TRAVELNEWS.CZ

Styl

Dílo jedné z nejvýznamnějších žen 20. století Fridy Kahlo nyní v rozsáhlé umělecké sbírce na Googlu

eeeSbírka více než osmi set děl a artefaktů mapujících život, dílo a odSbírka více než osmi set děl a artefaktů mapujících život, dílo a odkaz jedné z nejvýznamnějších žen 20. století Fridy Khalo byla nyní spuštěna online na portále Google Arts & Culture pod názvem "Tváře Fridy".kaz jedné z nejvýznamnějších žen 20. století Fridy Khalo byla nyní spuštěna online na portále Google Arts & Culture pod názvem "Tváře Fridy".

Týden thajské kuchyně

thajsko - exotika pre kazdehoÚřad obchodního rady, ve spolupráci s Velvyslanectvím Thajského království, Thajskou centrálou pro cestovní ruch (TAT) se sídlem v Praze a thajským Úřadem pro zemědělské záležitosti sídlícím v Bruselu, připravil projekt TÝDNY ZDRAVÝCH THAJSKÝCH CHUTÍ.

Jak platit na zahraniční dovolené? Klidně kartou, ale hotovost se taky hodí

0ebzxto1rh1nlwa5 gargzxqlzxq1sbljlzzwzv30gqjd8ghjr2utp-sgdslng3gjqqz7jaNa dovolené v cizině lidé často řeší dilema, zda si s sebou vzít hotovost v cizí měně nebo platit na místě kartou či vybírat z místního bankomatu. Záleží ale na destinaci i charakteru místa pobytu. Nejvíce argumentů hovoří pro platby kartou. A Češi podle statistik na dovolené takto platí stále častěji.

Svižně odehraná osmnáctka dá zabra

GOLF – hra plná mýtů a předsudků, o které toho bylo a ještě bude napsáno mnoho. Je skutečně pro každého nebo jen pro vyvolené? Potřebujete mít zvlášť dobrou kondici, že „jen chodíte" a „trefujete se" do míčku? Pravdou je, že golf vzbuzuje emoce.

Cestovní agentura Invia ukončila spolupráci s CK Alexandria

brando-5-474x239Cestovní agentura Invia vypověděla spolupráci s CK Alexandria dne 17.4.2018. K ukončení spolupráce se vedení společnosti rozhodlo po patnácti letech trvání kontraktu. Jeden z hlavních důvodů byla nová strategie CK týkající odklonu od provizního prodeje.

Republika slaví 100 let. Zažijte den po vzoru Baarové, Masaryka či Vlasty Buriana

krt-aphroditepalace-restauracia1Mezi první schválené zákony nové republiky patřila osmihodinová pracovní doba. Do té doby se totiž pracovalo takzvaně od nevidím do nevidím, 16 hodin denně nebyla výjimka. Toto uzákonění proto přineslo spoustu výhod, především pak umožnilo lidem užít si svůj volný čas. A co se dalo za první republiky všechno podniknout? Bylo toho opravdu mnoho, protože naši předci si volno užít uměli. Inspirujte se nimi.

Park Mirakulum se představuje

 mg_1975Park Mirakulum se rozkládá na více než deseti hektarech, které jsou nabité dvěma stovkami atrakcí. Je součástí města Milovice, které v minulosti obývali převážné vojáci sovětské armády. Po svém odchodu v roce 1990 zde zanechali vybydlený prostor.

Superstar světového baletu, Světlana Zacharova zazáří v Praze!

zimni priroda 2 orlicke hory_petr prouza-1Světová baletní jednička Světlana Zacharova spolu s předními sólisty a baletními umělci „Velkého divadla" zazáří v unikátním novém představení s názvem AMORE, které bude uvedeno v pondělí 7. května 2018 v Kongresovém paláci v Praze. Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových baletních mistrů „Velkého divadla", jakými jsou Michail Lobuchin, Denis Rod'kin nebo její životní partner Denis Savin. Představení je složeno ze tří děl, jejichž hudba, choreografie a nálada jsou zcela odlišné, spojuje je však jediné, a to slovo láska (Amore).

Velikonoční science show v iQLANDII

 marek hajkovsky foto ladovy dom hrebienok 2016  11 resizeV Liberecké iQLANDII bude o Velikonocích pěkně živo! Místní lektoři si tu pro vás od 29. 3. do 2. 4. nachystali speciální Velikonoční science show. Během originálního vystoupení uvidíte explodující skořápky, levitující kraslice na hladině vody i to, jak se „vaří“ vajíčko v kapalném dusíku o teplotě -196 °C.

Strana 10 z 45