Styl

5 důvodů, proč přemýšlet o letní dovolené už v zimě

1neckermann ck chalkidiki2Venku mrzne až praští a jestli platí staré pořekadlo „duben, ještě tam budem,“ nejsou na několik následujících měsíců vyhlídky nijak růžové. Možných způsobů, jak se zahřát, je několikero. Můžete zalézt pod peřinu, rozproudit krev svařákem a nebo se zasnít u mapy a naplánovat si letní dovolenou u moře. Poslední možnost se navíc vyplatí hned několikrát a my víme proč.

Pozvánka: Poznejte tajemství mnichů Shaolin Kung

shaolin v laaVydejte se s rodinou či přáteli ve středu 8. února jen kousek za hranice k našim rakouským sousedům a budete mít možnost vychutnat si atraktivní kombinaci vystoupení legendárních mnichů z čínského kláštera Shaolin s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa.

Oslavte svatého Valentýna nevšedním zážitkem!

Svátek svatého Valentýna se blíží a pokud ještě přemýšlíte čím letos překvapit svou drahou polovičku inspirujte se tipy  na ta nejromantičtější místa, kde strávit tento výjimečný den. Nechte se hýčkat v luxusu zámeckých komnat anebo udělejte radost svému partnerovi nevšedním zážitkem. Ať už se políbíte na zámku nebo na sjezdovce, letos si svatého Valentýna opravdu užijete!

Turecko: ideální místo pro relax

Turecko platí v současnosti za jednu z nejvyhledávanějších destinací českých turistů, kteří si oblíbili například dlouhé písečné pláže Turecké riviéry. Ta se rozprostírá v délce asi 300 kilometrů podél 3000 metrů vysokého pohoří Taurus a nabízí převážně písčité nebo oblázkové pláže.

MALLORCA – ostrov klidu

Pozvánka: povídání o ostrově Mallorca, který skývá velké poklady. Španělsko je kultura. Kultura je cestování MALLORCA – ostrov klidu. Kdy: 17.1.od 18 hodin. Kde: Instituto Cervantes de Praga

Kulturní události německého Porýní

Do níže uvedených měst se lze dostat z Prahy a zpět sedm dní v týdnu rychle a levně prostřednictvím nízkorozpočtové letecké společnosti Germanwings, která je jednou z nejúspěšnějších ve své oblasti. Základny jsou strategicky rozmístěny na šesti významných německých letištích - Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín, Schönefeld, Hamburk, Dortmund a Hannover.

Via ferraty - tipy pro začátečníky i zkušené horaly

Via ferrata (italsky "železná cesta") je horská cesta v náročném terénu, která je vybavená pevnými lany, skobami, žebříky a mosty. Tyto prvky umožňují spojení jinak izolovaných cest a vytvoření turistických tras, které jsou přístupné i lidem bez jakýchkoliv zkušeností s lezením.

Evropským vítězem titulu UNESCO-City of Design se stal Berlín

Hlavní město Německa se stalo jako jediné město v Evropě nositelem titulu UNESCO-City of Design a bylo zařazeno do globální „Sítě kreativních měst“ OSN. Pro město je to veliká výzva, protože berlínská moderní scéna designu se vyznačuje rozmanitostí, množstvím nápadů a odvahou k experimentu, která má obrovský potencionál do budoucnosti.

Tajemný svatovítský poklad je přístupný veřejnosti

Tajemný, unikátní, velkolepý, nádherný - všechna tato slova vystihují Svatovítský poklad, který si od 17. prosince můžete zblízka prohlédnout. Jedinečný chrámový poklad vyniká nejenom svou krásou, ale také svým stářím. Nejstarší jeho části spadají až do doby knížete Václava.

Strana 43 z 45