TRAVELNEWS.CZ

Styl Styl 3 dobré rady pro správný výběr hotelu

3 dobré rady pro správný výběr hotelu

1157872240
0aawinter-wellness

Dovolenou si chce pořádně užít asi každý. A klíčem ke spokojenosti je hned vedle vhodné destinace i výběr toho pravého ubytování. Můžete si nechat poradit třeba od Tatiany Polákové z Neckermann CK, která doporučuje zaměřit se na tři základní vodítka.

Zvolte správně charakter hotelu

„Vycházejme z toho, že máte jasno, do jaké země chcete vyrazit a volíte už jen vhodný hotel. Nejprve si ujasněte, jak byste chtěli, aby vaše dovolená vypadala a jaký servis byste rádi dostali. Není totiž hotel jako hotel, dalo by se říci. Z pestré nabídky zařízení je tedy třeba si vybrat právě ten, který bude vyhovovat vašim představám a specifickým potřebám,“ líčí náležitý postup Tatiana Poláková.

V současné době jsou oblíbené rodinné, wellness, ale i designové hotely. Každý je však vhodný pro jinou příležitost a jiného zákazníka. Jestliže pojedete s  dětmi, -vaše nároky nejlépe uspokojí hotel speciálně zařízený pro rodinnou dovolenou. Vyrazíte-li na sólo jízdu a vaším hlavním požadavkem bude bujará noční zábava, vybírejte z hotelů s bohatou nabídkou kaváren, barů a klubů.

Určete si cenovou hladinu

Okruh pro finální výběr by se vám měl zásadně zúžit, pokud si jasně řeknete, kolik za dovolenou chcete či můžete utratit. Dobré cestovní kanceláře nabízejí na svých stránkách vyhledávací filtry, v nichž můžete nastavit požadované parametry. Stačí zvolit řazení zájezdů podle ceny a můžete pohodlně vybírat žhavé favority pro finální selekci.

Počítejte také s výdaji na místě, které se budou lišit podle toho, zda budete ubytováni v hotelu s plnou penzí, nebo s polopenzí. „Klienti si pochvalují, že dodatečné náklady lze mít dobře pod kontrolou, pokud zvolíte nabídku se stravou All inclusive,“ doporučuje Tatiana Poláková.

Využijte nezávislých recenzí 

Ve chvíli, kdy se váš výběr zúží na několik konkrétních hotelů, pokuste se  o nich zjistit co nejpodrobnější informace. Pokud budou na vítěze aspirovat poslední tři hotely, mělo by to být poměrně jednoduché a časově nenáročné. Pro tento účel je ideální využít kromě oficiálních propagačních zdrojů také recenze konkrétních turistů na nezávislých recenzních portálech.

„Prověřte si reference hotelu na internetových diskusních fórech a zejména na specializovaných portálech. Tento fenomén, kdy lidé aktivně sdílejí své zkušenosti s jednotlivými hotely online, si získává stále větší oblibu. Podle průzkumu své zkušenosti s ubytovacím zařízením sdílí až 98 % ze 728 poptávaných respondentů,“ popisuje Tatiana Poláková.

A dodává: „U každého hotelu by mělo být zveřejněno také hodnocení uživatelů nezávislého recenzního portálu, př Holidaycheck, který má v tomto ohledu světové renomé. Stupnice od 1 do 6 bodů oceňuje vybavení, polohu, stravování, servis a ostatní služby."