TRAVELNEWS.CZ

Evropa Evropa Cestujete v zimě rádi?

Cestujete v zimě rádi?

 

Podzim je v plném proudu a příchod zimy na sebe nenechá dlouho čekat. Zatímco někteří s nadšením vytahují lyže, další si chtějí raději zavzpomínat na léto a i během zimních měsíců si dopřát venkovní koupání. Termální jezero Hévíz nacházející se od našich hranic jen pár hodin cesty autem i v zimě láká na teplotu vody od 23 do 25 °C bez ohledu na to, že venku právě leží sníh nebo mrzne.

Samotné městečko pak poskytuje svým hostům služby vysokého standardu a vedle koupelí v termálním jezeru či termálních bazénech přímo v lázeňských domech a hotelích, si můžete vybírat i z bohaté nabídky léčebných terapií a wellness služeb, vychutnat si skvělé jídlo, ať už z mezinárodní kuchyně či zvolit něco typicky maďarského a zapít to lahodným vínem z místních egregyských vinic. Vskutku originální program na zimu, co říkáte?

Hévíz v předvánočním období

Pokud se rozhodnete Hévíz navštívit ještě v předvánočním období, pak by vás mohlo zajímat, že se zde budou o víkendech konat hudební koncerty, těšit se můžete na hudbu klasickou stejně jako vánoční koledy v podání dětí i dospělých. A pak samozřejmě nesmí chybět vánoční trhy, které je možné navštívit v průběhu celého prosince, otevřeno je každý den od 13.00 hodin. A co na takovém vánočním trhu naleznete? Svátečně vyzdobené prostranství s tradičním vánočním stromem, stánky s tradičním vánočním zbožím, které doplní místní pochutiny. K hlavním symbolům maďarských vánočních trhů patří klasika s pečenou klobásou, jitrnicemi, kyselými okurkami, paprikou, s takzvaným pompošem, což je jakási „maďarská pizza“, svařeným vínem a hlavně dobrou náladou.

Maďarské Vánoce

Stejně jako u nás patří i v Maďarsku Vánoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Druhý svátek vánoční, tzn. 26. 12. se navíc v Maďarsku slaví svátek sv. Štěpána, který je jmenovcem zakladatele Maďarska a tak se není čemu divit, že pro Maďary jsou Vánoce svátkem nejen církevním, ale doslova celonárodním. Mimochodem víte, co se v Maďarsku jí na Štědrý večer? Štědrovečerní hostina se zahajuje oplatkem s medem a česnekem, aby i v dalším roce zůstali všichni zdraví. Následuje tradiční halászlé, což je rybí polévka, která musí být patřičně pikantní. Potom přichází na řadu smažená ryba s bramborovým salátem. Večeři bývá zvykem zapít dobrým vínem, nejlépe z vlastní úrody.


Consultant

Fleishman-Hillard

Tel.: 777 228 276 e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tourinform Hévíz Hévízi Turisztikai Nonprofit Kft. H-8380 Hévíz, Rákóczi Str. 2. Tel.: +36/83 540 070, Fax: +36/83 540 071 E-Mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript www.jezeroheviz.cz

* * *

Hévíz, lázeňské město v západním Maďarsku se zhruba pěti tisíci obyvateli získalo v květnu 2016 ocenění European Innovation Award. Mezinárodní uznání získala jak ochranná známka Traditional Hévíz Therapy, tak i unikátní nabídkový systém určený pro poskytovatele ubytování v Hévízu s cílem zlepšit kvalitu ubytování. Evropské lázeňské sdružení udělilo Hévízu cenu Innovative Spa & Healthy Resort Destination. Cílem ocenění je rozpoznat a představit nové nápady, nástroje a procesy lázeňských měst po celém světě.