Svět Svět Cestovatelská příručka pro rok 2019: Jak naplánovat zahraniční cesty?

Cestovatelská příručka pro rok 2019: Jak naplánovat zahraniční cesty?

9q5ywjr9l31wdp4q-p8vfrhcgziu-jozn7qmet7m2tun7obou8h5vnuo dahmoncoqyv6cw

Cestování se stalo v uplynulých letech jednou z nejoblíbenějších aktivit, jak trávit volný čas. V letošním roce bude tento trend nejspíš pokračovat. Vypadá to, že leteckou dopravu letos opět využije rekordní počet Čechů. Pokud se i vy chystáte letět do zahraničí, přečtěte si cestovatelskou příručku pro rok 2019.

Leden je ideální měsíc na rozplánování dovolené. Na co tedy myslet, aby se stal tento rok nezapomenutelným cestovatelským zážitkem? Než začnete plánovat, určete si priority – chci jet na delší dovolenou k moři, nebo zvolím více euro víkendů? Či kombinaci obojího? Při rozhodování vám mohou napovědět roční období, prodloužené víkendy či nové letecké spoje z Prahy.

Využijte prodloužených víkendů

Prodloužené víkendy jsou jako dělané k návštěvě evropských metropolí. Pár dní bohatě stačí k načerpání atmosféry a odpočinku od každodenní reality. O jaké termíny se tento rok jedná? Na první prodloužený víkend si počkáme až do dubna – za čtyřdenní volno vděčíme velikonočním svátkům. O jeden den se nám prodlouží první červencový a poslední víkend v říjnu. Pokud se vám to zdá málo, můžete si vzít dovolenou dva dny před květnovými svátky, které jsou ve středu 1. a 8. května a vznikne vám tak pětidenní volno. Suma sumárum tento rok je možné k cestování využít až 5 prodloužených víkendů.

Kam do světa podle ročního období?

Turisté často zapomínají, že nejen u nás, ale i v ostatních zemích po světě dochází ke změně ročního období. Počasí v některých destinacích pak může opravdu nepříjemně překvapit. Zjistěte si proto s předstihem, jestli počasí v oblasti, kam se chystáte, odpovídá vašim představám. Pokud nemáte jasno, do jaké destinace se chcete vydat, ale máte již naplánovaný termín, vybírejte cílovou destinaci právě podle klimatických podmínek.

Prodloužené víkendy 2019

Datum Den Svátek

19. duben

22. duben Pátek Pondělí Velký pátek Velikonoční pondělí

5. července Pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

28. října Pondělí Den vzniku samostatného československého státu

1. května Středa Svátek Práce

8. května Středa Den vítězství

Vhodné destinace podle ročních období

Jaro Dubaj Podzim New York Egypt Šanghaj Kapverdy Vietnam

Léto Filadelfie Zima Thajsko Peking Mexiko Řecko Dominikánská republika