TRAVELNEWS.CZ

Top Hotely

Vstříc sladkým zážitkům na Prague Cake Festival!

Udirtž máte rádi klasické české zákusky nebo francouzské speciality, na Prague Cake Festivalu si přijdete na své. Můžete ochutnat od každého vystavovatele něco, a pak to, co si vaše chuťové buňky zamilují odnést domů za speciální festivalové ceny. Kromě toho, že můžete ochutnávat, jsou na programu také akce a různé workshopy, kdy se podíváte na triky profesionálů, kteří ukáží více ze světa pečení a zdobení.

Tipy pro cestovatele: Jak v restauracích dávat spropitné a neurazit?

n8x4genrib4smulcfnqtp48ag1ohkcjowq-1jyo-bmjk4egdmb1vlvxi 5kb1iuepoaxqqoJakou výši spropitného dávat v restauracích v různých částech světa, nebo naopak zda jím vůbec personál odměňovat, aby se neurazil? To jsou časté obavy mnoha cestovatelů, kteří objevují gastronomické zážitky na svých dovolených a výletech. Kiwi.com, jeden z předních světových vyhledávačů a prodejců letenek i cestovních služeb, pro ně připravil užitečný přehled, díky němuž se nebudou muset při placení v restauracích těmito otázkami zabývat.

Nezapomenutelné zážitky na 146 horských chatách vysoko v horách

prtenHorské chaty se stávají stále častěji cílem pro pěší turistiku, ať už jde o nadšence nebo rodiny s dětmi. Jejich dosažení je vždy spojeno se silnými emocemi, které umocňuje pozorování východu či západu slunce nad vrcholky hor i vyprávění příběhů provozovatelů chat. Horské chaty stojící na úpatí vrcholků začínajÍ vyprávět své příběhy, jakmile vejdete do dveří, a ihned si získají vaše srdce.

Romantik Hotel Turm v Jižním Tyrolsku

aaaaPod skalnatým masivem Schlern v Dolomitech ve vesničce Völs am Schlern (italsky Fiè allo Sciliar) se nachází kouzelný hotel Turm, který nabízí odpočinek i notnou dávku romantiky. Historie tohoto hotelu sahá až do 13. století, kdy baron Colonna postavil na vysokém, těžko přístupném kopci věž, která se v průběhu času stala hostincem. Tato starobylá věž je dnes součástí hlavního objektu hotelu Turm a přibyly k ní další tři hotelové věže se jmény Kraiterturm, Wagenhaus a Eulenturm.

Gordon Ramsay vs. Krachující hotely

ihgywjvvsv3gp-3qvc-x5bk0sec73lyfotohvooonaa bbhtdpnoyep2zthvavfeyg59ulqV restaurační kuchyni je profesionál Gordon Ramsay jako ryba ve vodě. Nyní své schopnosti předvede v prostředí, ve kterém ho zase tak dobře neznáme. Nejen zoufalá kuchyně, ale také zanedbané hotelové pokoje a nezkušený personál čekají na to, až je razantní kuchař dá opět do pořádku. Přesvědčí perfekcionista Ramsay majitele hotelu o tom, že poctivou prací dají podniku šanci fungovat? Nenechte si ujít pekelný seriál, jenž vysílá stanice Spektrum Home od začátku července.

Silvestrovská oslava na zámku Loučeň vás zavede mezi lidojedy

loucen-silvestr-ohnostrojSilvestr na zámku Loučeň mohou jeho návštěvníci oslavit hned několikrát. Silvestr v jednu začnou převážně rodiny s dětmi, ale i všichni ostatní slavit na zámeckém nádvoří rovných jedenáct hodin před českou půlnocí. Proč tak brzy?

Na co si hosté nejvíce stěžují? Nejvíce zklamala rychlost obsluhy!

4. pgac - hotel camiral executivesuiteJsou masově oblíbené mezi zaměstnanci a cenově výhodnější než jiná jídla z nabídky. O jejich častokrát slabší kvalitě se říká roky, ale komplexnější pohled na stav poledních menu zatím chyběl.

Fenomén IGRÁČEK - Linhartův zámek Albrechtice

sedenka-3-nad18Linhartovský zámek je kulturní perlou kraje na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi Moravskoslezského kraje. Dominuje mu pověst o Mouřenínovi. Za pozornost stojí starobylý dub v zámeckém parku a ze sbírek zámku je to například keramika Jana Kutálka, lákající každoročně návštěvníky z celé republiky. Městský turistický okruh má pět základních stanovišť: Poutní hora - Hradiště Burkvíz - Linhartovský zámek – Rozhledna na Hraničním vrchu a Dubí vrch.

Chcete vidět chřestýše či zmiji rohatou nebose raději pokochat sbírkou realistických panenek?

vystava20teraristika20a20kaktusyLiberecký zábavní komplex láká veřejnost na návštěvu hned dvou nových poutavých výstav. Jak se chová chřestýš či jedovatá zmije, tarantule, pavouci, želvy a další exotická fauna mohou zjistit návštěvníci výstavy terarijních zvířat a kaktusů. Nejen milovníci hraček si mohou prohlédnout část největší sbírky panenek v ČR. Výstava sběratelských a realistických panenek Moniky a Nikol Chmelařových čítá celkem přes 1250 panenek všech druhů a velikostí, z čehož je 250 realistických, které vyrábí sama Monika Chmelařová.

Strana 3 z 9