Styl Styl Tisíce Čechů přišly o peníze kvůli krachům leteckých společností

Tisíce Čechů přišly o peníze kvůli krachům leteckých společností

jv indie palmy

Tisíce Čechů přišly během září o své peníze kvůli krachům evropských leteckých společností. Dopravci nabízeli místa k prodeji v rezervačních systémech do poslední chvíle, a tak cestující, kteří se nepojistili proti úpadku letecké společnosti, nejenže neodletí, ale nemají ani nárok na vrácení peněz.

 

Na konci minulého měsíce oznámily konec činnosti slovinské aerolinky Adria Airways, staly se tak již čtvrtým dopravcem za pouhý měsíc. V září totiž zkrachovaly francouzské společnosti Aigle Azur a XL Airways a britské Thomas Cook Airlines.


Podle ředitele letenkového portálu  Josefa Trejbala je pravděpodobné, že takových situací bude přibývat i v budoucnu. Cestující se přitom mohou chránit snadno.

 

„V případě, že letecká společnost zkrachuje dříve, než uplatníte letenky, můžete o peníze nadobro přijít. Jediná možnost, jak mohou cestující těmto nepříjemnostem předejít, je využít pojištění pro případ krachu letecké společnosti, které nabízejí specializovaní prodejci letenek,“ říká Trejbal.


Doporučuje též pojištění storna pro případ zrušení cesty, protože dnes je již většina tarifů tzv. nevratných i z důvodu nemoci.