TRAVELNEWS.CZ

Wellness Wellness Recept na krásu z Jižního Tyrolska: Blahodárné koupele v lázních Merano

Recept na krásu z Jižního Tyrolska: Blahodárné koupele v lázních Merano

bathing hall by trend
interior view by night by gionata xerra

Merano jsou vyhledávané evropské lázně nedaleko hlavního města Jižního Tyrolska Bolzana, které prosluly již v dobách legendární císařovny Sissi. V lázních Merano se i vy budete cítit jako v ráji, nacházejí se totiž v krásném přírodním parku a najdete zde studené minerální, radioaktivní nebo fluóridové prameny prýštící z hory San Vigilio.

Termální voda v bazénech obsahuje radon, je čerpáná z hloubky 2 km a má blahodárné účinky na celkový zdravotní stav. Princezna Sissi si to moc dobře uvědomovala a udělala z lázní Merano celosvětově slavné středisko, kam se sjížděla šlechta z celé Evropy. Pravidelně si zde dopřávala zkrášlující procedury a především omlazující koupele, jež si podle originálních receptur můžete dopřát i vy.

Královská koupel v syrovátkách

Velmi příjemná zkrášlující koupel, při které se dodržují přesné postupy císařovny Sissi, aby její účinky byly co nejintenzivnější. Položíte se do luxusní stylové vany na lvích nohách, k pití dostanete mangový fresh džus nebo sklenku sektu a poté je vám do koupele přidán přírodní 100% syrovátkový extrakt, který díky whirpoolové vaně vytvoří božskou voňavou pěnu, na níž budete mít celou dobu trvání koupele chuť. Tato koupel kromě toho, že je opravdu velmi příjemná, má i blahodárné a zkrášlující účinky na pokožku.

Syrovátka obsahuje minerály a vitamíny, které posílí pokožku, povzbudí imunitní systém a navíc podpoří přirozené regenerační schopnosti. Po dvaceti minutách syrovátkové koupele bude vaše pokožka jemná a vyhlazená. Po koupeli se nesprchujte ani neoplachujte, jenom osušte, aby se syrovátka vstřebala do pokožky. Princezna Sissi si prý tuto koupel dopřávala každý den a díky tomu byla považována za jednu z nejkrásnějších žen v Evropě.

Jablečná koupel pro omlazení

V Jižním Tyrolsku se pěstují jedny z nejlepších bio jablek na celém světě, a kromě toho, že výborně chutnají, mají i omlazující účinky. Koupel v nich je prostě úžasná, protože jablka obsahují antioxidanty, které mají efektivní protistárnoucí účinky. Jsou bohaté na vitamíny B a C, obsahují vápník pro kosti a zinek pro buněčnou obnovu.

Při koupeli se ponoříte do originální dřevěné kádě naplněné teplou vodou, jablečným olejem a kousky jablek. Dostanete i jablečný džus z vylisovaných čerstvých jablek a výborné jablko, které určitě přijde k chuti. Jablka jsou velmi zdravá, protože zvyšují imunitu, mají vliv na odolnost vůči stresu a působí na celkové omlazení pokožky. Kromě koupele si v lázních Merano můžete dopřát i jiné jablečné procedury, jako je peeling, masáž nebo maska. Jižní Tyrolsko patří mezi evropské jablečné velmoci a kromě procedur zde dostanete i originální jablečné kosmetické řady, s co nejmenším obsahem chemie.

Kaštany proti celulitidě

Osvěžující a hřejivá kaštanová koupel ve vířivce je dokonalý způsob, jak se uvolnit a zbavit únavy. Kaštany vám dokonale podpoří cirkulaci krevního oběhu a jsou úžasné pro odbourávání tuků. Na půl hodiny se naložíte do velké vířivé vany s kaštanovým extraktem a pomalu ucítíte, jak se vám celulitida na problémových místech rozpouští.

Samozřejmě je nutné koupel pravidelně opakovat, ale je to mnohem příjemnější než například lymfodrenáž. Koupele z kaštanových výtažků působí na pokožku velmi povzbudivě, protože obsahují aktivní látky, které zvyšují odolnost žil a zlepšují průtok krve v cévách. Kaštanový extrakt také vypíná pleť, zpevňuje pokožku a působí jako tonikum. Pro krásné a štíhlé tělo je kaštanová koupel tím pravým receptem.

Po vámi vybrané koupeli dostanete v lázních Merano tyrolský bio čaj a budete odpočívat zabaleni v ovčí vlně. Poté se budete moct rozehřát v lázeňských bazénech, kde můžete při plavání obdivovat výhled na okolní vysokohorské scenérie. Užijete si zde dokonalý relax, v lázních najdete 25 různě vyhřátých bazénů, vířivky, 8 saun, parní lázeň nebo kosmetický salon.

Autor:DD