Rodinná dovolená v Jižním Tyrolsku

file-4467162Největší lyžařská síť světa Dolomiti Superski je více než přátelská k rodinám s dětmi a nabízí jim výhodné lyžování. O děti tu bude skvěle postaráno,  zalyžují si zdarma a ještě se při tom výborně pobaví. Přidejte k tomu 300 slunečných dní každý rok a máte dokonalou dovolenou takřka jistou.

Procházka po olympijském Londýně

Nejlepší sportovci světa změří své síly v samotném centru Londýna. V srpnu letošního roku se stane Londýn centrem světového sportu. Uskuteční se zde Letní olympijské hry. Přípravy finišují a na všech zdejších sportovištích právě probíhají poslední úpravy před slavnostním otevřením.

Zasněžené a prosluněné údolí Stubaital

stubaitirol glacier 05 - 300dpiprintNe každá lyžařská oblast má to štěstí, aby měla vlastní ledovec. Zatímco v nižších polohách sezona už pomalu končí, údolí Stubaital je díky ledovci hojně navštěvované i v době, kdy na sjezdovky svítí jarní slunce.

Mnichov - kosmopolitní centrum Bavorska

Mnichov, moderní kosmopolitní město srdce a dlouhé tradice. Mezi BMW a pivními zahrádkami, mezi uměním, kulturou, kreativitou a malebnými zákoutími, mezi barokem a modernismem: to nejsou žádné protiklady, nýbrž typický rys Mnichova.

Do Benátek na karneval

V sobotu 18. února 2012 se Benátky promění v karnevalový rej, který se může zalíbit zejména dětem. Levné letenky do nedalekého Milána pořídíte již od 639 korun.

V Jižním Tyrolsku je lyžařská sezóna v plném proudu

file-4467162Letošní zima může z pohledu českého lyžaře vypadat zdánlivě smutně, jelikož sněhové zpravodajství z domova i z většiny alpských středisek nepřináší příznivé zprávy. V Jižním Tyrolsku je ovšem sezóna  v plném proudu a ve všech střediscích se čile lyžuje.

Místa světového dědictví UNESCO v Německu

V Německu se nachází mnoho dokladů z historie lidstva a přírody. V současné době patří ke světovému dědictví UNESCO míst. V červnu obdržely tento žádaný přídomek čtyři nové přírodní a kulturní lokality: staré bukové lesy v Německu, továrna Fagus v Alfeldu, prehistorické kolové stavby v Alpách a Hamburské wattové moře.

Koblenec: romantická krajina a vynikající víno

Románské monumenty, romantická krajina a vynikající víno na soutoku Rýna a Mosely. Přesto, že se Koblenec nachází u našich německých sousedů, není u nás příliš známým turistickým cílem. Jeho návštěva ale rozhodně nezklame a to nejen díky monumentálním římským památkám, vynikajícímu vínu, ale i divoce romantickému údolí středního Rýna chráněného UNESCO, jehož je Koblenec součástí. Letošní mimořádnou atrakcí Koblence bude celonárodní německá zahradnická výstava BUGA 2011.

Bájná země z lega - Legoland

01legoland3 foto zdroj neckermannckDěti jsou přirozeně zvídavé a stále si na něco nebo s něčím hrají. Neopomenutelným fenoménem a stálicí na nebi dětské zábavy je zcela jistě populární stavebnice Lego. Snem každého malého fanouška je jistě život ve světě, kde nic jiného než oblíběná stavebnice neexistuje.

Strana 24 z 26