Čechy a Slovensko Čechy a Slovensko Operní i keltská hudba pod širým nebem na MHF Český Krumlov

Operní i keltská hudba pod širým nebem na MHF Český Krumlov

0kon

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov už po osmadvacáté osvěží kulturní léto v České republice. Návštěvníci si od 19. července do 10. srpna mohou vychutnat řadu koncertů pořádaných v českokrumlovském hradu a zámku i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a v jeho okolí. A to nejen v historických interiérech, ale také pod širým nebem, což dodává hudebním zážitkům osobité kouzlo.

 

Nabídka festivalových koncertů v Pivovarské zahradě je lákavá atraktivním místem konání i žánrovou pestrostí, která patří k vítaným a oceňovaným bonusům MHF Český Krumlov. Bývalá renesanční rožmberská zahrada z 16. století bude 20. července patřit hvězdným hostům, světově proslulému vokálnímu souboru Take 6. Desetinásobní držitelé prestižní ceny Grammy společně se Severočeskou filharmonií Teplice prostor s výjimečným geniem loci rozezní moderním gospelem s jazzem, soulem, funkem R&B a popem.


O týden později, v sobotu 27. července, jsou návštěvníci zváni na koncert Michael Jackson Symphony s nesmrtelnými písněmi Michaela Jacksona v aranžích Martina  Kumžáka, jeho Moondance Orchestra zahraje společně s Filharmonií Hradec Králové. Koncert Lenky Filipové, Brno Strings a hostů 1. srpna nabídne úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, lidové písně, šansony a písně z nového alba nestárnoucí zpěvačky a kytaristky nazvaného OPPIDUM. Sólisté z Broadwayských divadel Capathia Jenkins a Hugh  Panaro se spolu s českými zpěváky z Divadla Broadway Michaelou Gemrotovou a Marianem  Vojtkem představí 3. srpna v muzikálovém  projektu Broadway meets Broadway.


Závěrečný operní galakoncert s názvem To nejlepší ze světové opery přivede 10. srpna do Pivovarské zahrady Adrianu Kučerovou, Štěpánku Pučálkovou, Borise Prýgla a v neposlední řadě vynikajícího amerického tenoristu Richarda Troxella. Zpěváky doprovodí orchestr PKF - Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského.

 

Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově.


Z každé zakoupené vstupenky na koncert MHF Český Krumlov jde 5 Kč na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené žáky ZUŠ Jaroslava Ježka. Předprodej probíhá ve dvou časových pásmech - do 31. května 2019 jsou ceny vstupenek nižší, včasný nákup se tedy vyplatí.