TRAVELNEWS.CZ

Styl

Albert Oehlen – retrospektivní výstava v Bonnu

Muzeum umění v Bonnu hostí od 1. března do 3. června 2012 retrospektivní výstavu současného německého malíře Alberta Oehlena. Oehlen se narodil roku 1954 v německém Krefeldu a převážnou část svých obrazů vytvořil v Kolíně nad Rýnem. Jeho třicetileté dílo je definováno především skepsí vůči prostředkům malby.

Antonín Dvořák v Národním muzeu

Celý svět si připomíná 170. výročí narození nejznámějšího českého skladatele Antonína Dvořáka. Národní muzeum oslavuje toto datum velkolepou vystavou v Českém muzeu hudby, v unikátním prostoru bývalého chrámu sv. Máří Magdalény na Malé Straně.

Jižní Tyrolsko – gurmánský ráj

Ať už máte chuť na čerstvé plody moře, jablečný závin nebo sklenku domácí grappy – jihotyrolské horské chaty všechny vaše touhy zcela jistě uspokojí. Po dni plném sportování na sjezdovkách vám bezpochyby přijde vhod odpočinek v útulném prostředí horské restaurace. Určitě ochutnejte některou ze specialit místní vynikající kuchyně, která jedinečným způsobem kombinuje to nejlepší z italské, tyrolské a ladinské kulinářské tradice. Ideálními gurmánskými oblastmi jsou v Jižním Tyrolsku třeba Alta Badia, Kronplatz/Plan de Corones či údolí Gröden/Val Gardena.

Lyžování jako anti-aging faktor

Natankovat sluneční energii a vychutnat si doznívání zimy z její nejkrásnější stránky. Stále více nadšenců čeká s jarní dovolenou na březnové či dubnové sluníčko. V rakouských lyžařských oblastech si každý určitě vybere – lze volit jak lyžování v prašanu na ledovcích, tak i na firnu v nižších horských polohách.

Tradiční kyperský karneval

Celoroční  kulturní a společenský  program na Kypru má své stálice a rozhodně se vyplatí  naplánovat si cestu tak, aby si každý mohl užít aktivity dle svého výběru. Únor přináší tradiční karneval – desetidenní období, plné veselí a dobrého jídla. Ne nadarmo se první týden jmenuje „masový“ , přednost mají masitá jídla, druhý týden je týdnem „sýrovým“, s převahou mléčných dobrot.

Navštivte termální lázně Laa

therme laaPonořte se do světa plného vody, tepla, světla a hudby. Vodopády, vířivky, barevné světelné paprsky a jemná podvodní hudba očarují Vaše smysly. Termální lázně najdete v rakouském příhraničním městečku Laa an der Thaya. Malé náměstí, pár obchůdků a menší supermarkety na jeho okraji – to je na první pohled vše, co zde uvidíte.

Berlín aneb metropole hledá novou tvář

Dnešní Berlín je městem světového formátu, leží v srdci starého kontinentu, je kreativní a pulzující jako nikdy předtím, je magnetem miliónů návštěvníků, metropolí velmi otevřené, mezinárodně orientované a pohostinné země. Reprezentuje nové Německo, jak jej svět dosud neznal.

3 dobré rady pro správný výběr hotelu

1157872240Dovolenou si chce pořádně užít asi každý. A klíčem ke spokojenosti je hned vedle vhodné destinace i výběr toho pravého ubytování. Můžete si nechat poradit třeba od Tatiany Polákové z Neckermann CK, která doporučuje zaměřit se na tři základní vodítka.

Moc a sláva ve znamení hradu: Norimberk

Kupci, vynálezci a učenci: ti všichni Norimberk ve středověku proměnili v jedno z nejpřepychovějších měst celé širé země. Pod ochranou hradu rozkvétalo řemeslo a umění, město ožilo svobodným, novým duchem, a málokde jinde se žilo tak dobře – a bylo možné tak hodně zbohatnout.

Strana 42 z 45