TRAVELNEWS.CZ

Styl

Tradiční bláznivý karneval v Kolíně nad Rýnem vyvrcholí v únoru

arodjkyTradiční karneval v Kolíně nad Rýnem vyvrcholí „bláznivými dny“, které proběhnou od čtvrtka 16. února do středy 22. února 2012. Mottem karnevalu je tentokrát heslo: „Jedem Jeck sing Pappnas!“ (Každý šašek má svůj červený nos).

5 mýtů o lyžování

alkohol na sjezdovce zdroj foto neckermann ckDokonce i v dnešní době, kdy zimním sportům holduje stále více a více lidí, panují na tomto poli některé zažité mýty, které sice nemají reálné opodstatnění, ale často se jimi nejeden lyžař řídí. Které to jsou? Specialisté dali dohromady pět nejčastějších mýtů a polopravd, které se (nejen) na sjezdovkách mnohdy uplatňují

Zámek Moritzburg a Tři oříšky pro Popelku

Zámek Moritzburg, který leží pouhých 20 minut jízdy autem od centra Drážďan, je obklopený nádhernou krajinou lesů a rybníků. Barokní lovecký letohrádek Augusta Silného, saského kurfiřta a krále polského, se v zimě 1972/73 proměnil v pohádkovou kulisu českoněmecké koprodukce filmu "Tři oříšky pro Popelku".

125. výročí vzniku automobilu: Kam za zážitky

Zastávka v boxu v Tübingenu: Tady se rozzáří oči malých i velkých mužů, neboť vedle červeného veterána Porsche tu stojí i klasický modrý Mercedes. Oba jsou tak blízko, že se jich můžete dotknout, protože v muzeu „Boxenstop“ v Tübingenu nejsou žádné zábrany.

Odhalte tajemství afrického kmene Dogonů v Bonnu

mali dogoniVýstavní a umělecká síň v Bonnu zve své návštěvníky k objevování kulturního dědictví afrického kmene Dogonů a pořádá výstavu s názvem Dogoni - světové kulturní dědictví z Afriky, která trvá od 14. října 2011 do 22. ledna 2012.

Do Londýna za výstavou Leonarda da Vinciho

 

Vydejte se na výlet do Anglie plný podzimní atmosféry. Podzim je totiž přesně doba stvořená na cestování. easyJet turistům nabízí návštěvu a poznávání hlavního města Velké Británie – Londýna. Hlavní podzimní událostí je zde určitě unikátní výstava Leonarda da Vinciho.  

Alternativní zimní sporty ve Stubai

Dokonale upravené sjezdovky, volné svahy s měkkým, hlubokým prašanem, skvělé sněhové parky – to jsou nejlákavější přednosti největší rakouské lyžařské ledovcové oblasti, kterou tvoří Stubaiský ledovec a tři další stubaiské lyžařské oblasti. Ale také mimo sjezdovky očekávají nelyžaře zajímavé alternativy ke klasickému lyžování.

Plánujete koupi lyží? Odborníci radí, jak na to

 Lyžařská sezona se kvapem blíží a ti, kdo se chystají na hory, stojí před velkou otázkou. Pokud vybavení nevlastním, mám si jej kupovat nebo vypůjčit? A když se rozhodnu pro koupi, jak si mám lyže vybrat, když nejsem profesionál? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět odborníci ze specializované prodejny ZPM Sport Park Hostivař, kteří podobná dilemata řeší každý rok.

Advent v Korutanech: Vánoční zvyky a obyčeje

Zima je v Korutanech skutečným zážitkem pro všechny lidské smysly: Voní to tady kadidlem, čerstvým chvojím a svíčkami, chutná po pečených jablkách, biskupském chlebíčku nebo perníku, zní tu staré tradiční koledy a sváteční hudba, která bezděčně dotváří tu pravou vánoční atmosféru.

Strana 44 z 45