Čechy a Slovensko Čechy a Slovensko Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

0mostbau

Česká Kanada, jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí jižních Čech v těsném sousedství Vysočiny, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Na své si zde přijdou všechny věkové generace, více či méně aktivní sportovci i úplní lenoši. A samozřejmě děti. A právě jim a jejich rodičům je určeno překvapení z dílny zdejší destinační společnosti. 

„Přírodní park Česká Kanada, to je území mezi Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem. Svůj název získala tato krajina díky nápadné podobnosti s oblastmi na severu Ameriky. Na první pohled drsná příroda se spoustou skalních útvarů a rybníků, připomínajících severská jezera uprostřed rozlehlých lesů. Turistická oblast Česká Kanada se rozprostírá od hranic s krajem Vysočina až po Pluhův Žďár nedaleko Jindřichova Hradce a do turistické oblasti spadá i zámek Červená Lhota. Česká Kanada je tedy jednou z oblastí, díky nimž jsou jižní Čechy tolik oblíbenou destinací pro domácí i zahraniční turisty, včetně celých rodin s dětmi,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a poznamenala, že podpora rodinné dovolené napříč regionem je jednou z priorit podpory a propagace turismu v jižních Čechách.

Podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromíra Poláška je prorodinně orientována také nabídka dotovaného ubytování či slev vstupného na různé atraktivity v Jihočeském kraji. „Aktivita destinačního managementu turistické oblasti České Kanady tak plně zapadá do komplexu opatření, jimiž se snažíme zmírnit dopady koronavirové krize na domácí cestovní ruch,“ konstatoval Polášek.

„Putování s dětmi po České Kanadě“ v doprovodu Čendy a Katky je nový rodinný průvodce a hra „v jednom balení“. Jeho příprava jde do finále. Na vybraných atraktivitách děti získají razítka a za různý počet razítek různé odměny v informačních centrech oblasti. „Součástí tras je například Zoopark Na Hrádečku, Obludiště, největší keřový labyrint ve střední Evropě v Dolní Pěně u Jindřichova Hradce, Houbový park a ráj skřítků v Roseči, rozhledna U Jakuba, Kukuřičné bludiště v Roseči, úzkokolejka, cesta pohádkovým lesem u Slavonic, koupaliště v Jindřichově Hradci a Dačicích nebo jindřichohradecký výstavní dům Stará radnice,“ přiblížila obsah průvodce produktová manažerka turistické oblasti Česká Kanada Kateřina Trávníčková.

V České Kanadě je možné navštívit města s bohatou historií, nahlédnout za brány hradu Landštejn nebo zámku Červená Lhota či vystoupat na některou z městských věží. Česká Kanada, to je také nádherná příroda, která přímo vybízí k objevování. Fascinující krajinné scenérie si lze vychutnat z vlaku jezdícího na úzkokolejce, pěšky nebo z cyklistického sedla. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických stezek a cyklotras.

V České Kanadě je také zhruba třicítka originálních muzeí a galerií s různým tematickým zaměřením. Mezi světově významné expozice se řadí Krýzovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka a expozice Městského muzea v Dačicích věnovaná první kostce cukru na světě. V Nové Bystřici má své sídlo největší muzeum amerických automobilových veteránů v Čechách. Více o České Kanadě lze nalézt na webových portálech: www.jiznicechy.cz/ceskakanada, www.ckanada.cz, nebo na facebookovém profilu: www.facebook.com/ckanada.cz .

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů

Destinační managament Česká Kanada je spolkem fyzických a právnických osob, zejména územních samosprávných celků, spolupracujících na rozvoji turistické oblasti Česká Kanada a vytvoření dobře fungující a respektované destinační společnosti v oblasti cestovního ruchu. Zakládajícími členy Destinačního managementu Česká Kanada jsou města Deštná, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Slavonice, městys Staré Město pod Landštejnem a obec Kunžak