TRAVELNEWS.CZ

Styl

Elegance a hrubé mravy v Cáchách

Suermondt-Ludwigovo museum v německých Cáchách vystavuje do 10. června 2012 obrazy holandského umělce Cornela Begy v rámci výstavy Elegance a hrubé mravy. Cornelis Bega se narodil kolem roku 1631 v bohaté umělecky založené rodině v Haarlemu. Jeho dědeček byl známý malíř Cornelis van Haarlem. V roce 1654 si Bega díky dědictví založil vlastní ateliér a o deset let později zemřel.

Cestovatel Dan Přibáň projel zasněžené Alpy legendárním autem

Vezměte všechna auta světa, dejte je do destilační kolony a destilujte... dokud vám nezůstane jen to nejnutnější a nejdůležitější. Čirá ryzost automobilu... a máte Caterham.

PUTOVÁNÍ PO STOPÁCH ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA V ROCE 2012

valdstejn na valdstejne 01Poznejte život a osobnost generalisima císařské armády Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna, jehož činy zanechaly nesmazatelné stopy v historii i přítomnosti nejen České země. Při putování po jeho stopách vám pomohou internetové stránky www.albrechtzvaldstejna.cz a řada propagačních materiálů dostupných v informačních centrech.

5 mýtů o golfu

Golfová sezóna pomalu a jistě startuje a s ní opět mnoho nezodpovězených otázek, mýtů a legend, kterými je tento elegantní sport opředen. S dlouholetým trenérem golfu Tomášem Baslerem z krkonošského golfového hřiště Mladé Buky, které je součástí  Grund Resort Golf&Ski, se podíváme na zoubek několika častým výrokům, které šíří zejména lidé s minimální znalostí golfu.

První cesta kolem světa soukromým letadlem v České republice

Dne 30. března ráno odletěl na první Cestu kolem světa unikátní zájezd cestovní kanceláře ESO travel. Letoun Boeing 737-800 letecké společnosti Travel Service byl speciálně upraven na 64-místnou konfiguraci Business Class. Klienti tak Cestu kolem světa absolvují ve střední Evropě v dosud nevídaném komfortu. Jedná se o první zájezd "Cesta kolem světa", kdy klienti nečekají na letadlo, ale letadlo na klienty.

Jihotyrolské víno, špek a jablka - Nová evropská strategie bezpečnosti potravin

Nová evropská strategie bezpečnosti potravin – pokračování Jihotyrolská jablka, víno a špek s označením záruky kvality, původu, chuti a tradice V Jižním Tyrolsku v italských Dolomitech hraje důležitou roli zemědělství a kuchařské umění.

Romy Schneiderová v bonnské umělecké síni

Výstavní a umělecká síň Spolkové republiky Německo představí od 5. dubna do 24. června 2012 výstavu věnovanou slavné německé herečce Romy Schneiderové.

Nejdrsnější reality show světa míří do kin!

hungergames071911-thumb-550x415-67026Po Harrym Potterovi a Twilight sáze se mohou fanoušci fantasy těšit na další dávku napětí. Úspěšná knižní fantasy série americké spisovatelky Suzanne Collinsové s názvem HUNGER GAMES se dočkala filmového zpracování! Premiéra filmu je pro Českou republiku naplánována na březen 2012!

Cáchy se roztančí v rytmu tanečního festivalu Schrit_tmacher

Německé město Cáchy hostí od 25. února do 3. dubna 2012 tanečníky ze všech koutů světa v rámci tanečního festivalu Schrit_tmacher 2012 - just dance.

Strana 41 z 45