzlit nejlepší prázdninové fotky, které uchovají vzpomínky na toto krásné a krátké období.

Metronome Festival Prague přiveze Kvílení i noty Jana Krause

depositphotos 156750292_originalMetronome Festival Prague letos ovládnou hvězdy jako The Chemicl Brothers, Massive Attack, Tom Odell nebo David Byrne, ale i mezi desítkami koncertů budou mít návštěvníci o zábavu a zážitky postaráno. Organizátoři připravili pro třetí ročník dosud vůbec nejrozsáhlejší doprovodný program, který uspokojí milovníky kultury, sportu, relaxu i party. Metronome Festival Prague proběhne ve dnech 22. – 23. června 2018 tradičně na pražském Výstavišti.

Nejlepší dovolená? Jedině se čtyřnohým parťákem

0image002Rok, co rok se média snaží připomínat, že delší pobyt v autě může mít pro psa v létě fatální následky. Přesto občas majitelé psů riskují jejich životy. Pokud opravdu potřebujete nechat psa v zaparkovaném autě, vždy dohlédněte na to, aby měl přístup k misce s vodou a auto bylo zaparkované ve stínu, s otevřenými okýnky.

Dílo jedné z nejvýznamnějších žen 20. století Fridy Kahlo nyní v rozsáhlé umělecké sbírce na Googlu

eeeSbírka více než osmi set děl a artefaktů mapujících život, dílo a odSbírka více než osmi set děl a artefaktů mapujících život, dílo a odkaz jedné z nejvýznamnějších žen 20. století Fridy Khalo byla nyní spuštěna online na portále Google Arts & Culture pod názvem "Tváře Fridy".kaz jedné z nejvýznamnějších žen 20. století Fridy Khalo byla nyní spuštěna online na portále Google Arts & Culture pod názvem "Tváře Fridy".

Týden thajské kuchyně

thajsko - exotika pre kazdehoÚřad obchodního rady, ve spolupráci s Velvyslanectvím Thajského království, Thajskou centrálou pro cestovní ruch (TAT) se sídlem v Praze a thajským Úřadem pro zemědělské záležitosti sídlícím v Bruselu, připravil projekt TÝDNY ZDRAVÝCH THAJSKÝCH CHUTÍ.

Jak platit na zahraniční dovolené? Klidně kartou, ale hotovost se taky hodí

0ebzxto1rh1nlwa5 gargzxqlzxq1sbljlzzwzv30gqjd8ghjr2utp-sgdslng3gjqqz7jaNa dovolené v cizině lidé často řeší dilema, zda si s sebou vzít hotovost v cizí měně nebo platit na místě kartou či vybírat z místního bankomatu. Záleží ale na destinaci i charakteru místa pobytu. Nejvíce argumentů hovoří pro platby kartou. A Češi podle statistik na dovolené takto platí stále častěji.

Svižně odehraná osmnáctka dá zabra

GOLF – hra plná mýtů a předsudků, o které toho bylo a ještě bude napsáno mnoho. Je skutečně pro každého nebo jen pro vyvolené? Potřebujete mít zvlášť dobrou kondici, že „jen chodíte" a „trefujete se" do míčku? Pravdou je, že golf vzbuzuje emoce.

Strana 10 z 45