TRAVELNEWS.CZ

Wellness Wellness Maďarské dny v Mariánských Lázních

Maďarské dny v Mariánských Lázních

p1010697

Jedno z nejoblíbenějších lázeňských center v Čechách, Mariánské Lázně, oslaví o víkendu od 15. do 17. července 2016 maďarskou kulturu, gastronomii a tradice. Maďarské dny přináší společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně (Danubius Hotels Group) a Maďarské kulturní středisko v Praze.

V pátek 15. července bude od 14:00 v Grandhotelu Pacifik Maďarská turistická agentura prezentovat krásy Maďarska. Akce bude doplněna ochutnávkou skvělých maďarských vín. Večer pak vystoupí ve společenském domě Casino talentovaný maďarský klavírista Tamás Érdi. Na svém recitálu zahraje skladby Franze Schuberta, Ference Liszta a Bély Bartóka. Vstupenky lze zakoupit v Městském infocentru v domě Chopin.

Druhý den, v sobotu 16. července, se bude od dvou hodin odpoledne v Grandhotelu Pacifik opět možné dozvědět vše o tom, co Maďarsko nabízí svým návštěvníkům. Součástí programu bude opět degustace maďarských vín zdarma. Folklórní soubor Tázló pak vystoupí na Kolonádě v 15:00 hodin. V hotelu Butterfly bude možné v pátek, sobotu i neděli vždy od půl šesté večer ochutnat speciality maďarské gastronomie, připravené maďarským šéfkuchařem.

Zlatým hřebem sobotního programu bude vystoupení dua Ágnes Kutas a Jaroslav Kořán. Maďarská houslistka a zpěvačka, která studovala v Praze a český perkusista hrají originální hudbu inspirovanou maďarskými lidovými písněmi, doplněnou o vlastní texty. I v neděli odpoledne bude možné shlédnout na Kolonádě vystoupení souboru Tázló a v podvečer pak odměnit své chuťové buňky ochutnávkou maďarských lahůdek v hotelu Butterfly.

O Mariánských Lázních Mariánské Lázně, to jsou nádherné lázeňské parky, romantické kolonády a půvabné pavilony, příjemné kavárny a útulné hotely. Mariánské Lázně leží uprostřed překrásné a neporušené přírody chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Díky svému čistému prostředí mají statut tzv. klimatických lázní, tedy už jen pobyt na zdejším vzduchu je zdraví prospěšný. Město obdařené léčivými minerálními prameny a jedinečnou atmosférou, kterou si každý rok přijíždějí vychutnat tisíce návštěvníků. Místo, ve kterém se potkává historie s moderními způsoby, jak příjemně strávit dovolenou – lázeňským odpočinkem, ale také aktivně sportem, vycházkami nebo kulturním programem.

Dominantou města je vedle lázeňských parků kolonáda se vznosnou litinovou konstrukcí a dřevěným kazetovým stropem. Nepřehlédnutelnou součástí lázeňské promenády je slavná Zpívající fontána, která každou lichou hodinu hraje jednu z mnoha slavných skladeb ze svého repertoáru. Ve večerních hodinách zážitek umocňuje efektní barevné nasvícení. Překrásnou přírodu Slavkovského lesa a okolí Mariánských Lázní lze nejlépe poznat při turistice, Nordic Walkingu nebo cyklistických vyjížďkách.

Golfisté si mohou vychutnat hru na nejstarším hřišti u nás – osmnáctijamkovém hřišti Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, oceněném titulem britské královny Alžběty II. V zimní sezóně je město rájem pro lyžaře. V okolí města je upraveno přibližně - 60 km běžeckých stop a sjezdové tratě v areálu „Skiareál Mariánky" dosahují délky 1600 metrů a nabízí terény několika stupňů obtížnosti. Ve městě a jeho okolí vyvěrá na sto minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Jedná se o studené železnaté kyselky. K pitným kúrám se využívá zejména 6 hlavních pramenů: Křížový, Rudolfův, Karolinin, Lesní, Ambrožův a Ferdinandův.

íky své chemické rozmanitosti jsou vhodné k léčbě velkého spektra nemocí a nabízejí velice pestrou indikaci - léčbu onemocnění ledvin a močových cest, přes potíže dýchací, pohybového aparátu, zažívacího traktu, poruch metabolismu, gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti, onkologická onemocnění, po léčbu kožních či nervových onemocnění. Základní léčebné postupy se skládají z pitné léčby a minerálních koupelí, suchých plynových koupelí a injekcí. Dále se využívají tzv. peloidy, neboli bahna a rašeliny podávané po ohřátí ve formě zábalů a obkladů.

Do Mariánek se dostanete velmi snadno, z Prahy cca 2 hodiny autem po dálnici D5 (Mariánské Lázně jsou vzdálené 28 km od Exitu 128). Městem prochází železniční koridor Norimberk-Cheb–Plzeň-Praha–Ostrava. Ze stanice Praha hlavní nádraží jezdí do Mariánských Lázní vlaky přibližně každé 2 hodiny a cesta Pendolinem (2x denně) trvá jen něco přes 2 hodiny.